niknikita niknikita komentáře u knih

Sám proti osudu Sám proti osudu Antonín Zhoř

Nestačí přečíst si toto vyprávění jednou už proto, že je to opravdový koncert slov. A bude to znít pateticky, ale já jsem při čtení tohoto krásného díla Antonína Zhoře slyšela znít Osudovou...

09.08.2014 5 z 5

Everest – Výprava po nejzazší mez Everest – Výprava po nejzazší mez Reinhold Messner

Reinhold Messner je fenomén...jako první nepoužíl na Everestu kyslík.Na jeho "Výpravě po nejzazší mez" ho doprovázel Peter Habeler a tenkrát se psal rok 1978.
Před tím se to pokusil E.F.Norton a v roce 1924 dosáhl bez kyslíku výšku 8550 metrů.
Toto jsou jenom stručná fakta z útlé knížky, plné doprovodných fotografií autora, která je stejně skromná jako on sám.

To všecko vodnes čas ... To všecko vodnes čas ... Ivan Foustka

Waldemar Matuška byl, je a zůstane můj PAN ZPĚVÁK a tato kniha by si zasloužila další vydání!

03.08.2014

Peter Nagy, musicross Peter Nagy, musicross Vladimír Kroc

Peter Nagy je výrazná osobnost, která mne v jisté době hodně ovlivnila a taky proto mám jeho knihu rozhovorů ráda.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Budu stručná. Tohle je rozkošné vyprávění a je tu nějak málo hvězdiček :-)

Věční milenci Věční milenci Bohuslav Březovský

Poprve jsem tu to knihu četla někdy v osmnácti a tenkrát se mi líbila. Když jsem se k Věčným milencům vrátila nedávno, nebylo to už ono.

03.08.2014 3 z 5

Cawdor Cawdor Robinson Jeffers

Četla jsem Cawdora už před léty a vím, že jsem byla dojatá a smutná, ale uchvátil mne tento hluboký příběh , který byl syrový až z něj běhal mráz po zádech.
A poezie Robinsona Jeffersona je překrásná, ačkoliv místy hodně drsná.

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Opět jsem si - díky Joy Feldingové - pěkně užívala příběh, který /bohužel/ není daleko od reality.

01.08.2014 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Občas mám potřebu dopřát si trochu romantiky a tento příběh se čte přímo "prázdninově" - dobrá limonáda do horkých dnů :-)

30.07.2014 4 z 5

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Drsná výpověď o době mého dětství a dospívání.Chvílemi jsem měla pocit, že čtu svůj příběh, který ovšem nebyl tak krutý - naštěstí.

28.07.2014 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Moc dobré zápletky, nečekané rozuzlení...takovou znám Joy Fieldingovou a ani tato kniha mne nezklamala. Kdybych neměla srovnání, určitě bych dala plný počet hvězdiček :-)

25.07.2014 4 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Tak bestseller?
Buď musím jako čtenářka ještě hodně vyzrát, nebo mi schází trpělivost, ale na tohle jsem nedokázala obětovat čas.První tři kapitoly a stačilo.

16.07.2014 odpad!

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Pokud je tento příběh od Joy Fieldingové slabší, tak se těším na ostatní její knihy :-)

16.07.2014 2 z 5

Vražda na Den díkůvzdání Vražda na Den díkůvzdání Lee Harris (p)

Pěkně to té Cristine pálí, byla by jí věčná škoda, kdyby zůstala jeptiškou :-)
Budu si muset přečíst další knížky od Lee Harris - je dost dobrá!

13.07.2014 5 z 5

Poušť Johanna Vosse Poušť Johanna Vosse Patrick White

Poměrně složitý sloh Patricka Whita je plný metafor a velkého množství postav.Samotný příběh se opírá o skutečné události z období objevování Austrálie, kdy většina expedic prošla doslova peklem.Musela jsem se občas tak trochu prokousávat k závěru knihy, který se povedl nejlépe - a tady jsem si konečně udělala jasno ve spletitých vztazích protagonistů.

10.07.2014 4 z 5

Proměny Proměny Věra Nosková

Potvrdím naprosto přesný komentář od Melanky, takže další slova by byla skoro zbytečná.
Věra Nosková je "moje krevní skupina" a její Proměny jsou hodně povedené.

03.07.2014 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Simon Mawer je prostě "můj" autor, proto jsem přežila informace z genetiky, kdy jsem byla trochu mimo - přiznávám.
Ale téma o tom jak málo stačí, abychom se narodili jiní... to byl strhující příběh.

30.06.2014 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Tuhle knihu mi daroval jeden dobrý přítel a už proto ji mám ráda. :-)
Možná taky proto, že jsem dozrála do věku vzpomínek a pro nádhernou poezii Pagnolova jazyka nemůžu jinak, než dát nejlepší hodnocení.

27.06.2014 5 z 5

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Příjemná oddechovka, přečtená za dva dny a pár dost dobrých vět typu:"Jestli budeš čekat, až k tobě přijde život a vytáhne tě z postele, tak to se načekáš."
A přiznám se, že jsem se tak trochu těšila do Paříže...hmmmmmmmmmmmmmmmmmm :-)

27.06.2014 5 z 5

Nebe nad Darjeelingem Nebe nad Darjeelingem Nicole C. Vosseler

Nebe nad Darjeelingem se čte samo.Krásný děj, ve kterém jsem se neztrácela ani pro větší množství postav, protože příběh měl řád a dobře se v něm orientovalo.Plno romantiky a poetických přirovnání, k tomu barvitě líčená krása Indie, spousta legend i její pohnutá historie - někdy zdánlivě zdlouhavé a přesto jsem se nenudila..Pro mne to byl malý literární koncert, který jsem si pořádně vychutnala.

23.06.2014 5 z 5