niknikita niknikita komentáře u knih

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Opět skvělá Julie Garwood a je tady všechno, co v dobrém románu hledám...sákryš, zase mi schází hvězdičky :-)

14.06.2014 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Pro mne je tohle "kniha knih" a moc bych si přála ještě další díly. Prostě tady mám málo hvězdiček :-)

02.06.2014 5 z 5

Posvátná přísaha Posvátná přísaha Laura Walden

Obdivuhodná fantazie spisovatelky.Vytváří zápletky a spojitosti mezi jednotlivými postavami tak spletitě, že jsem se místy nestačila divit, kam na to Laura Walden chodí - ale dobře. Nemusím se přece ke každé knize vracet vícekrát...

31.05.2014 3 z 5

Pistole má přednost Pistole má přednost Kyril Bonfiglioli

Další příběhy Chalieho Mordecaie byly až absurdní, takže se jim sotva dalo věřit.Nakonec jsem se přesto všechno taky docela pobavila, ale bylo to pro mne tak trochu na hraně.

30.05.2014 3 z 5

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Chvílemi smích a chvílemi smutek...stárnutí není nijak veselé.Tohle vyprávění je poměrně optimistické, ale někdy až mrazivě pravdivé.Bylo snadné se ztotožnit s pocity Marie Sharpové, navíc pokud jste žena ve stejné věkové kategorii.
Vtipná a zábavná kniha, tak ani přesně nevím, proč jsem nedala pět hvězdiček...

26.05.2014 4 z 5

Nemiř na mě tou věcí Nemiř na mě tou věcí Kyril Bonfiglioli

Obchodník s uměním Charlie se dostává do nebezpečných situací a vypráví o nich naprosto ležérně a s takovou ironií, jako by mu ani nešlo o život.Prostě jsem mu věřila, že se ze všech průšvihů nějakým zázrakem dostane živý.
A navíc je to tak vtipné, že jsem se bála přeskočit jedinou větu, abych o něco nepřišla.

16.05.2014 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Asi zůstane nedočtená, ale dám dvě hvězdy za autorovu snahu, za Florencii a za Dantova podobenství.Ale jinak - pravdu má Nel-ly: zlatý Christian Grey :-)

13.05.2014 2 z 5

Modrá je barva vraždy Modrá je barva vraždy Joanne Harris

Ztrácela jsem se v tom internetovém světě natolik, že jsem v poslední třetině knihu odložila. Čistě ze zvědavosti jsem se po pár dnech vrátila a rychle jsem se prolistovala k závěru...pak jsem dostala poslední facku :-O

12.05.2014 3 z 5

Tony & Susan Tony & Susan Austin Wright

Zpočátku hodně drsné a napínavé čtení, kdy se skvěle prolínají dvě roviny a v podstatě jde o dvě knihy v jedné. Tohle musím opravdu ocenit a nebýt trochu rozvleklého konce, dala bych plný počet hvězdiček.

09.05.2014 4 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Všichni někdy děláme nesprávná rozhodnutí a pak záleží už jenom na štěstí...
... a s Alecem Barrem jsem prožívala jeho bouřlivý příběh se smutným koncem.
Zrovna jsem si uvědomila, že je na čase si Medojedky přečíst znovu.

06.05.2014 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Jako všechny knížky Nicholase Sparkse jsem i tuhle pěkně "ořvala".
Nevím kam na svoje náměty PAN SPISOVATEL chodí, ale dělá to skvěle.
Jenom bych si už moc přála, aby aspoň jediný příběh tohoto skvělého vypravěče skončil šťastně - ale to už by byl asi jiný autor...

04.05.2014 5 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

Vážné téma je zpracované bez moralizování a celý příběh každého čtenáře vtáhne do děje.Druhou garnituru jsem četla už několikrát a určitě nejsem jediná kdo se k ní rád vrací, protože otázka rasismu bude aktuální v každé době.

04.05.2014 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Není to kniha, ve které najdeme "literární perly" a její sloh je slangový, odpovídající postavám. Vztah, který vzniká mezi Henrym a Emily je předvídatelný a od začátku jasný, nic nepředstírající ale slibující, že to nebude jednoduché. Přesto jsem se bavila od začátku až do konce...nezbývá, než si přečíst první dva díly, které jsem nějak minula :-)

03.05.2014 5 z 5

Královskou cestou za romantikou Královskou cestou za romantikou Richard Halliburton

Richard Halliburton podnikl tuto cestu brzy po svých dvacátých narozeninách a je fascinující, že současně stačil psát o svých zážitcích a posílat články do novin a časopisů, aby pomocí honorářů mohl ve svých cestovatelských snech pokračovat.
"Tato cesta je mým zaměstnáním", napsal domů 18.ledna 1922 z Marseille.
Všechny cestopisy, které za svůj krátký život stačil Halliburton napsat, svědčí o tom jak dobře svoji práci dělal. A pracoval, cestoval a žil celým srdcem, aby se s námi podělil o nevšední zážitky a zkušenosti :-)

02.05.2014 5 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Chvílemi jsem měla pocit, že je tento příběh příliš složitý, ale ani život většinou není jednoduchý.

01.05.2014 4 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Můj obdiv patří celému dílu Michelangela Buonarottiho a proto román Karla Schulze je podle mne mistrovské poděkování tomuto úžasnému umělci.

01.05.2014 5 z 5

K2 - 8611 m K2 - 8611 m Josef Rakoncaj

Po prvním přečtení tohoto strhujícího příběhu jsem K2 zařadila mezi svoje takzvané "vyprošťováky"...kniha po které sáhnu kdykoliv mám pocit, že něco nezvládnu.
Nejen, že je knížka vyprávěná přirozeným a čtivým stylem a doprovází ji krásné fotografie, ale navíc je krásným svědectvím o přátelství a odvaze a pana Josefa Rakoncaje si osobně nesmírně vážím.

30.04.2014 5 z 5

Komplet - Věčně zpívají lesy Komplet - Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Nádherná sága starého rodu,drsná krása severu, napětí, láska...všechno co hledáme v dobré knize. Je to poezie vyprávěná v próze...

30.04.2014 5 z 5

Okouzlený satyr Okouzlený satyr Ludvík Páleníček

Moc dobrá biografie o malíři, jehož tvorba je jedinečná a bohatá.Ludvík Páleníček vybral do své knihy všechno podstatné, včetně obrazového materiálu a ukázek z korespondence a podal poměrně ucelený obraz o životě Maxe Švabinského.Každému, kdo má k umění blízko, mohu tuto publikaci vřele doporučit.
Kroměříž je právem hrdá na svého rodáka, který zde má například svůj rodný dům, muzeum Maxe Švabinského, nebo jeho slavné lunety.

29.04.2014 5 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Když jsem četla Deník americké manželky poprve, v dobách huboké totality, byla jsem rozčarovaná z toho, jaké "starosti" mohou trápit ekonomicky dobře zajištěnou ženu.Objednat čističe koberců vzbudilo mírně řečeno můj úsměšek, když jsem saponátem drhla koberce vlastní...
Doba dozrála i v naší zemi a jsme na tom s americkými manželkami podobně.
Ráda se k tomuto románu vracím už proto, jak dobře se čte.

29.04.2014 4 z 5