Nermal Nermal komentáře u knih

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Vrátil jsem se do dětských let, film jsem viděl v televizi snad stokrát, a tak jsem si chtěl přečíst i knížku. První půlku stránek jsem děj nepoznával, film se víc věnoval až pobytu na táboře. Pan Rudolf píše čtivě, a tak si říkám, že si časem přečtu i jeho další zfilmované knížky, třeba Metráčka.

17.09.2023 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Další pokračování série, které se mně nelíbilo tolik jako předchozí díly. O rodině, kterou Lottie opustila, jsme se toho až tolik nedozvěděli a ani základní příběh mi nepřišel tolik uvěřitelný. Ale znali jsme už ostatní aktéry série, takže se to nakonec číst dalo.

13.09.2023 3 z 5

Itálie Itálie Linda Fairstein

Ne každý to chce mít jen v mobilu, i dnes je to užitečný turistický průvodce. V roce 1990, kdy se otevřely hranice, jsme si o takovém průvodci mohli nechat zdát, o mobilech ani nemluvě.

13.09.2023 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Další pokračování povedené série, tentokrát s Hazel. A jak jsme si zvykli na všechny ty postavy, čte se nám to čím dál tím líp. Autorka nepíše špatně, a protože jsou jednotlivé příběhy kratší, umožňují dát si rychlou jednohubku, kdykoli je trocha času.
Tentokrát trochu více romantiky. Kieran si bere Hazel na starost a nakonec se ukáže, že ona si vlastně vzala na starost jeho, než prolomila jeho nastavení z minulosti.

12.09.2023 4 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Bože, tak tohle byla velká krása! Takové napětí a jiskření, jaké bylo mezi Elise a Archerem, to se moc dobře četlo. Je to vždycky zážitek, když se ti dva na začátku moc nemusejí. I když to bylo jen krátké čtení, zdálo se mi ještě lepší než první díl série a navnadilo mě přečíst si celou sérii.

10.09.2023 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Když jsem četl k této knize anotaci, zdálo se mi, že je to Nikki Sloane přes kopírák. Pak jsem zjistil, že jde o začátek série s několika kamarádkami, jejichž příběhy vypadaly zajímavě, a tak jsem tomu dal šanci.
Překvapivě se to četlo velmi dobře, majitel erotického klubu Rhys, který propadne milé Zoey. Oba mají svá vnitřní tajemství. Doporučuju jako pěkně napsanou jednohubku, ve které onen erotický klub nehraje zas tak podstatnou roli, netřeba se obávat.
Od dalších dílů série očekávám ještě více jiskření při proměně nesnášení se v lásku mezi Elise a Archerem.

08.09.2023 4 z 5

Můj první příběh od této autorky. Dosud jsem se jí spíš vyhýbal. Ale knížka se mi dostala do ruky, a tak jsem zkusil ochutnat.
Byla to spíš taková groteska než pořádný román. Málo stránek, řidší řádkování a krátké kapitoly, takže jsem měl rychle přečteno. Ale asi jsem se trefil zrovna do povedenější knihy, celkem se to dalo, i když na renomovanější autorky žánru to rozhodně nemělo. Bláznivé situace tomu ale dávaly šmrnc. Osvěžující byly scénky s pavoukem, nebo s malou Lunou. A čím blíž konci, tím lepší.

07.09.2023 3 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Knížku jsem si vzal ke čtení jako jednu z posledních nepřečtených od Melanie a vlastně jsem nic velkého nečekal. Ale byl jsem mile překvapen, jak moc se mi příběh líbil. Byl hodně pohádkový, vše bylo zalité sluncem, ale jiskření mezi Liamem a Shelby bylo nádherné, a tak jsem si celý příběh vychutnal. Láska Liama k Shelby byla až nehynoucí. Ale přesto - pro odpoutání od reality výborné a pro romantické duše ještě lepší.

05.09.2023 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Po přečtení této knížky mám hodně rozporuplné pocity. Archer a Bree jsou rozhodně sympatické postavy. Prostředí malého městečka bylo vykresleno rovněž velmi pěkně. Co mi lezlo na nervy, byl styl autorčina vyprávění, který se mi zdál velmi nevyzrálý. Často jsem si při čtení říkal, jak by se asi příběhu zhostila jiná autorka. Tady se mi zdál nevyužitý potenciál, větší rozvinutí vedlejších postav by nebylo na škodu, aby celý příběh nebyl tak přímočarý a předvídatelný.
Romantické duše budou jistě velmi spokojeny, zkušenější čtenáři budou muset přimhouřit oko. Souhlasím s názory, že tady toho popisného sexu nemuselo být tolik.
Konec už byl velmi přeslazený, nebýt posledních kapitol, byl by i reálnější. Čekal jsem, kdy se objeví Štěpánka Haničincová a řekne: "Pozor, milé děti, tohle je jen takový sladký příběh, v životě to takhle určitě nechodí!" Čímž jsem se vlastně zpronevěřil tomu, co zde dlouhodobě tvrdím - v rámci tohoto žánru se hlavně ničemu nedivte a užívejte si krásný příběh alespoň v knížkách.

01.09.2023 3 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Přiznám se, že jsem od knížky oceněné Goodreads Choice Awards čekal maličko víc, takže ji hodnotím jako průměrnou. Určitě jsem v rámci žánru četl mnohem povedenější příběhy. Hodnotím to jako příjemné čtení na dovolenou.

28.08.2023 3 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Na texty o prvomájovém průvodu a pionýrech už si většina tehdejších dětí ani nevzpomene. Ale že Ema má mísu a máma mele maso, to si pamatuje každý. Tak proč furt řešit politiku u knížek pro děti? Samozřejmě chápu tu propagandu kolem, ale proč si kazit vzpomínky na dětství? Protože tím největším pokladem je, že jsme se podle něj naučili číst. A můžeme tak sami posoudit, co a jak.

26.08.2023 5 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Mně se dvojice Sloane a RJ moc líbila a neskutečně jsem si knížku užil. Krásný příběh! Více postav nevadilo, protože to bylo psáno z pohledu každé z nich, takže jsme znali jejich pohnutky.
Navíc si myslím, že už bylo načase opustit hokejisty a zkusit napsat zase něco trochu jiného. Na čtivosti to rozhodně neubralo.
Postava Sloane se mi zdála výborně napsaná.
Myslím, že se máme ještě nač těšit, protože postav je hodně.

25.08.2023 5 z 5

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Docela jsem se pobavil, jen škoda že knihu čtu až teď, kdy už jsem všechna ta moudra ze zkušeností vytušil, a ne zamlada, kdy ovšem zas takové knihy nevycházely.
I když ono stejně - zamilovaným lidem těžko něco radit. To je prostě pomsta přírody...

20.08.2023 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Kvůli takovým knížkám jako je tato vlastně rád čtu. Čas od času na nějakou velmi pěknou narazím a to je pak radost.

Autorka píše velmi čtivě a realisticky. Nemyslím teď celkový příběh, ale hlavně jak umí podat jednotlivé situace.
První část je velice poetická a křehká, druhá velice drsná a tvrdá, obě velice zdařilé a dojemné. Kdo už má nějaké životní zkušenosti s popisovanými situacemi, byl příběhem určitě hluboce dojatý.
Určitě si od autorky ještě něco budu chtít přečíst.

18.08.2023 5 z 5

Deník se sl. Inivkou Deník se sl. Inivkou Péter Esterházy

Svým způsobem zajímavý nápad na deník, trochu morbidní, pravda. Občas na mne působil poněkud chaoticky. Navíc, když toho člověka neznám osobně, některé jeho myšlenky nepobírám a skutečný obsah mi uniká.

16.08.2023 3 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Také mám z knihy rozporuplné pocity. Příběhu velké lásky se sice dočkáte, ale je zasazen do drsného prostředí. To by ještě bylo v pořádku, ale zas tolik se toho o něm nedozvíme.
Role ochránce i nastávajícího milence je taky trochu přitažená za vlasy. Jedno, nebo druhé by bylo v pořádku, ale dohromady je to takové podivné.
Ale jelikož je v tomto žánru běžná kdejaká nelogičnost, nakonec se člověk upne k tomu popisovanému citu mezi Lekou a Bitsy a nakonec ten vnitřní prožitek Bitsy je silnější než zarámování příběhu. Takže zamilované duše jsou nakonec spokojené.
Každopádně se to velice dobře čte a směrem k finále se to už nedá odložit.

13.08.2023 3 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Pěkné čtení se sympatickým Donovanem, který se na místě zamiluje do Autumn, ale musí mít velkou trpělivost, protože ta si nejprve musí vyřešit sama v sobě svá tajemství z minulosti. Vše se odehrává pozvolna, takže si můžete příběh pomalu vychutnávat. O vtipné dialogy není nouze, tak jak se oba postupně sbližují.

07.08.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Přestože tato knížka neobsahovala žádné zvraty, možná právě proto jsem si ji hodně užil. Šetřil jsem si příběh co nejvíc a zároveň se nemohl dočkat, aby už došlo k tomu, k čemu příběh směřoval. Na závěr nechybělo ani malé překvapení.
Naštěstí mám nachystaný ještě jeden takový příběh, a tak jdu hned na něj.

03.08.2023

Uherský Brod očima dobových fotografů 1865-1945 Uherský Brod očima dobových fotografů 1865-1945 Radek Tomeček

Velmi pěkně zpracovaná publikace určená hlavně uherskobrodským rodákům. Na dobových fotografiích počínaje rokem 1865 se můžete pokusit rozpoznat jednotlivé části města v dobovém hávu, ještě než si přečtete, na co se to vlastně díváte. Může se vám stát, že dávno zmizelá zákoutí už vás míjejí.

31.07.2023 5 z 5

Tatry čarovné Tatry čarovné Vladimír Bárta

Další fotografická publikace předního slovenského fotografa, tentokrát věnovaná nejvyšším slovenským horám. Znalci Tater si přijdou na své, vysoká technická kvalita fotografií i celé publikace je už samozřejmostí.

31.07.2023 4 z 5