Cesta pustinou

Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije. Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve ...celý text

Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu.
Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii.
Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207251/monument-14-cesta-pustinou-cvL-207251.jpg 4.3128

Monument 14 (3.)

Savage drift (2013)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet
Více informací...

Scharks

Skvělá série! Napínavá, akční a prostě celkově super :) Báječný konec z několika přeskakujících úhlů pohledu a samotný závěr byl sice až hodně kýčovitý, ale jsem za to hrozně moc ráda a čtení jsem si opravdu užila :)

Rumplestiltskin

Poslední díl byl pro mě nejslabší, ale i přesto se mi líbil.
Je to jednoduché čtení, které má rychlý spád. Bohužel mi přišlo, že postavy jednají až moc nereálně, což trochu kazí dojem z knihy. Navíc jsem čekala spíše smutný konec, s ohledem na dění těsně před koncem knihy. Ač se jedná spíše o román cílený na mladší generace, rozhodně by jeden špatný konec neuškodil a příběh by pak prostě skončil.

lucie.8
11.11.2016

V tomto díle se mi líbila hlavně část vyprávěná Josií - život v táboře, kde na Vás nikomu (ani dozorcům) nesejde. Část s Deanem, Jakem, Astrid a Nikem mi přišla trochu slabší. Astrid mi šla hodně na nervy, protože pořád neví, co (nebo hlavně koho) chce. Konec už byl moc neuvěřitelný...

Horbet
05.10.2016

Poslední díl série byl už takový hodně žůžový. Nebudu vyzrazovat děj, ale tak krásně všechno do sebe zapadalo, tolik načasovaných událostí, až se tomu nechce věřit. A taky, že jsem nevěřil. Možná to bude vypadat po komentáři divně, že i přesto dávám 4/5, ale v době čtení to ve mě vyvolávalo libé pocity, takže nemůžu říct...ne, to se nedalo.

Barbarka_CZ
30.08.2016

Navzdory pár nepřesnostem asi nejlepší díl. U epilogu i nějaká ta slza ukápla. :) Celkově velmi čtivá trilogie, byť je tam několik věcí, které mi ne úplně sedí. Rozhodně ale mile překvapila a stojí za to ji přelouskat (mě to trvalo 3 dny).

Danago
03.08.2016

Celá série se mi moc líbila a hodně překvapila. Nový nápad, napínavé. Rozhodně doporučuji.

M1ra
29.07.2016

Mírně zdlouhavé, ale skvělý závěr Monumentu 14. Jen mám milion otázek ohledně ostatních postav, které nemají ukončený děj :/

monita333
23.06.2016

Já nevím, jak pro ostatní, ale tenhle díl pro mě rozhodně nejslabší nebyl. Vlastně žádný z nich. Všechny tři mají pro mě stejnou váhu. Každý je něčím speciální a hlavně napínavý. Tolik napětí, tak jako u téhle série, jsem při čtení knižky ještě necítila. Občas bylo hrozně těžké se odtrhnout. Malá rada: Nikdy nečtěte tu nejnapínavější část ve vlaku, to se pak může stát, že přejedete zastávku :D Ale nicméně musím říct, že série je krásně zakončená, bylo mi sice líto, že tam nakonec nežijí všechny děti z Monumentu, ale aspoň, že jsou naživu. V části Astridina porodu jsem měla hrozný strach, ale to asi každý, že? :D A musím říct, že ta věc s příjmením doktora Cutlasse mi vůbec nedošla, fakt :D Nejlepší pro mne asi bylo to shledání v nemocnici. A na konci tolik radost, až to na mě prosakovalo skrz stránky :) Naprosto úžasně napínavá série :))

JajaCZ
21.06.2016

Tretia časť tejto v celku podarenej trilógie je naslabším a najmenej premysleným článkom. Osobne by som už túto časť nepotrebovala. Dosť som sa, oproti predchádzajúcim dvom dielom, nudila. Škoda tohto konca. Ale ako oddychovka je to fajn.

Jass
16.05.2016

Můžu se jen přidat k názoru, že jde o nejslabší díl série, přesto bych nad ním ale nelámala hůl, protože je pořád velice slušný, i když na můj vkus asi moc optimistický - ale to je vlastně celá tahle série... Ale když se povznesete nad logickou stránku věci - jejich logika kolem utrácení peněz mě zabíjela - tak si to dost užijete. Pěkné zakončení série.

SeverusSnape
16.05.2016

Nejslabší díl z trilogie Monumentu 14.
Ale stálo to zato přečíst si ho.Ten konec jsem popravdě ani nečekala tak dobrý

svatas007
16.02.2016

Z celé série mne tenhle bavil asi nejmíň. Očekával jsem více informací o aktuálním stavu světa. Dozvěděl jsem se však jen něco o všech hrdinech. Je pravda, že je kniha v jistém ohledu nejdrsnější v popisu reality. Zároveň zde vrcholí celý chaos - víme proč ta situace nastala, jak se s ní vláda vypořádala, ale zůstávají dotazy. Nejvíce pak tápu v tom, proč je ta realita tak postavená a co za tím vlastně je. A kdo je současným hybatelem světa.
Konec se dal asi předpokládat tj. happy end, ale s ohledem k promyšlenosti děje předtím mi přijde hodně odfláknutý a zjednodušený. Navíc se jedná o věc uzavřenou a v těch intencích konce se jaksi nedá moc vymýšlet dále.
Shrnu-li to : všechny tři díly se určitě vyplatí přečíst a příběh je zajímavý.

Cryptkeeper
08.01.2016

Právě dočteno..
Skvělé zakončení celé série.
Napínavé,dojemné,drsné...až do posledního konce :)
Ted jen čekat,kdy se nějaký ten vládní Drift objeví i v našem světe..

Adadelka
04.01.2016

Celá série se mi líbila, doporučuji :)

adelaska
04.12.2015

První díl byl naprosto skvělý, druhý si držel laťku "druhých dílů", ale třetí mě teda zklamal. Hlavní hrdinové mi ke konci opravdu lezli na nervy, nejspíš je to tím, že už nejsem ve věkové kategorii, které je kniha určená, ale s tím jsem samozřejmě do toho šla a opravdu první dva díly byly velmi dobré. Ale některé schopnosti postav mě trochu iritovali, přece jen je divné, že patnáctiletá holka složí bez problémů dva pětadvacetileté chlapy... Konec mě taky celkem zklamal.
3 hvězdičky za celou trilogii.

Ronnie68
26.08.2015

Kniha byla ze začátku taková rozvážná (jak to 3. díly obvykle bývají), ale v průběhu přibyla opět nějaká ta zajímavá akce = drifty. A nakonec šťastné shledání .. tato trilogie mě zaujala a doporučuji ji

Elf007
26.07.2015

Tahle kniha je naprosto suprovááá!!! Jako ostatní díly.Napínavá tak že jsem se od ní nemohla odtrhnout.Já doufám že spisovatelka napíše další díly a nebo podobnou knihu.Dávám

Sušenka1556
27.06.2015

Popravdě... Třetí díl mě zklamal :/ Nelíbilo se mi ,že zde nebylo skoro žádné napětí. Ani konec nebyl nic extra... Epilog byl zdlouhavý a nijak zajímavý. Rozhodovala jsem se ,zda mám dát 3 hvězdy nebo 4. Bohužel ,když jsem si ale prošla děj ,dávám 3 hvězdičky.
První díl byl prostě nejlepší! :)

Týnušxxx
06.06.2015

Opět jako předchozí díly - napínavé, úžasné, děsivé. Hvězdičku autorce strhávám za ten příšerný konec! :D
Bylo to až moc optimistické, všichni přežili, všichni se našli,... Aspoň někdo mohl umřít a nenajít se :D

Misa25
18.04.2015

Závěr celé série je moc dobře dořešený...myslím, že se autorce povedlo vyřešit všechny otázky, které byly otevřené....

Rodaw
05.02.2015

Monument 14 je taková má srdeční záležitost. Pokud jste četli předchozí díly, nemáme se o čem bavit, po tomto rozhodně sáhnete také! :-) Neuvěřitelně čtivá, akční a zajímavá série od začátku do konce.
Je pravda, že jsem se místy (především v první půlce) této knihy trošku nudila, protože mi to přišlo lehce překombinované, ale konec to všechno zlepšil a opravdu mě dostal... Na konci jsem byla opravdu napjatá jak kšandy, nevěděla jsem, co bude dál a autorka mě několikrát opravdu překvapila.
Celou tuhle sérii moc moc doporučuju (hlavně pokud je Vám okolo 15 let), stojí za to :)

evafort
17.01.2015

Tento třetí díl už malinko slabší, ale stejně napínavý a čtivý, jako dva předchozí.

Petra Ďat
11.01.2015

na konci trochu moc doják už na mě, ale tak sem ráda že to dopadlo dobře:)

rarášek
02.01.2015

moc krásné zakončení trilogie :)

Baruš_Books
27.12.2014

Já... Nemám slov.
Knihu jsem právě dočetla a nevím, jak bych se vyjádřila. Již od prvního dílu mne příběh velice bavil, byl poutavý a já se těšila, jak to vše dopadne. Takový konec jsem sice čekala, ale i přesto mě dostal. Brečela jsem, nevím proč, ale naprosto mě to vzalo. Kdybych měla klobouk, smekla bych před Emmy a poděkovala bych jí za tento úžasný příběh. Knihu vřele doporučuji, byla to opravdu pecka. Z celé trilogie je pro mě tento díl nejvíce emocionální a nejnapínavější.

Maragad
19.12.2014

Pokud vás série zaujala a vy jste došly až k jejímu závěrečnému dílu, můžete zpozorovat, jak velkou Emmy Laybourne ušla cestu. Již v prvním díle jste mohli vidět, jak velký má autorka talent na popis charakterů, na dramatický opis krajiny, jenž čtenáře nenudí a na akční scény, jež zvládá přímo bravurně. Řekla bych, že tento díl je ze všech nejbrutálnější a celkově nejodvážnější. Na děti opět čekají bezvýchodné situace, ale vždycky se najde nějaká naděje, díky které si uvědomí, že stojí za to žít…

Mishak
14.12.2014

Půl hodiny po dočtení knížky a já pořád nemůžu popadnout dech... Uff... Fííííha...
Miluju celou sérii Monumentu a i hlavní představitele. Zamilovala jsem si je hned v prvním díle a milovala je čím dál víc. Plakala s nimi, bála se s nimi, radovala se s nimi, přála jim, aby se shledali se svými rodiči... U tohohle dílu jsem opravdu zadržovala slzy od začátku až do konce... Na konci jsem to ale už nevydržela... Co mi to ta Emmy sakra udělala??? ...

Určitě si sérii někdy přečtu celou ještě jednou pěkně díl po dílu... =)

Hodnotím samozřejmě 5ti hvězdičkami a jsem ráda za Astrid, Deana, Alexe, Nika a za ostatní =)

Melindaaaa
07.12.2014

Závěr jedné z mých nejoblíbenějších sérií vůbec mě v nejmenším nezklamal. Napjatě jsem očekávala jak to s mými dětmi, ke kterým jsem si během čtení vytvořila téměř mateřský vztah všechno dopadne. Emmy Laybourne je moje hrdinka. Monument 14 jsem rozhodně nečetla naposledy. Kompletní recenzi najdete v záložce Recenze :)

Emmy Laybourne

Emmy Laybourne