niika niika komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně dobře napsaná kniha. To si musíte přečíst. Naprosto chápu hodnocení 95 % při hodnocení 4 000 uživateli. Přidávám se ke chvalozpěvům na tuto knihu.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Taková normální kniha o životě, ale bravurně napsaná. Nenáročná, ale to neznamená, že by neměla co říct, čím oslovit čtenáře. Každý den jsem se těšila na čtení této knihy. Moje první kniha od Hartla. Jako autor mě zaujal a budu ho číst dál.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Podle komentářů soudím, že Murakami nebude pro každého, ale mě osobně kniha nadchla. Tak malý rozsah, jen 300 stran, a tak komplexní příběh. Mnohovrstevnatost knihy je zajištěna rozdílnými povahami postav, které ale do sebe zapadají. Chvíli vytvářejí kontrast a chvilku zase jednotu a vyváženost vyprávění. U Murakamových knih nejde jen o obsah, ale i o formu a styl vyprávění.

15.03.2019 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Sice jsem nepřečetla celou Šabachovu tvorbu, ale tohle je jistě jedno z jeho nejlepších děl. Mimořádně humorné. Ovšem méně se možná pobaví ten, kdo by měl tendenci porovnávat s filmy, které byly natočeny na základě Šabochových povídek. To je ošemetné.

01.10.2014 4 z 5

Tentokrát to vyjde! Tentokrát to vyjde! Gilles Legardinier

Já jsem tedy nadšená. Mrzí mě ty kritizující komentáře. Myslím, že to vychází z toho, že lidé, kterým se příběh nelíbil, se snaží příběh zasadit do reality. Ale je to jen kniha. Sám autor o svých knihách říká, že píše knihy, které samy sebe neberou zase až tak vážně. Je to humor. A v tom trochu milostného příběhu. Příběh o tom, jak jedna taková Marie čelí svému životu a hodlá se s ním poprat.

02.09.2017 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Ač je to literatura pro děti a mládež, myslím, že já jako dospělá jsem si knihu užila ještě víc. Naprosto dokonale napsané. Celou dobu jsem se u toho rozplývala a těšila se na to, co Anna zase vymyslí. Málokdy hodnotím knihu 5 hvězdičkami.
PS: Byl to tip tady z DK. Super. Díky

14.08.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Klasický Hartl. Super.

02.12.2019 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Jo, bylo to velice milé čtení. Pohladí na duši.

21.04.2017 5 z 5

Tato kniha je zatím jediná kniha od Murakamiho, kterou jsem četla. Odhaduji, že to byla dobrá volba pro seznámení se s Murakamiho tvorbou. Příběh mě hodně zaujal a ještě více oceňuji, že je ten příběh tak komplexní, přestože kniha nemá ani 200 stran.

29.01.2017 4 z 5

Řecký poklad Řecký poklad Irving Stone (p)

V tak obsáhlém románu se nelze vyhnout zdlouhavým popisům, přesto kniha je napsaná velmi čtivě, a tak se dá tento fakt snadno odpustit. S Henrym a jeho ženou Sofií jsem strávila krásné chvíle. Jejich život byl neuvěřitelný. Nejvíce se člověku tají dech, když si uvědomí, že autor vycházel ze skutečných postav. Příběh se tolik liší od jiných fiktivních v ostatních románech. Co život nevymyslí?! Oceňuji popsání Sofie Schliemannové jako odvážné, silné ženy a oddané manželky.

15.07.2014 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Jednoduše, mě to bavilo. Navíc audioknihu výborně předčítá sama autorka. Doporučuji.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Zajímavé, jak moc mě to bavilo. Patrně v každé ženě bude kus romantičky a každá ráda prostřednictvím knihy prožije nevšední vztah. Příběh je plný situací, které bychom chtěli zažívat, ale které v běžném životě nejspíš nikdy nezažijeme. Tak si vysvětluji úspěch knihy nejen u mě, ale i ostatních čtenářek.

01.08.2018 4 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Místy až neuvěřitelné či přehnané, ale kniha vtáhne čtenáře a napíná ho. Takže super. Moc mě kniha pobavila.

06.10.2016 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Soukupová patří k mým oblíbeným autorům. Pocit z této knihy je ovšem jen těžko popsatelný. Rozhodně to není nějaká laciná komedie. Je to zkrátka intimní, tak jak je zde uvedeno v popisu knihy.

25.08.2014 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha mě zaujala a taky pobavila. Určitě správné čtení na uklidnění před spaním. Příběh o oddané manželce, schopné hospodyni, ale zároveň inteligentní ženě. Betty se sice snažila udělat pro manželovo štěstí cokoliv a dle mého se s tím po dlouhý čas vyrovnávala skvěle, ale i jí došlo, že JEHO štěstí nemusí být nutně JEJÍ štěstí.
Od autorky jsem četla ještě i co Život dal a vzal, však Vejce a já je lepší.
Vhodné číst, když se člověk potřebuje uklidnit či odreagovat.

11.02.2014 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Knihu jsem si užila. Vůbec mi nevadilo, že je kniha psána v nářečí, naopak. Není zde nějaký jeden komplexní příběh. Je to takové vyprávění o různých lidech z jedné vsi. Překvapivě dobré.

02.12.2019 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Literatura pro mládež. Jednoduché, obyčejné. Je to tenké, tak na tom moc času neztratíte.

10.01.2018 3 z 5

K čemu ženy mají muže K čemu ženy mají muže René Melichar

Mě to teda sedlo. Jasně, je to psáno s velkou nadsázkou, ale právě proto je kniha tak vtipná. I když stačil by poloviční rozsah. Časem se hlášky opakovaly a opakovaný vtip není vtipem.

14.05.2017 4 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Hodnotila bych mezi 3 až 4 hvězdičky, na 4 to ale nebylo. Dobře a zábavně strávený čas, určitě bych knihu všem doporučila. Četla se moc dobře. Pro mě je ten příběh z kategorie, že zabaví, ale nijak se člověka nedotkne, takže nebudu mít potřebu se ke knize vracet. Ovšem to hodnocení knihy je veskrze kladné.

10.04.2017 3 z 5

Kam patříme Kam patříme Emily Giffin

Moc se mi líbil ten formát, že kapitoly vypráví na střídačku dvě osoby, matka a dcera. Přestože by se ten příběh dal napsat hodně romanticky až ve stylu červené knihovny, oceňuji, že se tomu autorka vyhnula a pokusila se to napsat tak nějak střízlivě. Román správně patří do edice pro inteligentní ženy.

11.03.2017 3 z 5