Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123809/bmid_statisticka-pravdepodobnost-lasky-n-H4J-123809.jpg 4 106 32

Kdo by si byl pomyslel, že pouhé čtyři minuty dokážou všechno změnit? Sedmnáctiletá Hadley zažívá snad nejhorší den svého života. Letí do Londýna na svatbu svého otce a ženy, kterou v životě neviděla. Navíc o pouhé čtyři minuty zmešká svůj let a uvízne na newyorském letišti. Čekání jí zpříjemní přitažlivý mladík, s nímž se seznámí v odbavovacím prostoru. Jmenuje se Oliver, je to Brit a má sedadlo 18C. Hadley 18A! Román o rodinných vztazích, druhých šancích i prvních láskách se odehrává během 24 hodin a roli v něm hrají osudné náhody i rozmary času, které zamotají život dvěma mladým lidem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Statistical Probability of Love at First Sight , 2012

marianna7090
06.02.2024 4 z 5

Žiadne veľké očakávania a myslím si, že práve preto som bola príjemné prekvapená. Oddychová, zaláskovaná knižka čo sa ľahko a rýchlo číta, plná veľmi zaujímavých myšlienok do života.

Vknihách
19.03.2022 4 z 5

Trochu som sa zľakla, či príbeh 24.hodín nebude až príliš podrobný (chápete... ľudské potreby, monológy, nudné dialógy, každé žmurknutie a podobne). Našťastie príbeh Hadley a Olivera bol doplnený kapitolami o minulosti (to mi padol kameň zo srdca). Vzájomné sympatie hlavných hrdinov, tínedžerov,neboli okaté a nešlo o lásku na prvý pohľad (alebo že by predsa?- v každom prípade..
). Dej,aj samotné spoznávanie postáv bolo plynulé, prirodzené. Presne pre tento typ literatúry,pre mládež,vhodné. Bolo by to príjemné čítanie, avšak u mňa bol kameňom úrazu Hadley-in otec X( tieto kapitoly,kde sa vyskytuje,mi pili krv. Chápem, že sa rozvody dejú denne, nie vždy to je jednoduché,no správanie tohto chlapa bolo na facku(keby len na jednu!)... Napriek do seba zahľadenému otcovi, ktorý mi pil krv,sa kniha čítala dosť rýchlo. Autorkin štýl je fajn a musím povedať, že aj keď bol záver presladený,akosi to do celého príbehu zapadlo...a čo sa týka názvu, zvláštne,ale jediná zmienka v príbehu o štatistike nesie názov celej knihy.

Zlatinka.Emilly
06.09.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, přečteno do24 hodin. Určitě si tuto knihu znovu ráda přečtu.

vera5841
13.06.2020 4 z 5

Trošku naivní příběh, který je na první pohled o lásce. Ale ve skutečnosti je spíše o složitostech rodinných vztahů. Příjemný oddech

Litocha
17.04.2019 3 z 5

Připadalo mi to nějak mdlé. Vypravování v třetí osobě mi hlavně zpočátku moc nesedělo, moc jsem nepochopila to Oliverovo a Hadleyino setkání u kostela a na to, že se vše odehrává během jednoho dne, Hadley nějak podezřele rychle zmoudřela a dospěla. Knížku jsem si půjčila na základě autorčiny povídky v Letních dnech a nocích, ale kdybych ji nečetla, vůbec o nic bych nepřišla...

natalie0018
12.10.2018 3 z 5

Nenáročná knížka plná lásky. Oddechové čtení, na zpříjemnění dne.

Lenny33
07.10.2018 3 z 5

Opravdu vyloženě oddechové čtení, u kterého může čtenář úplně vypnout a jen si užívat děj. 3,5*

niika
10.01.2018 3 z 5

Literatura pro mládež. Jednoduché, obyčejné. Je to tenké, tak na tom moc času neztratíte.

KaileyBlot
13.09.2016 4 z 5

Pěkné. Možná trochu naivní a neuskutečnitelné. Ikdyž na druhou stranu proč ne :D. Bylo to ale milé a nic takového neurazí a ani vlastně nic nedá, jen zlepší náladu. Prostě takové nenáročné čtení skvělé na proložení něčeho složitějších.

TerraNova
15.08.2016 4 z 5

Mě se knížka líbila. Takový ten miloučký, oddychový a nenáročný příběh. Prostě vypnete mozek a čtete a jediné nad čím přemýšlíte je, jestli nakonec skončí spolu. :3 Podle mě se bude perfektně číst po nějakém náročném a přemýšlivém čtení. Nebo prostě, když už máte dost školy nebo práce. :D

janaky
31.03.2016 4 z 5

Milý príbeh, ktorý na to, že sa stal, odohral počas 24 hodín, je napísaný s láskou a mnohé veci síce sú nereálne ale opisy sú super. Ideálny partner na nás môže čakať na každom rohu. Z knihy vyplývajú viaceré myšlienky ako napr. "Napriek svojim ťažkostiam, otvor srdce a dokážeš pomôcť niekomu inému." Milá pani v lietadle, ktorá povedala, že sú s manželom 52 rokov spolu dvojici, ktorá sa práve stretla. Nech sa prepadnem, ale je to rozhodne zaujímavá kniha. Čo sa týka spomínaných, v nižších komentároch, chýb, tie mi ani moc nevadili. Nie každý vie písať 10 hmatovou prstovou metódou. Pomyslela som si chybička sa vlúdila. Je to super kniha. Odporúčam čítať tým, ktoré / ktorí majú predstavivosť zapnutú na plné obrátky.

kyky0
29.02.2016 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Potřebovala jsem nějákou oddychovku. Tohle bylo přeně ono. Knížku jsem přečetla za 4 hodiny což je opravdu rychlé na mě. I když má jen něco přes 200 stránek. Takže já rozhodně doporučuji !

adelinka
14.03.2015 2 z 5

taká rýchlovka, skôr pre mladučké žaby....nič moc pre mňa, nemala na mňa čím zapôsobiť.....

Wish
18.11.2014 2 z 5

Knížka mě bohužel ničím nezaujala a ani mě nijak nebavila číst. Nakonec jsem ji odložila, i když do konce moc nezbývalo, nedokázala jsem se přinutit pokračovat. Děj předvídatelný, a i když mám ráda i oddechovou četbu, tak tahle mě neoslovila.

papi
22.10.2014 4 z 5

Krásná knížka :-) je opravdu podivuhodné, kolik se toho může stát za pouhý den! Doporučuji přečíst!

Barbastelle
11.10.2014 2 z 5

Půjčila jsem si tuhle knihu jako odpočinkovku na jedno odpoledne. V tomhle zaručeně nezklamala. Navíc se mi líbila její obálka - pro "nemyslím a čtu" perfektní záležitost. Ale už jsem takovýchto jednohubek, které vypustím z hlavy a znovu nepřečtu četla mnoho a lepších. Největší potíž pro mě asi představovala forma vypravování. Přítomný čas, 3. osoba, ale takový v tom byl bordel, že bych tomu ani nevěřila. Často nebylo jasné, jestli autorka mluví o Hadley nebo o někom jiném, to by se nemělo stávat. Na druhou stranu zápletka příjemná, fikaně vyřešená závažná témata, hezký zamilovaný příběh, nic převratného, ale fajn. Jen ta forma to totálně zpackala.

Peace
06.10.2014 4 z 5

"Nakonec to nejsou změny, co člověku zlomí srdce; naopak, je to přitažlivost povědomého."

Kniha byla milá a četla se sama. Ač jde o oddechovku, kterou přečtete během jednoho volného odpoledne, má v sobě maličké myšlenky, které tvoří velikost života..
Rozhodně stojí za to, když Vám po dočtení knihy zůstane úsměv na rtech..

Pivísek
06.10.2014 3 z 5

Nic zásadního, ale na chvilku volna může být...

zulanek
01.09.2014 4 z 5

Tak tohle čtení jsem si opravdu užila,nenáročné, ale o to víc milé pohlazení po duši.
Mezi ostatní, vážnější četbou je to milé zpestření.

aalexiis
21.08.2014 3 z 5

Pohodová romantika. Ocenila jsem probírání vztahu s otcem a téma rozvodu a jeho působení na dítě. Bylo to hezké a přečtené za pár hodin

zfilmováno letiště romance

2012  71%Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled
2023  78%Nepotopitelná Greta James

Kniha Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled je v