oblakaknih oblakaknih komentáře u knih

Závist Závist Gregg Olsen

Závist je přesně ten typ knihy, na kterou nechcete psát recenzi.
Námět byl super. Je to sice označené jako horor, ale je to spíš thriller s prvky fantasy.
Nejoriginálnější je na knize to, že "vyšetřovatelkami" jsou kamarádky mrtvé dívky.
Postavy jako takové nebyly nic moc. Bylo jich příliš, takže jsem v nich měla zmatek. Popisy vedlejších postav byly zbytečně rozsáhlé. Stejně jako scény s nimi.
Připadalo mi, že autor úplně zapomněl na otce oběti, protože o něm byly minimální zmínky.
Četlo se to dobře, kniha je skvěle napsaná, ale trochu mi to kazily chyby a nesrovnalosti. Přesto jsem četla déle než je u mě zvykem.
Děj byl fajn. Sice byl podkreslený náctiletým klišé, někdy trochu nereálný (ale dobře, je to přece fantasy) a na konci byl zvrat, který mohl být daleko rozvinutější!
Za mě je kniha dobrá. Ani víc, ani míň.
Doporučuji, pokud chcete začít číst thrillery.

19.05.2019 3 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

O válečné umění se nijak zvlášť nezajímám, ale když jsem viděla tuto knihu, musela jsem ji mít.
Nebudu lhát, kdybych se o toto téma zajímala, bavilo by mě to určitě víc.
Pravdou ale je, že je možné knihu brát z jiného pohledu. Například jako příručku pro osobní život, vztahy nebo manažerství.
Pro mě bylo čtení zajímavé, obohacující a příjemné.
Knížka je nádherně a jednoduše zpracovaná, čte se dobře a rychle.
Pokud vás válečné umění zajímá, nebo si chcete rozšířit obzory (i v jiných směrech), určitě doporučuji.
Ke knize se někdy vrátím ráda, ale v nejbližší době to nebude.

17.05.2019 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Skvělá kniha!
Chce se vám smát, plakat nebo jste v šoku.
Kdo by byl řekl, že lidé mohou být tak mimo.
Moc se mi líbí, že všechno jsou autorčiny zážitky z různých knihkupectví, kde pracovala.
Skvělá oddechovka, určitě se ke knize vrátím!

15.05.2019 5 z 5

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Tento díl byl z celé série nejslabší, možná i zbytečný.
Připadalo mi, že autorka vyčerpala veškerou originalitu na předchozí díly.
Postavy byly pořád stejné, až na Scarlet. Ta mi lezla celou knihu na nervy.
Četlo se to dobře (díky Bohu), ale byla jsem ráda, že je konec.
Děj byl o ničem, nestalo se tam nic zajímavého, žádný pořádný zvrat. Bylo to i předvídatelné.
Romantika byla tak trapná, že jsem měla chuť knihu odložit.
Celkově na mě kniha působila hodně průměrně.
Jediné, co musím opět vyzdvihnout je grafické zpracovaní, citáty na začátcích kapitol a ilustrace.

14.05.2019 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tohle bylo fakt něco!
Dlouho jsem nečetla knihu, kterou bych chtěla odložit jen proto, že nechci konec.
Nevím, jestli existují další takové knihy, ale je kniha Dopisy ztraceným je často přirovnávaná k P. S. Líbíš se mi. Tu jsem ještě nečetla, takže za mě je námět hodně originální.
Postavy byly dobře vykreslené, sympatické. Bylo to sice trochu klišé, ale někdy je to prostě potřeba!
Kniha se četla sama! Nemohla jsem se od ní odtrhnout, je napsaná skvěle. Taky je opět doplněná dopisy a emaily, což miluju.
Velký obdiv k autorce, která dokázala příběh ve zdlouhavé dějové lince, aniž by byl nudný.
Romantiky tam není tolik, aby to bylo otravné, ale ani málo.
Bylo to prostě skvělé.

10.05.2019 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

První díl série Ghostgirl jsem četla před delší dobou, takže mě překvapilo, že mě druhý bavil.
Kniha má velmi originální námět. Nikdy by mě nenapadlo, že bychom po smrti seděli v kójích s telefony.
Na to, že je na straně dost textu, se kniha četla překvapivě dobře.
Nebudu lhát, celý děj je docela trapný. Na druhou stranu je to přesně ta trapná kniha, po které sáhnout, když takovou potřebujete.
Grafické zpracování celé série je naprostá pecka! Stojí za to, mít knihu v knihovně.

08.05.2019 4 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Poslední díl série Monument 14.
Musím uznat, že to bylo docela dojemné zakončení.
Bohužel byl díl slabší, než předchozí dva.
Příběh jako takový je originální, má super námět.
První a druhý díl jsem četla asi před dvěma lety, takže jsem měla trochu zmatek v postavách.
Bylo to čtivé, ale styl psaní byl takový neoriginální a obyčejný.
Velké plus za dva pohledy, na celou situaci jsem mohla nahlížet z odlišných prostředí.

07.05.2019 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Tady není o čem.
Bajky Barda Beedleho jsou prostě kouzelné!
Četla jsem je prvně a (i když je to docela ohrané) mojí nejoblíbenější je ta o třech bratrech.
Četlo se to samo, komentáře Albuse Brumbála byly zajímavé a vzdělávací. Jednoduše jsem si to užila.
A ty ilustrace! Jedna z nejkrásnějších knih v mé knihovně.

04.05.2019 5 z 5

Důl Důl Antti Tuomainen

Příběh byl originální. Vše se sice točilo jen kolem dolu, ale mělo to nějaké své "kouzlo".
Postavy byly poměrně dobře vykreslené. Jejich základní vlastnosti jsem poznala, ale měla jsem v nich hrozný zmatek. Za vinu to dávám především finským jménům.
Četlo se to skvěle. Krátké kapitoly doplněné emaily, rozhovory, články z blogu, sny, historií, …Příběh měl ale velmi pomalý rozjezd, začetla jsem se až na nějaké sté straně.
Líbilo se mi, že kniha je napsaná ze dvou pohledů, ale mátlo mě, že jeden byl psaný ich-formou, druhý er-formou.
Bylo zde jedno velké překvapení, ale myslím, že v něm bylo málo emocí a autor to mohl více rozvinout.
Sama jsem vymýšlela, jak se bude příběh vyvíjet, ale vůbec jsem se netrefila. O to víc mě to překvapilo!
Co mi vadilo nejvíc, bylo, když autor úplně nesmyslně vmáčkl (neumím najít lepší výraz) popis okolí doprostřed dialogu postav.
Knize bych dala i vyšší hodnocení, ale musím přihlížet k mojí recenzi na autorovu předešlou knihu Moje temné srdce. Ta je za mě rozhodně lepší.

03.05.2019 2 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Skvělá oddechovka s hlubším námětem! Postavy sympatické, úplně jsem si je zamilovala.
Bylo to skvěle napsané, plné emocí. Text byl příjemně doplněn
emaily.
Dokonce jsem se při čtení i zasmála.
Bavilo mě to jako žádná jiná kniha tohoto žánru.
Jediná drobnost, co mě napadá je, že jsem při čtení emailů měla pocit, že je Simonovi a Blueovi víc než šestnáct.
Knihu jsem přečetla za den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Upřímně jsem od toho nic moc neočekávala, protože jsem viděla film a znala jsem děj. Překvapilo mě to!
Za mě je rozhodně lepší knížka.

02.05.2019 5 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Knihu Americký zabiják jsem četla jen díky stejnojmennému filmu.
Zatím je to nejakčnější kniha, co jsem kdy četla. Upřímně jsem překvapená, že se mi tolik líbila, protože je to spíš "klučičí" čtení.
Ze začátku jsem z toho byla nesvá, ale po dvaceti stranách jsem příběh úplně hltala!
Postavy byly poměrně dobře vykreslené, ale měla jsem v nich zmatek.
Některé popisy byly zbytečně rozsáhlé, jiné naopak jednoduché a skvělé.
Zklamalo mě, že mě víc bavily kapitoly, ve kterých vystupoval Rapp (hlavní hrdina) a také to, že v textu bylo opravdu moc chyb.
Líbilo se mi to stejně jako film, přestože tam byly nějaké odlišnosti.

01.05.2019 3 z 5

Dotyk draka Dotyk draka Stano Fatul (p)

Kniha Dotyk draka mě opravdu překvapila. Četla jsem totiž jen ty negativnější recenze.
Ze začátku jsem z ní byla dost rozpačitá, do děje jsem vpadla, a nevěděla, o čem je řeč. Navíc jsem měla neskutečný zmatek v postavách, ale během čtení jsem se nimi seznámila.
Prolog byl zbytečně dlouhý a necítila jsem z něj žádné emoce.
Později se začal příběh rozjíždět a opravdu mě bavil! Dokonce jsem si i vyznačila některé věty, co mě zaujaly.
Na to, že byla ve slovenštině, se četla moc dobře a rychle.
Kniha je jednoduše zpracovaná, což se mě osobně moc líbí! Velké plus za mapu a básničky (pokud to tak můžu nazvat) na začátcích kapitol.

28.04.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak tohle byla pecka!
Moje úplně první setkání a Erikou Fosterovou. Musím říct, že jsem si ji hned oblíbila.
Všechny postavy byly skvěle vykreslené a moc jsem si užívala jejich seznamování. Ze začátku jsem v nich měla trochu zmatek, ale v průběhu čtení se vytratil.
Velké plus dávám za Eričiny myšlenky, bylo úžasné vědět, co se jí honí hlavou.
Autorův styl psaní je bomba! Skvěle vykreslené prostředí, při čtení mě mrazilo (nejen ze studeného počasí). Příběh měl skvělou atmosféru. Navíc autor popisuje podrobně téměř vše, takže jsem si dokázala mnoho věcí živě představit a žila jsem příběhem.
Napínavé od začátku do konce! A opět jsem plakala u thrilleru (je to normální?).
Sice by bylo ještě lepší, číst knihu v zimě, ale i tak na mě dokázala zapůsobit.

27.04.2019 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Naprosto zbytečný díl.
Děj byl o ničem, nudila jsem se po celou dobu čtení. Romantická linka to stejné, klišé a nuda.
Na příběhu nebylo vůbec nic originálního, což jsem upřímně ani neočekávala.
Postavy opět nesympatické, trapné. Navíc jsem v nich zase měla zmatek.
Četlo se to dobře a (naštěstí) rychle. Autorčin styl psaní mi ale vůbec nevyhovoval. V příběhu byla spousta nesrovnalostí, opakovaly se stejné fráze pořád dokola.
Kniha byla neuvěřitelně předvídatelná.
Byla jsem ráda, že to mám za sebou. Nikdy víc.

25.04.2019 odpad!

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tak tohle byl boj!
Postavy byly trapné, nesympatické,... Navíc jsem v nich měla neskutečný zmatek.
Přestože má kniha přes 300 stran, děj byl zbytečně uspěchaný.
Celé to byl jen další klišé sladký příběh. A zmatený.
Nad většinou scén jsem jen obracela oči.
První díl jsem četla hodně dávno a líbil se mi, ale dnes mám na takové knihy zcela jiný pohled.

23.04.2019 odpad!

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásný, přesto smutný příběh.
Kniha je napsaná neuvěřitelně! Jemně, čtivě, dobře. Do spisovatelčina stylu psaní jsem se úplně zamilovala.
Postavy byly skvěle vykreslené, sympatické, lidské,...
Bavilo mě to od začátku až do konce, přestože jsem od knihy očekávala něco jiného.
Občas mi bylo do pláče. Stojí za přečtení!

21.04.2019 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nechápu. Nemůžu tomu uvěřit. Co se to stalo?
Přesně to jsou moje pocity po dočtení této knihy.
Všechno bylo naprosto skvělé!
Úžasně vykreslené mlhavé a temné prostředí. Vyprávění hlavního hrdiny se vám dostane pod kůži a dokonale mu uvěříte.
Na to, že je kniha poměrně tlustá a obsáhlá, četla se rychle a víc než dobře.
Navíc v knize najdete spoustu typů na hororové klasiky i nějakou hudbu.
Příběh je originální, nikdy jsem nic takového (snad ani tak dobrého) nečetla.
Myslím, že jsem našla jak nejoblíbenější knihu, tak nejoblíbenějšího autora. Co nejdřív musím mít další jeho knihy!
Pokud jste fanoušky thrillerů a detektivek, je to mustread.

18.04.2019 5 z 5

Manolito Brejloun Manolito Brejloun Elvira Lindo

Od knihy jsem čekala daleko více vtipu! Nezasmála jsem se ani jednou, dokonce jsem počítala stránky do konce.
Nejspíš jsem na dětské knihy příliš stará.

14.04.2019 2 z 5

Bylo skvělé setkat se znovu s mými oblíbenými postavami a vidět Harryho jako otce.
Scénář je nádherně zpracovaný zvenku u zevnitř.
Děj mě sice až tak nezaujal, ale všechny ty postavy a HP svět....Skvělé.

13.04.2019 4 z 5

Růže z Kavkazu Růže z Kavkazu L. A. Čarská (p)

Upřímně, kdybych si knihu nepřečetla, vůbec by mě to nemrzlo.
Má krásný, ale jednoduchý příběh.
Začátek jsem poměrně vleče, konec nabírá až moc rychlý spád.
V textu několik chyb.

12.04.2019 3 z 5