NymphMaeve NymphMaeve komentáře u knih

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Čtivé to bylo, ale děj mě nijak nepohltil. Bylo tam určitě pár pasáží, kde jsem byla napjatá a musela číst dál, na druhou stranu se tam do 220. strany nedělo vůbec nic, jen popis prostředí a dialogy čtyř známých mladých lidí. Očekávala jsem více napětí, trochu víc strachu a rozhodně jiný závěr. Čtení mi ubíhalo rychle, styl mi vyhovoval, těším se na další díly. Kniha neurazila, mám po dočtení uspokojivý pocit, autor rozhodně psát umí.

26.10.2018 4 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Velká očekávání, opravdu zajímavé téma a nápad. Trochu zklamání, příběh docela vágní, rozvláčný, přehršel nepotřebných postav, ale vcelku zajímavé pojetí. Konec (cca 150 stran) doporučuji přečíst najednou, nehrozí pak ztrácení se v ději. V začátku vypadá zápletka úplně jinak než kam se vyvine po polovině děje, nicméně dost oceňuji popisy situací a oživování samotného. Johan mi docela přirostl k srdci, v reálu bych ho ale ocenit neuměla. Hrozba apokalypsy je pak trochu klišé, které mi tam nepasovalo, ale autorovi se to nakonec vše podařilo do děje hladce začlenit a vše vysvětlit, částečně otevřený konec chápu vzhledem k tomu, že je toto první díl ze série. Nepodařilo se mi však zjistit, zda se další díly vůbec chystají vyjít. Uvidíme. Pokud vyjdou, určitě dám dalšímu dílu šanci.

23.10.2018 3 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Měla jsem velká očekávání, splnila se jen částečně. Je to celkem povedená a hezká alegorie. O včelách jsem doposud nic nevěděla, neznám jejich život a ani po přečtení této knihy asi nebudu. Nevím do jaké míry se drží pravdy, neumím to posoudit, ale Flora 717 mi celkem dost přirostla k srdci, neviděla jsem v ní však románovou hrdinku, ale statečnou včelu, která udělá vše pro úl a své potomky. Konec nečekaný, ale příběh milý a zajímavý. Líbily se mi zvraty, chvílemi nudné popisy se střídaly s napínavými okamžiky. Znovu po ní nesáhnu, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

15.10.2018 4 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Po chvále na Ivanku Devátou jsem zkusila jednu knihu z knihovny. Tu nejtenčí a říkala jsem si, že to zvládnu. Bohužel mě hrozně zklamala. Buď je chyba ve mě a jsem špatná věková kategorie či mám jiný smysl pro humor a nebo autorka tak moc tlačí na pilu, aby byla vtipná, až to vtipné není. Nevím v čem je chyba. Každopádně jsem se k dočtení nutila skoro měsíc a půl (nenávidím nedočtené knihy) a nakonec se povedlo s vypětím všech sil. Na to, že to má být humorná odpočinková literatura mi dala dost zabrat.

09.10.2018 2 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Napínavé, naprosto nečekaný konec i celé rozuzlení. Moc se mi to líbilo. Byla jsem napjatá, měla jsem chvílemi strach a nedokázala jsem vůbec odhadnout, co za vším vězí. Jen škoda, že ne vše bylo v závěru objasněno. Jinak ale moc povedené dílo, po Mrazivém tichu příjemné překvapení. Bohužel mi celou knihu kazily dojem pravopisné chyby a bylo jich tam požehnaně - asi v první třetině knihy jsem napočítala 3 chyby na 5 stranách - od KK na to nejsem zvyklá, velká škoda.

08.10.2018 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Druhý díl je krásný, nejsou tam úvodní seznámení s tématem, jen prohloubení děje. Musím říct, že se mi moc líbil, někdy mi to přišlo malinko rozvláčné, ale i tak mě to neomrzelo. Přibylo mnoho nových faktorů a postav, Toňa se stane vládkyní Říma a vše má svůj smysl - krásně to do sebe zapadá a i téměř neřešitelný problém v podobě Viktora se nakonec daří vyřešit. Super a už se moc těším na třetí závěrečný díl.

30.09.2018 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Na knihu jsem narazila v knihovně náhodou a vzala jí, protože neměli to, co jsem chtěla. Děkuju osudu, že mi toto dílo přihrál do cesty, protože bych se k němu asi jinak nedostala. Od začátku mě kniha pohltila, jazyk jakým je psána mě okouzlil a já se nemohla dočkat každé chvilky, kterou si urvu na čtení. Neskutečné a nádherné.

13.09.2018 5 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

K pobavení úžasné, čekala jsem trochu něco jiného, ale nakonec se mi to moc líbilo. Má to i hlubší myšlenku a vše je krásně něžně napsáno. Jediné, co mi vadilo, je průběhová forma vyprávění, ale to je můj vlastní problém. Sice už si jí asi znovu nepřečtu, ale určitě si na ní občas vzpomenu.

04.09.2018 4 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Ohromná sranda. FB skupinu sleduji a občas se dost zasměju, to je ale jen slabý odvar oproti knize. Klub Srdcařů vybral ty nejlepší příspěvky z nejlepších a vytvořil knihu koncentrované zábavy v podobě nádherně zpracované knihy, doplněné nádhernou grafikou. Navíc koupí přispíváte na dobrou věc - veškerý výtěžek z knihy jde na pomoc sluchově postiženým. Jsem ráda, že je tato kniha ozdobou mé knihovny a těším se, až si jí otevřu kdykoliv, když budu potřebovat zvednout náladu :)

30.08.2018 5 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Od knihy jsem moc nečekala, ale naprosto mě pohltila a nadchla. Ačkoliv je to autorčina prvotina, je skvělá. Nádherně a čtivě napsána, člověka potěší i rozpláče. Všechny postavy jsem si oblíbila, rodiny mi přirostly k srdci a prožívala jsem s nimi dobré i špatné, nápad na vykupitele duší je úžasný. Trocha pohádkových prvků nebyla na škodu, ba naopak, jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě se k ní v budoucnu vrátím a těším se na další díla této autorky.

30.08.2018 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Oproti prvnímu dílu (Spouštěč) slabé. Zápletka nic moc, hodně mrtvých najednou, až se tomu věřit nechce a kdo za tím stojí, na to jsem přišla těsně za polovinou knihy (měla jsem dva tipy, ale jeden z nich byl správný) a nebylo ani těžké si domyslet jak a proč. Takže překvapení na konci se víceméně nekonalo. Je to škoda, potenciál tématu docela velký, bohužel ne plně využitý :( Velká škoda a docela zklamání.

23.08.2018 3 z 5

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Nezklamalo, nepřekvapilo.

19.08.2018 2 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

I z této knihy jsem nadšená. Autorka je opravdu skvělá a i když toto bylo trochu něco jiného než Hrůzy lásky a nenávisti. Psychologické rozbory postav jsou dokreslené k dokonalosti, akorát autorka je místy trochu moc upovídaná a omáčky je hodně. To ale nezkazí dojem a pocity z celé knihy.

18.08.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Ze všech tří dílů se mi líbil tento asi nejvíce. Napínavý příběh z prostředí psychiatrické léčebny. Opravdu krásně napsané a konec opravdu překvapivý. Líbí se mi na těchto detektivních příbězích, že člověk nemá moc šancí uhodnout, jak to skončí. Závěr je vždy úplně nečekaný a to je na tom úchvatné.

11.08.2018 5 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Neskutečné překvapení. První kniha od této autorky a já jsem opravdu hodně nadšená. Je to přesně ten žánr, který mi sedl s první knihou - nonfiction fiction. Ke knize jsem se dostala náhodou - kvůli Čtenářské výzvě 2018 a jsem za to moc ráda. Už mám další 2 knihy od Zdeny Frýbové v pořadníku na přečtení. Příběh Zrůdička byl silný a konec nečekaný, ale příběh Hrůzy lásky a nenávisti mě opravdu chytil za srdce a na konci jsem dost brečela. Kniha o lhostejnosti, bezmoci a tom nejodpornějším chování nejzkaženějšího člověka. Představa, že lidé jako Mlčoch a Ostrčil žijí mezi námi - to je opravdu děsivé. Plný počet hvězdiček je samozřejmostí.

07.08.2018 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Téma trochu klišé, ale moc se mi líbil styl, kterým byl příběh napsán. Docela mi vadil takový konec nekonec. Prostředí popsáno krásně, ale ačkoliv jsem strašpytel, vůbec jsem se nebála. Škoda ne úplně využitého potenciálu.

29.07.2018 3 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Nádherná kniha plná faktů, shrnuje mnoho vydaných publikací a článků, i autorovy poznatky, čerpá z mnoha pramenů a dává nahlédnout do života bohyní až v téměř soukromé sféře. Odhaluje i některá tajemství jejich bohování. Ač fotografická kniha, tak čtivá a i přes tu spoustu textu v nářečí se skvěle četla :)

26.07.2018 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Další detektivka z pera mé oblíbené autorky, opět nezklamala. Oproti prvnímu dílu s názvem Pět jsem však tušila závěr a nebyla jsem nijak moc překvapená, bohužel se některé motivy opakují a již to není takové napínavé, jako první díl. I tak jsem ale moc ráda, že jsem si knihu přečetla, znovu však po přečtení netoužím.

23.07.2018 4 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Kniha mě do poloviny nudila, pak ale nabrala obrátky a stala se docela čtivou. Mám za sebou nedávno knihu Alison Weir - Pád Anne Boleynové a moc se mi líbilo toto románové zpracování, které se ale v mnoha hlavních věcech drží fakt. Na konci jsem byla dojatá a proto takovéto hodnocení. Kdyby druhá polovina nebyla čtivější a lépe napsaná, nezasloužila by si to. Jako odpočinková kniha však určitě super volba.

18.07.2018 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kriminálky z dnešní doby moc nemusím, ale autorka ani u této knihy nezklamala, konec jsem četla do noci, protože to bylo neskutečně napínavé a opravdu úžasně vymyšlené. Skvělé počtení, akorát teď nějakou chvíli asi nepůjdeme hledat kešky :D

12.07.2018 4 z 5