Nahá oběť

Nahá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3798/mid_naha-obet-R1B-3798.jpg 4 52 9

Lucas Davenport série

Detektiv Davenport míří do vyšších sfér. Detektiv Lucas Davenport prožívá změny v osobním i profesním životě. Oženil se s lékařkou Weather, s níž už kdysi prožil milostný vztah, postavil nový dům a narodil se mu syn. Začal pracovat ve Státním kriminalistickém úřadu a je podřízen vrchní komisařce Rose Marii Rouxové, která si ho jako bývalá šéfová vzala s sebou, když přešla do státní sféry. Rouxová se stala hlavou Oddělení pro ochranu veřejnosti a spadá přímo pod guvernéra. Lucas má řešit případy, které jsou buď příliš komplikované nebo politicky ošemetné a mohly by ohrozit guvernérovu pověst. Tentokrát Lucase povolali do Brodericku, aby vyřešil případ dvou nahých oběšenců - bělošky Jane Warrové a černocha Deona Cashe. Ve spojitosti s touto dvojnásobnou vraždou napadne každého, že jde o lynč. Tohoto slova se guvernér děsí, neboť takový případ by mohl negativně ovlivnit jeho politickou kariéru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Naked prey , 2003

Nočnípták
07.06.2022 5 z 5

Už když jsem přečetla Pohřebiště obětí věděla jsem, že se k autorovi vrátím. Asi si Johna Sandforda přidám k oblíbeným autorům. Jeho detektiv Lucas Davenport je fakt třída. Ava365 tady píše, že je moc klaďas, ale to mně opravdu nevadí. A jestli je adopce nevěrohodná to těžko posoudíme. U nás možná ano, ale v USA nejspíš ne.

čef
27.01.2022 5 z 5

Pekelně zamotaný příběh. Celé městečko blízko hranic s Kanadou je prolezlé zločinem. Všichni v něčem jedou, od drog přes únosy a krádeže aut až k vraždám. Ochránci zákona prolezlí korupcí a blbostí si jedou po svém. Tohle může rozmotat jenom Lucas s důkladnou pomocí dvanáctileté dívky. Napětí až do poslední stránky.

čarodějka333
03.10.2021 5 z 5

Koukám, zas budu mít trochu jiný náhled než ostatní :D.
Lucase čtu popořadě, první dvě knížky mě skoro odradily... pomalé, bez spádu, skoro nudné. Od třetího dílu jsem Lucase začala brát jako příjemného společníka, příběhy dostaly spád a náboj, ale i tak se knížka dala číst v klidu několik dní, prostě zajímavá pohodová detektivka na volný čas.
Tento díl jsem byla nucena nepřestat a číst celou noc v tahu, prostě se to nedalo skončit a odložit. Ač je tedy vrah znám z první kapitoly.
Sama jsem z toho překvapená, fakt super, těším se na další a doporučuji.

Ava365
06.06.2020 4 z 5

Všechny autorovy knihy mají vysokou úroveň. Bod ubírám za příliš kladného detektiva Davenporta a za trochu nevěrohodnou adopci :).

ivoiro
23.07.2018 3 z 5

Z knihy mám takový smíšený pocit. Dlouhé přešlapování na místě a pak překotný závěr.

1amu
27.03.2018 4 z 5

Mám rád Lucase Davenporta, proslulého (kdysi) děvkaře, již v mládí zbohatlého (prodáním jím vytvořeného software kybernetických her). Jezdí rád ve svém Porsche a venkovští policajti v Minnesotě jsou u vytržení jak dobře musí být placeni jejich kolegové ze St.Paulu. Autor má své zaběhané know-how a postupně buď ubírá nebo přidává nové postavy. V této knize je to venkovská mazaná dívka Letty (12), která klade pasti na ondatry, které později prodává a tím i podniká. Samozřejmě by raději chytala mývaly (ale ti jsou mazaní). Ona je hlavním svědkem děje, protože našla jako první dva oběšence. Proto je i první, kterou Lucas D. vyslýchá. Částečně je mu sympatická, ale jde mu také na nervy svou aktivitou, zvědavostí, ale je hlavně mazaná. Zde si autor vytvořil pevný most, po kterém Letty v dalších knihách přejde do děje, spíše akce. 12.-tý rozlohou největší stát v USA je místem, kde kvete zločin (vždyť pro pašování je Kanada za rohem) a Lucas D. je pořád ve fofru. K tomu děsivě chladné zimy, má to těžké chlapec. Ke cti mu slouží, že vždy ke konci dosáhne úspěchu. Tak to má být a je tomu i v této knize.

hana4834
24.01.2018 4 z 5

skvělá kniha Lucas je prostě skvělí

betyy
21.10.2014 5 z 5

skvělé, jen trochu moc policajtů, vyšetřovatelů a agentů, ve kterých jsem měla zmatek, ale jinak absolutně super. nečekané akce, napětí od začátku.... doporučuji a určitě není poslední, kterou jsem od tohoto autora právě dočetla

lanusinka
13.12.2013 5 z 5

Další skvělý pohled na politizaci policie v USA, tentokrát ještě ve větším měřítku. Do toho zajímavá detektivní zápletka, špatňák, kterého vám prostě bude líto, trocha kritiky amerického zdravotnictví a naprosto skvělá postava Letty, na kterou se těším v dalších dílech...

John Sandford (p)
americká, 1944