niknikita niknikita komentáře u knih

Horolezci Horolezci Yves Ballu

Nakolik musel autor sáhnout do fantazie, to netuším. Pro mne jsou příběhy o prvních horolezeckých úspěších obdivuhodné.

13.02.2014 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ se stal mojí "soukromou biblí" už v dospívání.
Časem jsem pochopila, jak málo lidí se té čisté lidské duši podobá...

13.02.2014 5 z 5

Jedním slovem: NÁDHERA!!!!!!!!!!!!!!!
Dostala jsem od svého syna za úkol "prostudovat si ji", než mne vzal poprve na vodu...to jsem ještě netušila, že si tu srandu vychutnám na vlastní kůži :-))

13.02.2014 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Všechny knihy od Remarqua jsou skvělé, čtou se "samy" a mají přehledný děj.Není těžké se ztotožnit s některou z jeho postav a proto nás autor často dojme, nebo dokonce rozpláče. Jak už tady řekli jiní, Tři kamarádi jsou od Remarqua naprosto nejlepší!!!!

06.02.2014 5 z 5

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Francouzské a něžné přesně takové, jak říká název. O to víc si cením skutečnosti, že autorem je muž.

06.02.2014 4 z 5

Kluk, co prodal medaile - Lukáš Pollert Kluk, co prodal medaile - Lukáš Pollert Vladislav Kučík

Ráda jsem si přečetla pravdu o klukovi, co prodal medaile. Klidně bych si dala pokračování.

06.02.2014 5 z 5

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

To je kniha, kterou bych si sebou vzala na pustý ostrov.
Jak se Ellen dokáže doslova poprat s osudem musí snad získat obdiv u každého čtenáře.

05.02.2014 4 z 5

Pod Jižním křížem Pod Jižním křížem Barbara Bickmore

Krásná romantika a skoro každá žena ji potřebuje zažít....aspoň v podobných příbězích.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tak k této knížce se se vracím hodně často, přestože vím, že budu brečet jako želva, že budu naštvaná na Verenu a jejího manžílka a budu nenávidět toho skřeta Hansiho. A pokaždé se znovu zamilovávám do Olivera a tak moc bych si přála, aby autor neměl pravdu, že: "láska je jen slovo".

Oddané sestry Oddané sestry Eileen Goudge

Patří k těm knihám, které jsem si po prvním přečtení musela pořídit do své knihovničky.

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Jedna z knih, ke kterým se musím vracet. Mám ten příběh moc ráda, přestože je vyprávěný nevyumělkovaným,prostým jazykem /a nebo právě proto/.

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Chtěla bych se připojit k těm, pro které je tato kniha krásnou vzpomínku na Pana Prezidenta.
Děkuji za ni.

05.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Není to jenom "o tom jednom", tak se těším na třetí díl :-)

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Kdykoliv potřebuji takzvaný "vyprošťovák", sáhnu po této knížce. Bez ní by moje knihovna nebyla úplná.

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Moc ráda se k ní vracím.

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

První kniha, kterou jsem od něj četla a hned nádherný a dojemný příběh.
Teprve pak jsem zjistila, že je autorem mého favorita v oblasti filmu, kterým je Vzkaz v láhvi.

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Asi to nejlepší, co jsem doposud od Wilbura Smitha četla.
Plné emocí a napětí, prostě setkání s Afrikou, jaké se jen tak nevidí.

Aurelián Aurelián Louis Aragon

Moje první "tlustá" kniha, někdy v době když mi bylo asi tak sedmnáct. Od té doby jsem se objemným románům přestala vyhýbat, zvlášť když jsou napsány takovými autory, jako byl Louis Aragon.

Kam Alláh nevidí Kam Alláh nevidí Jan Šťovíček

Neuvěřitelně dobrodružná cesta Marokem není pro padavky, a jenom opravdoví cestovatelé umí brát s humorem to, co by mnohým způsobilo přinejmenším traumatické zážitky. Číst si tohle vyprávění bylo ovšem skvělé - takže moc děkuji!

Líná banda kapitána Sorrela Líná banda kapitána Sorrela Jan Šťovíček

První cestopis, který jsem od "kapitána Sorrela" četla a bavila jsem se přímo královsky.