Holubí mambo

Holubí mambo https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1162/bmid_holubi-mambo-6OS-1162.png 4 283 41

V roce 2015 dotisk pod ISBN 978-80-7217-383-9. Co si myslí holubi, které banda ochránců přírody odvleče z útulné laboratoře, kde se ve jménu vědy zcela spokojeně učí kouřit, opíjet a přejídat, aby se zjistily účinky téhož na lidský organismus, vám vynalézavě a vtipně tlumočí autor oblíbeného románu Mládí v hajzlu. Z neuvěřitelného kolotoče vyjdou holubi smířeni s faktem, že jsou zřejmě přece jen ptáci, a dokonce na to začnou být hrdi.... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Jota

Frisco Pigeon Mambo , 1999

vivula
19.05.2023 3 z 5

Podruhé už číst určitě nebudu, ale účel splnilo - pobavilo, potěšilo :)

Lady Greystoke
22.09.2022 4 z 5

Vtipná oddechovka. Pod rouškou humoru by se daly najít i vážné otázky k zamyšlení. Škoda že autor nemá rád kočky, dala bych 5 * :-D

katerina5544
05.03.2022 2 z 5

Za mě zklamání. Na začátku jsem se zasmála, ale pak už mě to nebavilo. Jinak mám autorův humor ráda.

Irenka11
21.03.2021 1 z 5

Z nostalgie jsem po ní sáhla po letech znovu. Za mě celkem zklamání. Vtipná a děsně cool mi přišla, když mi bylo 16, dnes už ne.

Šárkaxx
09.01.2021

Taková ujetá knížka o holubech, kteří si myslí, že jsou lidé. Vtipné, ale za mě by poloviční délka stačila..

Forest66
28.11.2020 4 z 5

Výborná oddechová knížka. Humor je laskavý a na úrovni a tak nějak přirozený a nenucený ????

Bulba
26.06.2020 4 z 5

Typický Payne. I když jsem se někdy v těch ptácích ztrácel, jsou tam velice vtipná místa. Když si na některé z nich vzpomenu, musím se zasmát.

Horalka5
22.05.2020 4 z 5

Za mě super pohodové vtipné čtení! :) C. D. Payne opět nezklamal!

Arrtemyska
07.12.2019 4 z 5

Pohodové, zábavné čtení, vhodné na dovolenou nebo ke zlepšení nálady. Hlavní hrdina Robin si získal mé sympatie, styl vyprávění mě velmi bavil.

Kjája
25.11.2019 4 z 5

Výborná oddechovka plná "holubího" humoru. Autor nezklamal.

Shui-Xian
25.07.2019 5 z 5

S chutí jsem četla Mládí v hajzlu, ale Holubí mambo mě přesvědčilo, že autor umí i něco dalšího. Díky němu u mě vznikla závislost na celý život. Naštěstí ne na sherry nebo nikotinu, ale na Paynově humoru. Jeho holubí bajka je geniální.
Pravda, při prvním čtení jsem zprvu tápala, jaká je vlastně Robinova identita a o co kolem něj jde, ale to se mi vyjevilo podstatně dřív než jemu samému. Pak už jsem se jen třásla, aby jeho neochvějná člověčí jistota přesvědčila i další, které potká (a kteří mají jisté konzumní předsudky ;-) ).
Závěr je bezvadnou tečkou a věřím, že nejednoho čtenáře ponoukl k smířlivé úvaze, že holubi nejsou jen "krysy s křídly", ale v duchu Paynova pohledu vlastně docela fajn stvoření...

magdalena0650
26.06.2019 5 z 5

Královsky jsem se bavila. "Chudáci holubi"!!! :D

stoun25
05.03.2019 5 z 5

Mě se Holubí mambo líbilo..

danuska
03.03.2019 1 z 5

C. D. Payna mám rada, ale toto bolo niečo strašné. NUDA.

Jaruš7
27.02.2019 4 z 5

Zásada - Nevžívat se do role hrdiny, jinak je to na (šavlí hod) - nefajnost.
Citace :"Nemůžeme žít s emocemi uzavřenými do klece. Emoce jsou tu od toho, aby poskytovaly alibi pro neomluvitelné chování."
"Nějak jsem si neuvědomil, že jsem šest pater nad zemí s ostříhanými křídly, která by neunesla ani na kost vychrtlou mouchu."
"Co to je? Maltézský sokol, v kovové kukle."
Protože z vlastní zkušenosti znám, jak si umí Rozela pestrá v samčím podání před samičkou vyparádit křídla na pásky 1x12 cm. natrhaným v barevným časopise z podestýlky v kleci a Napoleon malý vyšpekulovat únikovou trasu ze zavřené klece, zacvaklou, kancelářskou sponkou a zapínacím špendlíkem (sichr) takříkajíc zadrátovanou klec, ve vzácně pravou chvíli na balkoně, otevřít a nechat se omámit svobodou a odletět do nenávratna. Nic ho nepřivábilo, nechal po sobě vzpomínky, jak se naučil od našich Bichonků vrčet, a vždy komentoval naše stravování, coby žalující člen rodiny na zkoušce ochutnávky. Ach jo, byly časy byly.
Takže autora chápu, zvláště když má tu ptačí reálnost v zorném poli.
Je to svérázný, nepohádkový pranýřující pohled,
Nevěřím, že velikost a váha centrální nervové soustavy je v přírodě to nej pro hbité myšlenky a činy.
Po čem C.D.P. sáhne z toho je zážitek.

Patapuf
30.08.2018 4 z 5

Ne srandovní, ale úsměvné... je to zase něco jiného a i když sem začátek musel přelouskat, tak pak už sem v tom začal poznávat paynovský humor a bylo to fajn....

JancaMia
17.07.2018 5 z 5

Super bajka aneb když se holubi chovají jako lidi a řeší svoje vztahy , sex, práci .. za mě mimo mládí v hajzlu asi nejlepší román.

NymphMaeve
13.04.2018 3 z 5

Kniha je oddechová a docela dobře se čte. Je psaná stylem, který u Payna všichni dobře znají, akorát toto dílo je nudnější, rozvláčnější, přijde mi jako až moc natahované a ne úplně zábavné. Je to škoda, kdyby byl příběh zkrácen na polovinu, možná by byl o to humornější. Škoda, miluju některé jeho knihy a tato mě celkem zklamala.

KlariN
29.12.2017 3 z 5

Po většinou dost zábavná a třeskutě vtipná bajka, která se v závěru bohužel zvrhne do dost otravné moralitky.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Rozhodně moje nejoblíbenější kniha od C.D. Payne. Mám ji přečtenou několikrát a vždycky se u ní bavím. Asi první sonda do sociálních interakcí pokusných holubů