Křižovatky

Anthony Spencer je sebestředný bezcitný boháč, pyšný na své „úspěchy“ v práci, kde se ho všichni bojí, i v rodině, kterou chladnokrevně rozvrátil. Po úrazu hlavy se octne v kómatu na JIP. Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji, jeho mysl se však probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život – zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit…

Stejně jako Chatrč (2007, česky 2009), kultovní kniha (celosvětově prodáno více než 18 milionů výtisků), v níž se tragédie smrti střetává s věčností božího záměru, jsou i Křižovatky určeny všem, kdo v kolotoči moderního světa hledají naplnění slov, jako je víra, láska a odpuštění.

Vydání první. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166295/krizovatky-166295.jpg 4.1151

Cross Roads (2012)

Vydáno:, Knižní klub

EvikU.

Pro mě už nemá takové kouzlo jako Chatrč.

Cipori

Nezklamalo, stejně jako Chatrč.

lenochod6

Kniha se mi líbila moc, jeho myšlenky mě vždy dostávaly, ne se vším bych souhlasila, ale určitě je dobré si to přečíst a zamyslet se, to nikomu neuškodí. Je to taky dobré číst s nadhledem jako takovou náboženskou fantasy, pro ty co jsou nevěřící, tak si knihu užijí, když ju budou brát jako fantasy, protože je tam pár dobrých a vtipných a citlivých momentu, které vás dostanou.
Celkově jsem se u této knihy hodně nasmála :) na rozdíl od Chatrče, která byla též vtipná, ale víc řešila utrpení apod. a tahle spíš řešila změnu člověka :)
Rozhodně doporučuji.

misac96

Autor, již méně úspěšně navazuje na svou předchozí knihu Chatrč. Pro mě už je kniha moc komplikovaná a nedosahuje takových kvalit, jako již zmíněná kniha. Neurazí, ale i nenadchne.

cérka
31.10.2016

Hluboký, krásný, smutný, šťastný, úsměvný...příběh. Stejně jako Chatrč úžasná kniha na kterou budu ještě dlouho myslet.

PetraBery
25.06.2016

Od knihy jsem očekávala něco jiného... Příběh o člověku, který si ocitne na pomezí mezi životem a smrtí, příběh o setkání s Bohem, příběh o bilanci, jestli prožitý život za něco stál. Zajímavá knížka, která nutí přemýšlet o životě a smrti samotné.

evelýny
19.05.2016

Z mého pohledu je kniha hlavně o víře v boha. První část knihy mě opravdu nebavila, ale ta druhá část mi moji trpělivost vynahradila. Jediné, co mi vadilo bylo oslovení Taťka Bůh - dost infantilní a zde mě to fakt rušilo.
Zajímavý pohled na klinickou smrt a na vše to záhadné, co kolem tohoto tématu bylo - je - a bude řečeno.

Peťulka3
18.03.2016

Stejně jako Chatrč. Ten příběh má prostě hloubku! Ani bych nevěřila,že se mi něco takového bude líbit,ale líbilo! A to moc. Jsem ráda že jsem do toho šla a rozhodně to ve mě zanechalo určitou....stopu. :-)

dark.ma93
16.02.2016

Chatrč mám radši :) To, jak kniha dopadne jsem osobně vytušila už od poloviny, jak tam se dostal Meggi do hlavy. Jinak ale vyloženě hezky napsané, protože to vyvolává v člověku spoustu otázek nad smyslem života, což já takové knihy můžu :)

tess.for
29.01.2016

Od knihy jsem očekávala daleko více. Nijak zvlášť mě nezaujala a vyloženě mě nudila.

DCKH
03.12.2015

Asi o 20% horší nežli Chatrč,přesto,perfektní dílo.S respektem mohu doporučit každému hledajícímu beletrii ze součesnosti.

lidunka1
26.10.2015

Na rozdíl od Chatrče jsem se nezačetla a odložila ji, Třeba její čas přijde.

Skawin
02.10.2015

Velké překvapení. Knihu si mě přitáhla, vůbec jsem nevěděla o čem je. Velmi citlivě a čtivě uchopení téma o době mezi životem a smrtí. Lze jen doporučit...

simonit
03.09.2015

Strašně zajímavá knížka...ani bych neřekla, že se mi bude až tak líbit :)

Zafiro
13.07.2015

Docela jiné čtení než Chatrč, a taky více stravitelnější, co se týče hlubokomyslných úvah směřovaných ke čtenáři (hlavní postavě). Opět se tu řeší mnoho otázek ohledně života (Tonyho) a vnitřních démonů. Je to jiný šálek kávy než v případě předchozí knihy, ale člověk se nevyhne tomu, aby je nesrovnal. Křižovatky jsou jiné a v určitém směru umírněnější než Chatrč, je to více o člověku než o Bohu.

lištička123
30.06.2015

Velice hezky psaný příbě. Vyvolává v člověku spoustu otázek o jeho vlastním životě. Moc se mi líbila.

serpent6
23.04.2015

Velký příběh o duchovní proměně odehrávající se v mysli člověka na pokraji smrti? Inu, proč ne. Dějový rámec, ačkoliv na mě zprvu působil prvoplánově, neutralizoval veškeré mé antipatie k příběhům o životní filosofii. Škoda jen, že duchovnost, víra a filosofie citelně vytlačily děj na druhou kolej. V druhé polovině byl sice příběh dynamičtější, ale přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsou to jen rychlá odbočky. Hlavní úlohu v duchovní cestě hlavního hrdiny měla hrát zřejmě víra v trojjediného Boha, což se mi zpočátku moc nezamlouvalo. Po převedení křesťanských myšlenek do vírou nezasažené universalistické filosofie jsem to ale překousnul. Kladem i záporem - to záleží na úhlu pohledu - je široká svoboda interpretace, zejména závěrečné pasáže. Zkrátka a dobře, pokud si chcete přečíst něco odpočinkového, s přirozeně plynoucím dějem, Křižovatky nejsou nejvhodnější volba. Ideálně se mi jeví jako četba na temné zimní večery :) .

Karcoolka2210
11.04.2015

Ďalšia nečakaná pecka od Younga. Úprimne, v niektorých častiach sa mi to dosť ťažko čítalo v angličtine a musela som niektoré myšlienky čítať viackrát, aby som pochopila ;) Ale celkovo bol tento príbeh super. Je pravda, že som tiež dosť skoro odhalila ako sa kniha skončí, no napriek tomu bolo zaujímavé sledovať prerod človeka a uvedomenie si zlyhania vo svojom živote. Nie mnohí dostanú šancu napraviť veci, kým nie je neskoro, tak ako Tony. Respektíve si to uvedomia a priznajú, a aj sa snažia s tým niečo urobiť. Tento príbeh aj mne pripomenul to moje Ego, a že s ním ozaj treba bojovať. Po duchovnej stránke, môžem len odporučiť. AJ

M.S.
05.04.2015

Skvěle procítěné dílo, poukazuje na dění v dnešním světě. Mně jako nekřesťance přivodilo spoustu otázek. S postavami jsem se krásně dokázala sžít, určitě doporučuji, krásné k zamyšlení.

rose
18.02.2015

Tak nevím, co o téhle knížce napsat. Evidentně je plná krásných myšlenek, obrazů vnitřního světa a popisů pocitů a emocí, ale já jsem se nemohla začíst a nějak mi to připadalo celé hodně abstraktní, nemohla jsem se pořád ocitnout v tom vnitřním světě. Konec se dal vytušit už kousek za polovinou, takže žádné překvapení se nekonalo. Navíc je to hodně o Bohu, a to mi není tak blízké. Ale určitě zajímavá a neobvyklá knížka.

zulanek
08.02.2015

Fascinující! Skvěle zpracované!Tohle dílo vás zasáhne hluboko v mysli a ještě dlouho poté,co bude kniha založena zpět na své místo v knihovně, donutí vás přemýšlet a bilancovat a rekapitulovat svůj dosavadní život.

catpet
05.02.2015

Chatrč se mi líbila více, ale rozhodně stálo za přečtení.

jasnenka
05.02.2015

Díky Morsie a její recenzi http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/krizem-krazem-po-krizovatkach-775 jsem knihu dočetla do konce a jsem za to vděčná. Do 6. kapitoly jsem byla zoufalá a říkala si co všichni s tím světovým bestsellerem mají..... pak autor nechal do děje vstoupit Cabbyho, neskutečně čistého človíčka a já se zamilovala....a už se od knihy nemohla odtrhnout.
Krásná kniha, která není jen o příběhu. Přiznávám, dostala mě :-)))

Ricmont
10.11.2014

Chatrč, Vánoční koleda, Vnitřní vesmír a Alenka v říši divů dejte to do křesťanského balení a vyjdou vám Křižovatky. I když jsem měl za začátku se vůbec problém prokousat první, druhou až pátou kapitolo. Důvod byl pro mě ten že do té doby to byla jen jiná verze Chatrče ale pak kniha dostala svůj vlastní styl a překvapivě zajímavý námět.Křižovatky nejsou zas tak silně náboženské jako byla Chatrč a tím si mě ta kniha na konec více méně získala.I když jsme tomu že začátku nevěřil tak knihu můžu doporučit.

MarketV
12.09.2014

Čekala jsem, že kniha bude podobná Chatrči, ale autor mě překvapil svou neotřelou fantazií. Sice určitá podobnost tam je, ale je mírně obměněna a jsou zde přidány nové inovace.
Příběh je plný zdánlivě bezvýchodných situací, krajina Tonyho duše je nehostinná a pustá, plná úpadku. Pozvolna se ale začíná všechno měnit, je to dlouhodobý proces, ale ukazuje, že každý člověk má svoji cenu a že nikdy není pozdě se změnit.
Setkání s Trojicí, alegorickými postavami i záhadným Jackem, kteří zářili tajemstvím v té snové krajině se prolínalo s postavami z krajiny reálné, které naopak byly tak lidsky uchopitelné, že si je člověk musel hned oblíbit, zvláště Maggie. Vlastně jsem si oblíbila i Tonyho. Závěr knihy je nádherně symbolický.
Přesto, že kniha neměla příliš mnoho stran, tak byla nesmírně hutná, plná zajímavých myšlenek,filosofických či teologických rozhovorů. Oceňuji odkaz na Lewise, který je mým oblíbeným spisovatelem.
Na můj vkus tu bylo moc nemocničního prostředí, což nemám ráda, ale i tak byla kniha příjemným zážitkem.

niknikita
28.08.2014

Asi Boha vidím a chápu jinak, jak tady napsal Babouš a nebo je to kniha na dlouhé zimní večery a potom snad budu k bezesporu hlubokým myšlenkám vnímavější.

martinkaLLL
14.07.2014

Prvních asi tak 30 stran bylo hodně těžké přelouskat, nebavilo mě to, ale stálo to za to vydržet a pak to byla jízda. Super!

KvětaJežková
13.03.2014

Jsem ráda, že v dnešní době bez ideálů a morálky, někdo dokázal napsat knihu s takovou hloubkou. Knihu, která může lidi navrátit k Bohu.

Daffodila
11.03.2014

Skvělá kniha. Hlubokomyslné, hřejivé a duši hladící dílo.

Jacobs
24.02.2014

Krásný příběh, v němž každý člověk uvidí kousek sebe...
...je mezi lidmi tolik vysokých zdí..