Co číhá za humny

Co číhá za humny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4331/bmid_co-ciha-za-humny-lBM-4331.jpg 4 158 30

Dovolená v cizině je vždycky dobrodružství. A pokud se dovedeme pořádně rozhlédnout, můžeme pochopit ledacos nejen o navštívené zemi a lidech v ní, ale také o sobě. Ivanka Devátá se kolem sebe dívat dozajista umí. V této knize líčí komické situace a rozmanitá úskalí, s nimiž se setkala na prázdninových cestách.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Motto

az007
az007
23.09.2023 5 z 5

Další z vtipné vyprávění Ivanky Deváté ze života. S humorem jí vlastním, popisuje zahraniční dovolené v socialistické éře. Fakt jsem se bavila.

JancaMia
JancaMia
04.08.2023 5 z 5

Ivanka Devátá a její slasti a strasti na cestách. V mnohém se poznáte a něco Vás hodně pobaví.

simca9342
simca9342
09.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

Prázdniny už dávno začaly a autorka se vydala na cesty. Krátké i dlouhé. Ve své další humoristické knize popisuje to, jak sbalila kufry a nechala ať si s ní všichni dělají, co chtějí. Kromě lidí, ale ty už odpálkovat umí...

tess.de.veles
tess.de.veles
15.02.2023 2 z 5

Knizecky pani Ivanky Devate jsou soucasti nasi rodinne knihovny....mamka je davala sve mamince jako darky (samozrejme, ze si je nejprve precetla, aby se utvrdila v tom, ze to neni darek nevhodny...) a vetsinou sklidila mala literarni dilka pochvalnou recenzi....A tak jsem se pul roku po prekroceni ctyricitky take do jedne zacetla...Na prvni pohled a precteni je patrnych tech skoro pet dekad, ktere se vkradly mezi nase data narozeni....styl psani a zastarala slova...poprve jsem videla slova typu "bylť " a "jsemť" to mi trosku vadilo...jinak je autorka celkem vtipna...Jen mam trosku obavy, ze az vymrou rocniky, ktere s laskou po jejich knihach sahaly/sahaji....bude to pro jeji literarni tvorbu konecna ( ale to bude autorce uz jiste celkem jedno...) Neznam jinou temer devadesatiletou damu, ktera by cile publikovala povidky ci fejetony (Halina ma dobre nakroceno, nezradi-li ji zdravi...)....ale myslim si, ze by se mel autor prizpusobit soucasnemu jazyku....pani Ivanka takto jiste nehovori v kazdodennim zivote ....a pak by jeji knihy mely jiste o neco delsi zivotnost....

p.stranska
p.stranska
28.07.2022 5 z 5

Miluji autorčin humor, její nadhled, postřehy, přirovnání, sebeironii. Skvělá kniha!

katka134
katka134
03.06.2022 4 z 5

Odpočinková audiokniha mě dnes odpoledne celkem pobavila.

azeret92
azeret92
03.04.2022 3 z 5

Na Ivanku Devátou jsem narazila náhodou, když jsem v knihovně hledala něco odpočinkového. Titul Co číhá za humny je moje knížka od paní Deváté. Musím říct, že mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na její vyprávěcký styl a poněkud už zastaralá slova, která se již dnes moc nevyskytují. Co se týče knížky, bylo to dobré, avšak nepovažuji zrovna tuto knihu za nejlepší od autorky. Určitě jsem ale na autorku nezanepřela a hodlám si přečíst i další její knížky.

EvikU.
EvikU.
06.12.2021 4 z 5

Další moje audiokniha, vtipná a mohu při tom pracovat. A navíc odlehčené téma v této době přeplněných nemocnic a zloby mezi lidmi.

Ocenila jsem i vyprávění z dob komunismu, kdy cestování opravdu nebyl žádný med, což já ani nezažila, ale vím jen z filmů a knih.

I když nějaké eskapády spojené s cestováním a pobytem v cizí zemi nás může potkat i dnes. Já se pobavila a co vy? :-)

boxas
boxas
17.11.2020 5 z 5

Vtip a nadhled, to jsou hlavní znaky této knížky. Ivanka Devátá mě vždycky potěší!

Jessica007
Jessica007
02.11.2019 4 z 5

Oddechová knížka, u které jsem se zasmála. Není to moje první knížka od autorky, jiné se mi líbily více.

nakavusterezou
nakavusterezou
27.08.2019 2 z 5

Mé první (a i poslední) setkání s autorkou. Je pravda, že jsem se místy u jistých pasáží u knihy zasmála, ale jazyková forma, kterou autorka zvolila mi moc nesedla. Občas jsou použitá až zastaralá česká slova a jelikož pocházím z mladé generace, nejsem s nimi zžitá a nelíbily se mi tam.

Kniha je vhodné čtivo pro starší dámy a výborně se hodí na lenošení k vodě či jako společník na dovolenou.

petunkav
petunkav
19.06.2019 5 z 5

Jako vždy - moc pěkná úsměvná oddechovka.
Jsou prostě chvíle, kdy přesně něco tak krásně "obyčejného" potřebuju.

zdenaR
zdenaR
20.05.2019 4 z 5

Vtipné vyprávění, u kterého jsem se s chutí zasmála - jak jsem u paní Deváté zvyklá.
Její postřehy a styl psaní mě velmi baví - čiší z něho optimismus, laskavý humor a neuchyluje se ke zbytečným vulgárnostem.
Příjemné čtení pro dobrou náladu a odpočinek :-)))

pingu1
pingu1
03.03.2019 3 z 5

Celkem průměrné čtení, nenadchne, neurazí ... :-)

Mergirus
Mergirus
02.12.2018 5 z 5

Krásná, vtipná knížka, lehká oddechovka na cesty.

NymphMaeve
NymphMaeve
09.10.2018 2 z 5

Po chvále na Ivanku Devátou jsem zkusila jednu knihu z knihovny. Tu nejtenčí a říkala jsem si, že to zvládnu. Bohužel mě hrozně zklamala. Buď je chyba ve mě a jsem špatná věková kategorie či mám jiný smysl pro humor a nebo autorka tak moc tlačí na pilu, aby byla vtipná, až to vtipné není. Nevím v čem je chyba. Každopádně jsem se k dočtení nutila skoro měsíc a půl (nenávidím nedočtené knihy) a nakonec se povedlo s vypětím všech sil. Na to, že to má být humorná odpočinková literatura mi dala dost zabrat.

Jája92
Jája92
19.02.2018 3 z 5

Autorka má lepší knihy, tato zůstává jejím průměrem.

Chesterton
Chesterton
08.02.2018 3 z 5

Knihu bych asi dala jen v nouzi:) ale jako audio na usnutí je Ivanka v pohodě:)

Cher
Cher
22.03.2017 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Veselé čtení, které mě příjemně pobavilo.

nokos
nokos
04.03.2017

za me spokojenost. proc se z lehka nezasmat? mohlo byt i delsi