niknikita niknikita komentáře u knih

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Přiznám se, že jsem si při čtení této niterné výpovědi autorky musela jít několikrát "odpočinout" k lehčímu žánru. A taky jsem měla nutkavou potřebu vypsat se i ze svých ztrát - jenomže nemám literární ambice, takže jsou moje "osobní traumata" v šuplíku...

02.11.2014 3 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Ano, je to bohaté vyprávění o lásce, zradě nenávisti, ale hlavně o válečných zločincích a nikoho nemůže nechat lhostejným...

02.11.2014 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Jejda, tohle jsem si vychutnala. Krásná Paříž a v ní právě tolik romantiky, co se dá snést. A to jsem opravdu hodně překročila věk dívčích románků, ale komu to vadí, když se jedná o dobrou knížku?
A tak se přiznám, že jsem si ji přečetla s odstupem pár dní ještě jednou a nenudila jsem se ani pak - spíš naopak :-)

17.10.2014 5 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Tohle se opravdu nedá dočíst. Do poloviny docela zajímavý příběh se vleče a vleče...takže stačí. Ocenila bych autorčin nevšední námět, ale je mi líto - za mne jenom průměr.

16.10.2014 2 z 5

Už nikdy nebudeme mladí Už nikdy nebudeme mladí Daphne du Maurier

Daphne Du Maurier svůj příběh vyprávěla v mužském rodě, z pohledu mladého muže, který hledá svoje místo v životě a to určitě není snadné, ale podle mne se jí to hodně povedlo.
Hrdinou knihy ovšem je Richardův syn Dick a tady musím upozornit, že uvedený popis potřebuje opravu.
Nicméně kniha jako taková stojí určitě za přečtení a pro mne osobně je nejsilnější její první část...přátelství Dicka s jeho náhodným zachráncem Jakem.

02.10.2014 4 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Není snadné napsat komentář po Ankavi a neopakovat se. To mám z toho, že moc čtu...ale opět jsem si Fieldingovou opravdu hodně užívala a vážně nevím, kam na ty nápady chodí :-)

27.09.2014 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Musela jsem číst s krabicí papírových kapesníků po ruce a to doslova.
Tak neuvěřitelný příběh se nedá vymyslet, ten napsal sám život.

24.09.2014 5 z 5

Komplikace: Chirurgovy poznámky Komplikace: Chirurgovy poznámky Atul Gawande

Z pohledu potenciálního pacienta bych si přála lékaře typu autora knihy, která mi dala nahlédnout do tak složitého oboru, jakým je medicína.Ale nejsem si úplně jistá, jestli informace nemůže být někdy pro nemocného i ke škodě věci.
Každopádně nelituji, že jsem knihu dočetla do konce, protože jsem z počátku měla právě z těch informací tak trochu obavu a chtěla knihu zbaběle nedočíst.A to by byla veliká škoda.

22.09.2014 4 z 5

Osud Osud Louise Bagshawe (p)

Tak nevím...buď jsem neměla v dětství a mládí správnou motivaci, nebo nemám patřičné ambice, ale Kate je jako z jiné planety :-O
Ale číst se to dalo, akorát ta realita ... jenomže tohle není literatura faktu, pravda :-)

20.09.2014 3 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Není to nejlepší nápad začít od pátého dílu série, ale nakonec jsem pochopila o co jde a docela jsem se bavila.

17.09.2014 4 z 5

Zpěv sirény Zpěv sirény Candice Proctor

Asi čtu jinou knihu a nebo nemám trpělivost, ale trochu se ztrácím v tom množství postav a k tomu ty mordy na začátku...nevím, jestli se mi chce pokračovat.

11.09.2014 3 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Z obálky a názvu by se mohlo zdát, že půjde o další slaďák, se kterými se roztrhl pytel. Naštěstí je autorka Julie Garwood a tak jsem si četbu opět dobře užívala...a taky už vím, co je Ponziho schéma :-)
Škoda těch špatných korektur a asi se moc nepovedl ani překlad.

04.09.2014 4 z 5

Šamanka Šamanka Christophe Ono-dit-Biot

Já jsem místy četla se zatajeným dechem a jsem přesvědčená, že autor moc dobře ví o čem píše.Jako novinář poznal situaci v Barmě a umí dobře zacházet se slovem.Ráda se k Šamance znovu vrátím, pro mne je to strhující příběh, který nemá daleko ke skutečnosti.

30.08.2014 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Asi Boha vidím a chápu jinak, jak tady napsal Babouš a nebo je to kniha na dlouhé zimní večery a potom snad budu k bezesporu hlubokým myšlenkám vnímavější.

28.08.2014 3 z 5

Ráno bylo stejný - Pavel Žalman Lohonka Ráno bylo stejný - Pavel Žalman Lohonka Jan Hlaváč

Kdo má rád Žalmanovy písničky, rád nahlédne do duše jejich autora :-)

27.08.2014 4 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Jak už tady bylo napsáno - trochu slabší Feldingová, ale venku pršelo, tak jsem ji dočetla, protože paní autorka se čte dobře, jako vždycky.

27.08.2014 4 z 5

Víc než jen hlas Víc než jen hlas Leonard Cohen

Tuhle knihu jsem dostala někdy před třiceti lety a dodnes je to víc než jenom dárek. Zasloužila by si nové vydání a kvalitnější papír, fotky i vazbu - a to bezpodmínečně.

26.08.2014 5 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Zrovna zrají broskve, tak jsem si udělala trochu marmelády a moc bych si přála, aby někdo zfilmoval pokračování čokolády a samozřejmě obsadil do rolí Vianne a Rouxe Juliette Binocheovou a Johnny Deppa :-)

22.08.2014 5 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

Joy Fieldingová mne baví a taky udivuje svojí fantazií.Opět jsem se dva dny skvěle bavila už jenom proto, že Ztracená mi poskytla napětí, vtip a skvělé vypravěčské umění.

12.08.2014 5 z 5

Stříbrozelený vodopád Stříbrozelený vodopád Dagmar Seifert

Když potřebuji trochu "vypnout" a jenom tak existovat, případně přeladit do trochu bláznivých pocitů, sáhnu po této knížce.Výborně se hodí k letnímu lenošení :-)

11.08.2014 5 z 5