niknikita niknikita komentáře u knih

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Krásný příběh a moje pocity se shodují s "Nemesis" - líp bych to sama nevyjádřila.
Dovolím si jen srovnání Vianova díla s muzikálem, který v roce 1994 uvedlo divadlo ABC ve světové premiéře v režii Petra Novotného a přestože tohle hodnocení nepatří do kategorie Databáze knih, neodpustím si chválu.Pěna dní se jejím tvůrcům moc povedla.

29.03.2014 5 z 5

Děti chovatelů slonů Děti chovatelů slonů Peter Høeg

Mám tak trochu rozporuplné pocity a musela jsem si při čtení dělat přestávky. Naprosto shodně s mým názorem se vyjádřila ve svém komentáři "džej", tak bych se nerada opakovala.

28.03.2014 3 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Krásně jsem se odreagovala a taky trochu nahlédla do australské divočiny. Jestli jsou všechny knihy této spisovatelky tak dobře napsané, že se čtou jedním dechem, ráda si je vyhledám a přečtu :-)

26.03.2014 5 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Když jsem to četla, bylo mi z toho příběhu smutno, jako bych cítila něco tragického...

24.03.2014 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Viděla jsem nejprve film a naprosto jsem nemohla Corinne pochopit.
Když jsem potom četla její osobní výpověď, názor jsem si poopravila, protože přesně popsala své pocity o tom, jak se nechala okouzlit prostředím a kulturou, která jí učarovala. A kdo by neporozuměl lásce na první pohled, která udeří jako blesk z čistého nebe, tak ji prostě nepoznal. V tom naprostém pominutí smyslů jde racionalita stranou...a Corine pak měla o čem přemýšlet a mohla napsat svůj strhující životní příběh.Příběh, ke kterému můžeme mít výhrady, ale který se stal.

22.03.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Když jsem překonala rozporuplné pocity z prvního dílu a dostala se až na konec třetího, přála bych si další pokračování. Jenom nevím, jestli by se dalo ještě něco zlepšovat, jako doposud.
Ano, já jsem si tuhle zatracovanou trilogii užívala :-)

21.03.2014 5 z 5

Křížovka života Křížovka života Josef Jonáš

V mojí knihotéce patří na přední místo a velice často v ní hledám odpovědi na otázky o svém zdraví.Je to taková moje celoživotní učebnice :-)

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Skvělé pokračování Čokolády, za které bych autorce ráda poděkovala.

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Nevím, jestli jsem nebyla ovlivněná filmem a jak dalece se na mém hodnocení podepsal můj oblíbený Johny Depp, ale klidně bych dala těch hvězdiček víc. Je to moje srdcová záležitost :-)

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Příběh lidí z ohrožených vesnic v jižních Čechách mne doslova dostal.Je lidsky pravdivý a smutně dojemný, když to mám vyjádřit jenom velice stručně.

14.03.2014 5 z 5

Sólový let Sólový let Roald Dahl

Moc dobře napsané svědectví o vlastních zážitcích z válečného období ve východní Africe. Skoro neuvěřitelné příběhy, kdy jsem se docela bála o Dahlův život...

10.03.2014 5 z 5

Druhé jaro Mimi Tulipanové Druhé jaro Mimi Tulipanové Susanna Kubelka

Krásně jsem si dva dny relaxovala, i když jsem se ocitla v trochu vyšší společenské vrstvě, než Mimi Tulipanová, ale bavila jsem se.

09.03.2014 4 z 5

Smlouva s Evou: Zkouška lásky Smlouva s Evou: Zkouška lásky Jitka Volfová

Ani se nedivím, že je autorka skryta pod rouškou anonymity...kdo si myslí, že není nic horšího než "Padesát odstínů", ať zkusí tohle !
Odloženo po třicáté stránce.

06.03.2014

Konečně přes čtyřicet: Zralé ženě patří svět Konečně přes čtyřicet: Zralé ženě patří svět Susanna Kubelka

První knížka kterou jsem od autorky četla a hned se mi zvedlo sebevědomí o sto procent :-)

06.03.2014 5 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Už dlouho se mi nestalo, abych se knížkou prosmála a někdy pěkně hlasitě.
Clarkův humor je mi sympatický a blízký, mít šestou hvězdičku, klidně ji sem dám :-))

05.03.2014 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Příběh dvou kamarádek, který mne vrátil pěkných pár roků zpátky, do doby mého mládí...se vším všudy. Doba, kdy jsme autority museli oslovovat "soudružko", doba nekonečných front na všechno a kdy vyjet si s partou na čundr znamenalo být aspoň na chvíli svobodný člověk.Na tomto pozadí se odehrávají lásky a zklamání, hledání a ztráty, štěstí a smutky Kamily a Laděny.
Autorka patří k tého poválečné generaci také, proto je její kniha autentická a pravdivá od začátku do konce a já ji četla jedním dechem.

28.02.2014 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Krásný příběh o tom jak se sny a realita často rozcházejí. Vždycky když mám pocit, že věci nejsou takové jaké bych si přála, vracím se k této milé romantice od pana Otčenáška. Škoda, že už nám nic nemůže vyprávět - uměl to skvěle.

26.02.2014 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Moje oblíbená klasika - od Steinbecka nejlepší a kupodivu se tentokrát povedla taky filmová verze.

26.02.2014 5 z 5

Deník pana Nuly Deník pana Nuly George Grossmith

Zlákala mne vůně nové knihy, ale bohužel jsem ji nedokázala přečíst celou. Nevím, jestli toto nové vydání bude doceněno dnešními čtenáři.

25.02.2014 2 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Ty dvě hvězdičky jsou za obálku a taky proto, že mám ráda vůni nových knih. Tento "bestseller" - jak je uvedeno na titulku- jsem po pár stránkách odložila, asi za týden jsem se ke čtení vrátila, abych onen eroticko-dobrodružný propletenec nakonec s úspěchem nedočetla...:-O

15.02.2014 2 z 5