niknikita niknikita komentáře u knih

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Když jsem četla Deník americké manželky poprve, v dobách huboké totality, byla jsem rozčarovaná z toho, jaké "starosti" mohou trápit ekonomicky dobře zajištěnou ženu.Objednat čističe koberců vzbudilo mírně řečeno můj úsměšek, když jsem saponátem drhla koberce vlastní...
Doba dozrála i v naší zemi a jsme na tom s americkými manželkami podobně.
Ráda se k tomuto románu vracím už proto, jak dobře se čte.

29.04.2014 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Vždycky s radostným očekáváním sáhnu po každém románu od Nicholase Sparkse a nikdy se nezklamu. Nezbývá, než poděkovat za další citlivý a lidský příběh.

27.04.2014 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Erich Maria Remarque je PAN SPISOVATEL a každé moje další slovo by mohlo znít jako klišé.

Nahý jsem přišel na svět Nahý jsem přišel na svět David Weiss

Životopisné romány čtu moc ráda a tento jsem si vychutnala o to víc, že jsem se v něm mohla setkat se spoustou mých oblíbených impresionistů. Navíc jsem nahlédla do Rodinova života a jeho umění, kterým nepřestane udivovat svět. A jako bonus jsem ocenila, že prostřednictvím tohoto jedinečného díla jsem se mohla ocitnout v Paříži minulého století - jedním slovem: KRÁSA

27.04.2014 5 z 5

Prolíbané dějiny aneb milostné příběhy a skandály slavných Prolíbané dějiny aneb milostné příběhy a skandály slavných Felix Krumlowský (p)

Pro mne tak trochu historický bulvárek, ale tím se nechci nijak dotknout autora.

27.04.2014 3 z 5

Penelopea Penelopea Lucie Jandová

Nejprve se mi zalíbila obálka natolik, že jsem si s chutí přečetla celou knížku...nesnáším, když se dostanu do role "čekanky", ale tahle hrdinka to zvládla s grácií.

27.04.2014 4 z 5

Tajomstvo príťažlivosti sŕdc Tajomstvo príťažlivosti sŕdc Ruediger Schache

Někdy mívám sama v sobě spoustu otazníků a tak si sem chodím pro odpovědi...

Drahý John Drahý John Olle Länsberg

Viděla jsem kdysi dávno černobílý film a příběh se mi natolik líbil, že jsem začala shánět knihu. Objevila jsem ji v jednom antikvariátu, vydanou ve slovenském jazyce a dodnes patří k mým oblíbeným :-)

25.04.2014 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nikdy nikdo neví kolik dnů má před sebou a tohle poselství je v tomto krátkém příběhu umocněné krutou ironií osudu, kdy na smrt nemocná dívka přežije svého přítele...

25.04.2014 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Dávám pět hvězdiček za trgikomičnost doby o které se tady píše a ve které jsem taky žila...

24.04.2014 4 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Kouzelný a přitom až krutě romantický příběh z překrásného kraje zapadlé Koločavy...
Není divu, že inspiroval k hudebnímu zpracování Petra Ulricha a nebo Miloše Štědroně...jejich melodie a texty si často zpívám pořád dokola :-)

24.04.2014 5 z 5

Jedna z knih, kterou jsem dostala jako moc milý dárek a často se k ní vracím.
Je laskavá a moudrá.

24.04.2014 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Líbí se mi stručný, až skoro úsporný jazykový styl, jakým jsou povídky napsané.Většina příběhů má trochu otevřené a smutné konce, stejné jako mívá život sám...

24.04.2014 4 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Už ta krásná obálka a můj oblíbený Karel IV . - no a nekup to zrovna dnes, když je výhoda bez patnáctiprocentní daně :-))

23.04.2014 5 z 5

Stopy větru Stopy větru Kayla Fleming

Po prvních stránkách jsem byla mírně zmatená z prolínání postav a děje, ale pak se příběh posunul do kolonizované Afriky.Bylo to strhující a místy hodně kruté, takže jsem knihu přečetla skoro jedním dechem.
Autorka při psaní vycházela ze skutečných událostí a podobných tragedií je na zemi pořád hrozně moc!
Zůstal ve mně pocit smutku nad lidskou rozpínavostí, sobectvím a zlem.

23.04.2014 4 z 5

Půlnoční zpověď Půlnoční zpověď Candice Proctor

Nechci srovnávat , ale navnadila mne moje první kniha od Proctor: "Pod australským sluncem".
Válka Severu proti Jihu v pozadí Půlnoční zpovědi, příběhu, který se docela vlekl a k tomu pár mrtvol, dále pak podezřelá hlavní hrdinka, která rajcuje vyšetřovatele a vyšetřovatel nedopřeje klid zase jí... na to musí mít autorka hodně bujnou fantazii a já jako čtenářka jsem prokázala nezvyklou trpělivost.

15.04.2014 3 z 5

O spánku a mizení O spánku a mizení Katharina Hagena

Zpočátku jsem se musela zorientovat v ději a časových posunech, ale pak se mi četlo lehce a za první polovinou jsem se musela dobrat ke konci na jeden zátah...a zůstal ve mně pocit smutku...

11.04.2014 4 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Mysteriózní příběh z kraje, kde měl pobývat Ježíš, plný tajemství a legend, lásky i zrady...občas jsem měla pocit, že vyprávění se moc vleče, proto nedávám plné hodnocení.
Glastonbury, kde se děj odehrává, má posvátné kouzlo a určitě nejen pro mne.

08.04.2014 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Selský baroko je zajímavá sonda do lidských osudů a přes počáteční útržkovité čtení, jsem nakonec větší půlku dočetla najednou a nedokázala přestat.A znovu, jako tolikrát, jsem objevovala pestré a někdy nečekané charaktery lidí, postavených do složitých životních situací.
Neměla bych srovnávat, ale Rybí krev je pro mne o něco výš...těším se, na další posun Jiřího Hájíčka :-)

07.04.2014 4 z 5

Alain Delon Alain Delon Rein A. Zondergeld

Kdo má rád krásného a charismatického Alaina Delona a rád nahlédne do jeho života, ten si přijde na své, přestože tahle knížka není žádný literární skvost. Pro mne ale stojí za to, mít ji doma :-)

06.04.2014 4 z 5