Nebe nad Darjeelingem

Nebe nad Darjeelingem https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48113/nebe-nad-darjeelingem-48113.jpg 4 41 15

Dramatický příběh lásky odehrávající se na pozadí nádherně barevných kulis Indie. Po smrti svého otce se mladá Helena Lawrencová ocitá na pokraji finančního krachu. Úplnou náhodou se však v jejím životě objeví tajuplný muž, Ian Neville, který jí učiní zvláštní nabídku - pokud se za něj vdá a bude ho doprovázet na jeho čajové plantáže do indického Darjeelingu, pomůže jí z finančních problémů. Helena jeho nabídku nejdříve odmítne, později si však uvědomí, že z její současné situace neexistuje žádné jiné východisko. Neznámá, exotická Indie se svými barvami a vůněmi Helenu okouzlí a ona věří, že zde nakonec bude šťastná. Navzdory krátkým okamžikům však pro ni Ian stále zůstává cizincem. Tajemství, které skrývá, jako by vždy zničilo jejich lásku v samém zárodku…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Himmel über Darjeeling , 2006

Siwan
26.07.2019 5 z 5

Jedna z těch knih, které svými popisy míst a zvyků vtáhnou do děje a prostředí. Zajímavý motiv s částí o minulosti, který nádherně dokreslí proč jak kdo jednal. Indie je strhující země, kterou člověk buď miluje, nebo je mu lhostejná. Kniha je napsaná poutavě a jak vztahy, tak krajina člověka obklopí a touží vědět, co bude dál. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

tereza1198
04.03.2019 4 z 5

Romantický příběh okořeněný vůní čaje a Indie. Od začátku je jasné, jak to asi dopadne. Zbývá jen odhalit tajemství a otevřít srdce lásce. Plus jsou úžasné popisy. Počasí, oblečení, čaje, zvyků a vůbec všeho. Člověk to úplně vidí. Scéna s nákupem látek na šaty byla jako z Pretty woman (kup si cokoliv co chceš a kolik toho chceš). Nejblíž do Indie jsem se dostala cestou na Srí lanku a musím přiznat, že čajové plantáže v Nuwara Eliya mají obrovské kouzlo. Tato kniha mi to všechno připomněla.

Pavlaj
27.11.2017 4 z 5

Až moc romantický a předvídatelný příběh. Vosselerová je ale mistryně popisu a navození atmosféry, takže nejlepší je brát děj jen jako linku spojující jednotlivá prostředí a užít si výlet do koloniální Indie s jejími vůněmi a exotickými paláci.

intelektuálka
28.09.2017 4 z 5

Její romány jsou jako cestopisy, poznáte exotickou zemi a současně se dějem prolíná velká láska. Romantické.

intelektuálka
27.09.2017 4 z 5

Krásný milostný a popisný román-dozvíte se hodně ze života v Indii.
Jsou tu scenérie indické přírody a samozřejmě velká láska. Helena nakonec nachází klid v duši a poznává, že Indie je její karmou.

Kabalenka
29.04.2017 2 z 5

Čekala jsem víc, moc mě to nebavilo. Příběh byl takový divný..

essidaven
21.02.2017 2 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala nějak víc. Téma mě velmi zaujalo a lákalo ke čtení, ale knížka mě moc nechytila. Příběh pěkný, ale nějak jsem s postavami necítila, v podstatě mi bylo jedno, jak kniha dopadne.

nefernefer
09.02.2017 4 z 5

Klasický "velký" milostný román. Příběh osudové lásky. Téměř jako Jana Eyrová :o) Divím se, že to ještě není zfilmované. Je tam všechno - spalující láska, mrazivá nenávist, hluboké přátelství i děsivé tajemství minulosti. To by byl trhák :o) Všem milovníkům dobrého černého čaje a skutečné romantiky mohu jen doporučit.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

krásný, romantický příběh, jen trochu smutnější, než by mohl být ...

koblizek8
26.12.2015 3 z 5

taková romantika, oddechovka.

alabra
04.03.2015 3 z 5

Velká romantika, zajímavé byly pro mě pasáže týkající se čaje, popisu krajiny a života v Indii. Každý si zde tedy najde něco pro sebe, že?

niknikita
23.06.2014 5 z 5

Nebe nad Darjeelingem se čte samo.Krásný děj, ve kterém jsem se neztrácela ani pro větší množství postav, protože příběh měl řád a dobře se v něm orientovalo.Plno romantiky a poetických přirovnání, k tomu barvitě líčená krása Indie, spousta legend i její pohnutá historie - někdy zdánlivě zdlouhavé a přesto jsem se nenudila..Pro mne to byl malý literární koncert, který jsem si pořádně vychutnala.

Daffodila
23.11.2013 4 z 5

Pro mě krásný výlet do Indie s bonusem láskyplného (a přitom ne stupidního) příběhu, ke všemu vše bylo zasazeno do doby, která je mou oblíbenou. Ke knize dobrý teplý čaj, pohodlné křeslo a nebo postel a ponořit se do ní - nepřekonatelné!

paloma
11.06.2013 5 z 5

Jeden z nejhezčích románů jaký jsem kdy četla.

jluky
06.03.2013 5 z 5

Doporučujem! Kniha pre romantičky, plná dramatických zvratov , z atraktívneho prostredia čajovníkových plantáží pod Himalájámi...a samozrejme s pekným koncom!

Nicole C. Vosseler
německá, 1972