NymphMaeve NymphMaeve komentáře u knih

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Kniha naprosto ojedinělá, osobitá a jedinečná. Ihned si mě získala, holky - autorky sleduji i na IG a tak mi tato kniha nemůže chybět v knihovničce. Dopřála jsem si jí jako bolestné za lékařské prohlídky, které nesnáším a rozhodně mi zvedla náladu, pobavila a s přítelem jsme se u ní dost nasmáli i kroutili hlavami. Je to kniha oddychovka ("přečteno" za kratičkou chvilku) a pobaví. Zpracování grafické úžasné, holky klobouk dolů :)

06.07.2018 4 z 5

Pád Anne Boleynové Pád Anne Boleynové Alison Weir

Kniha opravdu nabytá fakty, i tak ale krásně napsána. Opravdu cenné dílo nám dává nahlédnout do posledních týdnů Anny Boleynoveé a celkové situace na královském dvoře. Úchvatné komplexní dílo podložené a doplněné mnoha prameny a zdroji. Sice mi trvalo opravdu dlouho, než jsem se jí prokousala, ale moc se mi líbila. Teď potřebuji něco jednoduššího a odlehčenějšího :)

06.07.2018 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Aristokratku od stejného autora naprosto zbožňuju, bohužel Deník kastelána - už to nebylo ono. I když jsem se sem tam nasmála, navíc přítomnost "paranormálních jevů" mám ráda, takže pro mě byla kniha zajímavá, pořád se tak nějak krčí ve stínu právě Aristokratky. Každopádně i tuto knihu rozhodně doporučuji, je to skvělá oddechovka a vzhledem k rozsahu knihy i téměř jednohubka :)

14.06.2018 4 z 5

Deník bulimičky Deník bulimičky Diana Fey

Ne, že by mě to vůbec nebavilo, byly tam pasáže, které mě zaujaly, ale jinak téměř 400 stran, co by se daly smrsknout na polovinu a bylo by to jen lepší. Téma je pro mě citlivé a chápu, že je to zpověď ženy, která si to vše prožila. A právě proto dávám 3 hvězdičky, kdyby to tak nebylo, dala bych maximálně dvě.

11.06.2018 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Dokonalost sama, moje druhá kniha od této autorky a z ní jsem nadšená ještě víc, než ze Saeculum. Nemohla jsem se odtrhnout a druhou polovinu jsem musela přečíst na jeden zátah a četla do tří do rána, jinak bych neusnula. Jsem ohromená a neskutečně ráda, už jsem si myslela, že po tak dlouhé době už nenajdu knihu, která by mě dostala a naprosto ohromila. Ale stalo se a jsem za tuto knihu moc ráda. Dostává čestné místo v mé knihovničce :)

29.05.2018 5 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Kniha psaná s nadsázkou, skvělé téma i gradace příběhu. Pěkně čtivá a zábavná kniha, mě se líbila jako oddechovka, ale na zadek jsem si z ní nesedla, ani se mi nestalo, že bych se nemohla odtrhnout, proto jen 4 *

29.05.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Na začátku jsem si myslela, že to bude nuda. Ukňourané vzdychy pubertálních kluků, co neví, co chtějí. Nakonec jsem byla ale velmi příjemně překvapená, trochu i dojatá. Kniha určitě stojí za přečtení, je krásná, čtivá a velmi zajímavá :)

26.05.2018 4 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Těšila jsem se na další knihu od tohoto autora a bohužel zase zklamaní. Téma zajímavé, situace komické, ale vtipy se asi v polovině knihy přejí a pak už je to celkem nuda. Velká škoda :(

21.05.2018 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Stejně jako první díl, byl i tento příjemný, čtivý a s postupnou gradací příběhu. Zápletka sice nová, ale s prvky předchozího a její součástí je mnoho podrobnějších informací ze světa snů. Spousta věcí se opakuje, některé se lehce rozvíjejí. Už se moc těším na třetí poslední díl :)

02.05.2018 3 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Po delší době jsem konečně natrefila na skutečně humornou knihu od tohoto autora, která mě moc bavila, pobavila a navíc se v ní vyskytují klasické "paynovské" absurdní situace. Ono už samotné téma knihy - muž, který náhodou najde "zaklínadlo" k tomu, stát se neviditelným. Každopádně je to příjemná oddychová kniha, u které se zasmějete :)

24.04.2018 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Polovina knihy celkem nudná, i když jsem se sem tam trochu bála, prostě jsem čekala víc. Poslední třetina naprosto nabytá informacemi, všeobjasňující a tu jsem četla na jeden zátah, prostě jsem nemohla přestat. Proto 4/5, kdyby ta druhá polovina nebyla taková, jaká byla, dala bych mnohem méně.

19.04.2018 4 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Kniha je oddechová a docela dobře se čte. Je psaná stylem, který u Payna všichni dobře znají, akorát toto dílo je nudnější, rozvláčnější, přijde mi jako až moc natahované a ne úplně zábavné. Je to škoda, kdyby byl příběh zkrácen na polovinu, možná by byl o to humornější. Škoda, miluju některé jeho knihy a tato mě celkem zklamala.

13.04.2018 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Měla jsem velká očekávání, téma je nádherné, potenciál obrovský, ale myslím, že autorka ho plně nevyužila. Události, o kterých píše jsou samozřejmě příšerné. Osudy lidí, které jsou ovlivněny nejen bojem mezi sebou, ale i režimy a politikou. Ale kniha se mi překvapivě četla dost těžko, 450 stran mi trvalo více jak týden a to je u mě fakt hodně. Určitě ale stojí za přečtení, měli bychom si vážit žen, jako byly bohyně ze Žítkové, protože právě ony sebou nesly ty dávná moudra, která s nimi také umíraly.

09.04.2018 2 z 5

Důvěrnosti pod plachtami Důvěrnosti pod plachtami Kerstin Gier

Po přečtení více knih od této autorky, jsem nadšeně vzala do ruky tuto a asi do poloviny jsem byla zklamaná. Očekávání byla velká a nenaplnila se, ale druhá polovina byla celkem zábavná, i když lehce předvídatelná.

28.03.2018 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha mě opravdu dostala, hltala jsem jí jedním dechem, neskutečně krásné napsáno. Škoda, že jak jsem jí nečetla najednou, ale s přestávkami, měla jsem čas o tom přemýšlet a konec mi takhle vlastně v několika verzích proběhl hlavou. Ale jinak až do konce napínavé a i dovětek toho, co se vlastně dělo potom, uspokojil mou zvědavou dušičku.

26.03.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kniha je neskutečná, úžasná, dojemná a rozhodně dokáže zapůsobit na tom správném místě. Po přečtení jsem měla slzy na krajíčku, opravdu silný příběh.

20.03.2018 5 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Kniha mě nadchla, sice chvilku trvalo se začíst, ale stejně jako jiné knihy od této autorky, je nakonec velmi čtivá, nádherně graficky zpracovaná a hlavně psaná s humorem. Moc se mi líbila a určitě doporučuji :)

17.03.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Stydím se, ale Malého prince jsem četla včera poprvé, stačila mi k tomu hodina a půl večer. Možná jsem ho četla kdysi na základní škole, ale nepamatuji si to. Je to božská kniha, ve které si každý najde to své, je napsána velmi poutavě a čtivě a přitom člověk stíhá při čtení i přemýšlet. Prostě mi namaluj beránka :)

14.03.2018 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Nebudu hodnotit, protože jsem knihu nedočetla. Hrozně jsem se na ní těšila, ale po asi 150 stránkách jsem toho nechala. Příběh je příšerně moc obsáhlý, těžko se v něm orientuje, mnoho postav a děj jako takový prakticky žádný - uvědomuju si, že kdybych to asi dočetla, tak možná změním názor, proto nehodnotím hvězdami.

14.03.2018

Horory na dobrou noc 2 Horory na dobrou noc 2 Anthony Horowitz

Autor ani na podruhé nezklamal, příběhy jsou super, moc mě bavily a jsem ráda, že se mi podařilo si knihu sehnat, protože se k ní určitě brzy zase vrátím :)

14.03.2018 5 z 5