Chladné ostří

Chladné ostří https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166093/chladne-ostri-166093.gif 3 74 16

Existuje pouze den. Uplynulá noc není a nikdy nebyla... Na dřevěném ostrůvku uprostřed jezera je nalezena pobodaná dívka. Nikdo netuší, kdo mohl šestnáctileté Floře tak ublížit. Policie objeví spoustu stop, přesto se jí nedaří pachatele dopadnout. Opravdu si Flora z noci, kdy byla napadena, nic nepamatuje? Nebo snad mlčí úmyslně?

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Tränen Engel , 2010

andrea5754
18.11.2023 4 z 5

Krátký krimi příběh o 190 stránkách, takže spíš takové oddychové čtení na pár večerů...líbilo se mi prokládání výslechem všech postav, ani mi to nepřišlo nijak chaotické, za mě vcelku dobré počtení, kde mě autorka na konci překvapila

TeriLin1111
10.08.2021 3 z 5

Tohle bude asi nepopulární názor, ale mě se tohle líbilo. Bylo to krátké, rychlé, čtivé... Konec byl určitě skvělý, rozhodně pozdvihl celou knihu. Atmoška taky nechyběla a líbilo se mi, že se pohledy postav nenápadně prolínaly. Rozhovory taky fajn. Příjemná rychlá oddechovka :).

oblakaknih
22.03.2019 1 z 5

Do knihy jsem se pouštěla bez jakýchkoliv očekávání. Ještě, že tak!
Četlo se to sice rychle, ale dost mě to trápilo!
Do děje jsem se vůbec nedostala. Kniha byla vážně (VÁŽNĚ!) špatná.
To, co vypadá nadějně, je utnuto hned na začátku.
Většina věcí mě tam štvala, byly tam chyby,...
Osoby se střídaly bez nějakého upozornění. Ztrácela jsem se v ději.
Navíc bylo použito více druhů písma, což mi připadalo nesmyslné. Mnohem lépe by působilo, kdyby bylo nějaké výraznější členění na kapitoly a pohledy osob.
Jediné, co se mi líbilo, byly záznamy z výslechů.

Twinny
27.12.2018 3 z 5

Není to špatná kniha. Ale ani nic zapamatovatelného. Četla jsem, zajímalo mě to, dočetla jsem, zapsala, zapomněla.

Aleh
02.06.2018 3 z 5

Pro mě zatím neznámá autorka a její první kniha. Někdo ublížil 16leté dívce Floře, která byla nalezena pobodaná na ostrůvku uprostřed jezera. Autorčino vyprávění tohoto příběhu bylo místy přerušováno zápisy policejních výslechů osob, které vhodně sled událostí doplňovaly. Flora si z osudné noci nic nepamatuje, ale z anotace mě zaujala otázka, že by snad Flora mohla mlčet úmyslně. A tak jsem s napětím čekala na vyústění celého případu. Na thriller poměrně útlá kniha, ale bylo tam obsaženo vše co tam být mělo.

NachlJ
25.06.2017 1 z 5

Knihu jsem ani nedočetla, jakou dobu jsem v půlce knihy a nechce se mi ji dočítat. Je divně psaná a ani příběh není nijak uchvacující. Jestli se ke knize ještě někdy dostanu abych věděla konec tak to je ve hvězdách.

Alka3
04.07.2016 3 z 5

Knížka se četla vcelku dobře, zápletka také docela zajímavá, ale přesto knížku řadím k průměrným.. Je to takové oddechové nenáročné čtivo.

Lenyaa
07.03.2016 3 z 5

Byla to taková malina přečtená za dva večery... Příjemná oddechovka po těch knihách o 600 stranách co čtu nejraději. Závěr mě překvapil, ale jinak naprosto průměrné čtení, proto za mě jen 3*

Madlenkačte
15.02.2016 3 z 5

Byl to totální průměr - nenadchlo ani neurazilo. Přečetla jsem to za jeden den.

maličkán
14.01.2016 4 z 5

Příjemná tenoučká knížečka na jeden večer. Zajímavé, jak jednoduše by se nevinný člověk dostal do vězení. Stačí, když ho nějaká puberťačka obviní.

SelenaDemi428
04.03.2015 4 z 5

Celkem dobrá knížka, ale přišla mi chvílemi trochu nudná. Každopádně konec mě určitě překvapil, nečekala bych to :).

Pedruska01
18.08.2014 3 z 5

Nebylo to špatné. Některé vsuvky jako výslechy jistých svědků se mi zdály poměrně nedůležité, ale když to vezmeme z úhlu policie, je to možná přeci jenom důležité. Ti se nimrají v kde jaké maličkosti. Závěr knihy mě upřímně překvapil, skoro do poslední chvíle jsem netušila, kdo to vlastně způsobil. Rozhodně žádné indicie a pak... bum! :D Žádná hitpadáda, tedy, místy se to táhne, ale obálka je fajnová. :)

Ellkarka
13.01.2014 4 z 5

Nějak čtivé to nebylo, i když se toho odehrávalo celkem dost. Konec mě úplně zarazil. A musím říct, že příběh byl zakončený pěkně. Myslím, že mi tím i změnil pohled na knihu a nechala jsem se jím ovlivnit na hodnocení.

RockMartina
01.11.2013 4 z 5

Toto dílo se mi opravdu líbilo. Líbily se mi změny perspektiv, vložené protokoly, novinové články...prostě všechno. Kdybych byla o něco mladší, myslím, že bych tuhle knihu fakt úplně žrala:) Doporučuji:)

Nikolka001
19.09.2013 3 z 5

Čekala jsem něco lepšího. Kniha mi vlastně skoro nic nedala. Přečetla jsem ji za dva dny bez jakýkoliv emoci. Jsem docela zklamaná. Konec mě ale překvapil. Takové rozuzlení jsem nečekala. :)

evasamankova
10.07.2013 3 z 5

Poměrně útlá ryzí detektivka, která mě nijak nenadchla ani neurazila. Děj příběhu je vyprávěn z pohledu detektivů, oběti, kamarádky a přepisy policejních výslechů. Styl vyprávění autorky byl poměrně strohý, úderný, v krátkých větách. Díky tomu to působilo trochu jako nějaká reportáž či rekonstrukce. "Překvapivé" vyústění mě tolik nepřekvapilo, podvědomě jsem ho nějak očekávala. Oceňuji však vyvarování se jakékoliv překombinovanosti. Konec byl jednoduchý a uvěřitelný.

Franziska Gehm
německá, 1974