Nočnípták Nočnípták komentáře u knih

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Jednohubky paní Kučíkové jsou o chlup lepší a vtipnější než dvojhubky. Bavila jsem se nad oběma.

15.07.2022 3 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Moc pěkná oddychovka. Když z plánovaných pěti let života v Itálii je nakonec let patnáct. Vtipně a zajímavě popisovaný rozdíl mezi mentalitou Čechů a Italů.

27.06.2022 3 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Byla to Dáma. Dáma s velkým D. Tak jsem vždy na H.H. pohlížela. A tahle kniha mě v tom jenom utvrdila.
Četla jsem ji docela dlouho. Některé události a okamžiky v jejím životě jsou totiž tak zajímavé, že jsem se musela vracet a číst znovu. Pouštěla jsem si ke čtení její šansony a když byl konec knihy, tak mně to bylo líto.
Jsem šťastná, že jsem viděla paní naživo. Její koncert byl pro mě nezapomenutelným zážitkem.

22.06.2022 5 z 5

Australská dobrodružství Aloise Topiče Australská dobrodružství Aloise Topiče Jaromír John (p)

Takový dlouhý komentář jsem napsala a najednou se mi ztratil. Tak jen krátce. Během let jsem zapomněla jak moc se mi Topičova dobrodružství líbila. Byl vyučený zahradník a pracoval v Brisbaine v botanické zahradě. Později byl farmářem a nakonec lovil a sbíral přírodniny pro muzea. Spolupracoval s A.V.Fričem.
Dneska mám ke knize přece jen trochu kritičtější pohled, ale přesto je historicky zajímavá.

22.06.2022 3 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Nenápadná kniha, ale tak obsažný děj. Příběh rodiny, která doplatila na víru v komunismus. Moc pěkně a emotivně napsané. Určitě se budu k téhle knize vracet.
Doporučuji.

21.06.2022 4 z 5

Zprávy ze světa Zprávy ze světa Paulette Jiles

Cesta nesourodé dvojice napříč Texasem. Čte se moc dobře, asi tak jako staré westerny. Nevíte jak jejich cesta skončí, držíte jim palce a doufáte, že to dokážou. Kniha se mně líbila.Film jsem neviděla, ale teď jsem na něj dostala chuť. Navíc hlavní postavu ztvárnil můj oblíbený Tom Hanks.

21.06.2022 4 z 5

Koruna: Pravdy a nepravdy Koruna: Pravdy a nepravdy Pierre Trouvé

I když jsem seriál neviděla, kniha mě zaujala. Autoři se snažili popsat co v seriálu je historická realita a co fikce. Myslím, že ne vždy se jim to podařilo. Co oceňuji je historická posloupnost, kterou seriál těžko mohl dodržet a tak trochu upravoval některá data. Velkou předností knihy je hodně fotografií. Můžete si zde srovnávat skutečné postavy s těmi seriálovými. Ovšem co mně vadilo je, že u hodně fotografií chybí popisky a také úplně chybí na dvou místech konec textu.
Asi ten seriál přece jen zhlídnu.

21.06.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Dávám pět*, ale je to dost nespravedlivé, protože ty díly předchozí jsem ohodnotila také pěti* a tahle kniha je ještě lepší. Pro mě by těch* bylo třeba nejméně sedm. Jenomže kdo ví, jestli by mně za čas stačily.
Rowlingová umí. Byla to pěkná bichle, taky jsem ji četla čtyři dny a tři hodiny a to je na mě u detektivky dlouho. A navíc jsem musela číst u stolu, v posteli to fakt nešlo. Kamarádský vztah mezi Cormoranem a Robin se dál neposunul, tak je jasné, že bude další díl. Pro mě je řešení jejich vztahu trochu úsměvné, ale nevadí mi a nerozptyluje ve sledování detektivní práce.
Už se těším na další díl a klidně to může být i větší bichle.

21.06.2022 5 z 5

Jantarové oči (navíc 2 povídky) Jantarové oči (navíc 2 povídky) Vilma Kadlečková

Kdysi jsem četla první vydání. Můj úžas z toho, že se mně tak moc líbí kniha tohoto žánru, se nedá popsat. Teď jsem zažila podobný pocit znovu. Tentokrát je to z toho jak druhé vydání vypadá. Kniha je krásná. Zatím ji jen obdivuju a hladím, ale na čtení samozřejmě znovu dojde. Ovšem ty povídky navíc jsem přečetla hned.
Tahle kniha se Argu opravdu moc povedla.

15.06.2022 5 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Byla jsem moc zvědavá jaká bude knížka, která tématem tak nějak vyčnívá mezi ostatními knihami Viktorie Hanišové. Zpočátku se mně četla dost těžce, dokonce jsem trochu i přeskočila, abych se pak zase vrátila. Bylo to čtení pomalé, ale velice zajímavé a poučné.
Četla jsem a hodnotila už před několika měsíci. Protože na ni docela často myslím, asi jsem hodnocení podcenila. Musím jednu hvězdičku přidat.

08.06.2022 4 z 5

Skleněný zámek Skleněný zámek Jeannette Walls

Sobeckost, nezodpovědnost, svoboda, soudržnost, láska, samostatnost, sebeuvědomění, dobrodružství. To všechno a ještě mnohem víc mě napadá při tom, když si na knihu vzpomenu. Čtení docela drsné, přesto po dočtení u mě převládá pocit klidu. Na tuhle knihu nezapomenu, pořád se k ní v myšlenkách budu vracet.
Doporučuji!!!

07.06.2022 5 z 5

Temný měsíc Temný měsíc John Sandford (p)

V knihovně jsem popadla Sandforda, který ležel na pultě. Ouha, on to nebyl další Lucas Davenport. Takže nová série. Ne, že by se mně to nelíbilo, ale přece jen... Virgil není Lucas. Třeba si zvyknu až zkusím další díl.

07.06.2022 4 z 5

Hříšná oběť Hříšná oběť John Sandford (p)

Tak to byla zase jízda. Na Lucase Davenporta nikdo nemá.

07.06.2022 5 z 5

Nahá oběť Nahá oběť John Sandford (p)

Už když jsem přečetla Pohřebiště obětí věděla jsem, že se k autorovi vrátím. Asi si Johna Sandforda přidám k oblíbeným autorům. Jeho detektiv Lucas Davenport je fakt třída. Ava365 tady píše, že je moc klaďas, ale to mně opravdu nevadí. A jestli je adopce nevěrohodná to těžko posoudíme. U nás možná ano, ale v USA nejspíš ne.

Království slepých Království slepých Louise Penny

Jako vždy skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé.

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Dočetla jsem to, ale byla to ode mě vysloveně oběť. Myslela jsem si, že to třeba zachrání konec, ale NE! Už dlouho jsem nečetla takovou blbost.

07.06.2022 1 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Pro mě byla tahle útlá kniha překvapením, protože se mně líbily povídky všechny. Většinou mě v povídkových antologiích zaujme tak jedna, dvě a tady všechny.

07.06.2022 4 z 5

Šedobílý démon Šedobílý démon Jan Cimický

Opravdu spíš podprůměr.

07.06.2022 1 z 5

Nová ticha Nová ticha Etiene Levi

V téhle knize poezie jsem nenašla nic co by mě zaujalo, co by ke mně promluvilo. Nerada odsuzuji jakékoli verše, třeba nejsem zrovna na poezii naladěná, ale tady opravdu necítím nic. Snad jen vakuum. Nevzdávám to, za čas zkusím znovu.
Jednu *? Asi jo, vždyť každá snaha se cení a za každou knihou je spousta práce (autora, nakladatele, redaktora, tiskaře,grafika a pod.

17.04.2022 1 z 5

Vraždy pod stromeček Vraždy pod stromeček Ed McBain

Podle mě trochu slabší McBain. Čte se dobře a rychle, ale 87.revír to prostě není. Napřed jsem si myslela, že jsou chyby v tisku, ale ono to je nejspíš překladem.

17.04.2022 3 z 5