Nermal Nermal komentáře u knih

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Nová autorka a za mě romantický příběh bez překvapení. Přiznám se, že podle komentářů jsem čekal trochu víc a v závěru jsem se i trochu nudil. Linka příběhu byla pěkná, ale chtělo to ještě větší šťávu v dialozích. Ke konci se ani Hayes, ani Tali nebyli schopní k něčemu rozhoupat, ač po sobě toužili. Přišlo mi, že to autorka už přespříliš přetahuje. Nebo to byl jen můj pocit? Posuďte sami.

20.11.2023 3 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Sydney si mě získala svojí oddanou láskou k Tristanovi a také tím, že byla milující opuštěnou matkou malé Becky. Becca dokázala přimět své rodiče, aby se zase dali dohromady. Pěkný příběh.

14.11.2023 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Po přečtení prvního dílu série jsem byl zvědavý, jak to bude s ostatními bratry, a tak jsem hned začal číst další díl.
Barmanka Raven, na kterou si žádný chlápek nepřišel a hned mu nakopala zadek, se zdála být navenek silnou ženou. Dokud se neobjevil Dalton, který ji okouzlil a kterému se líbila její nezlomnost a vtipná přímočarost. No a dál už to začalo pěkně ubíhat. Mezitím se muselo ještě vyřešit pár zádrhelů z minulosti, aby to nakonec vyvrcholilo happy endem.
A přesně to chci i od třetího dílu!

12.11.2023 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Co trošku vadilo mně, totiž pomalejší tempo a malá dynamika, to se jiným mohlo líbit. Přesto to nebylo špatné čtení a knihu jsem přečetl docela rychle. Původně jsem vlastně chtěl číst jen druhý díl série, ale nakonec jsem si ji sehnal celou a čtu popořadě.

09.11.2023 3 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Zpočátku se mi "cestovatelský" příběh moc nepozdával, ale jak děj postupoval, byla to zase další pěkná romantika, jak jsme u této série zvyklí. A opět stránky ubíhaly velmi rychle. Škoda že nebylo více prostoru i na farmě, jistě by to bylo také zábavné.
Na několika místech jsem se musel hlasitě smát humorným situacím, stačilo si je jen představit. Nelze než doporučit ke čtení.

04.11.2023 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Každý další autorčin román se mi zdá lepší než ten předešlý. Moc se mi to líbilo. Při čtení stránky ubíhají jako splašené, přestože jich má kniha opravdu hodně.
Můžete si přečíst, co se odehrává v chlapovi, jehož láska a touha k jeho milované není opětována. A jak pak vyvádí a škádlí svou vyvolenou, když jsou jeho city konečně naplněny. JP to s Kelsey nemá jednoduché, ale přesto vytrvá ve svém snažení.
Doporučuji všem romantickým duším.

30.10.2023 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Opět hezký romantický příběh, o něco méně povedený než Drahý nepřítel a hlavně o hodně méně reálný - myslím tím pečícího exhokejistu. Jinak ale povedený, s moudrou babičkou, Salem a kámošem Brommym.
Teď si budu muset dát něco méně proslazeného.

27.10.2023 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Nádhera! Tento příběh jsem si velice užil. Jednak mám autorčino psaní velice rád a jednak se mi takovéto pozvolné příběhy líbí. Zdálo se mi to velice uvěřitelné a hlavně se mi líbily charaktery obou postav a jiskření mezi nimi. Opravdu velmi pěkné.

22.10.2023 5 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Páni, tak tohle byla zase jízda!
Dva lidé, kteří se pořád milují, i když se před léty vlastně nedopatřením rozešli, a tak společně rozjíždějí druhou šanci. A protože základem dobrého sexu je vzájemná důvěra, umožňuje jim to vyzkoušet navzájem všechno, po čem kdy toužili, nebo jen snili. Příběh je plný láskyplné erotiky Kyleho a Ruby, kteří mají oči jen jeden pro druhého, i když si to zpočátku nechtějí vnitřně přiznat.
Rozhodně doporučuji jako hodně rozevláté i přímočaré čtení, které je velmi pěkně napsané.

18.10.2023 5 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Kdo čte série BAM a ABC od Melanie, už ví, co ho asi tak čeká. Tentokrát je příběh delší a (myslím si) i povedenější než útlejší díly série. Příběh Avy dostal víc prostoru, už z minulých dílů byla Ava trochu záhadnou postavou, takže jsem se na její osudy těšil a nebyl jsem zklamaný. Velmi čtivé, erotika, mužský hrdina se psem a šikovnýma rukama (nejen), předpokládám, že tento díl se bude velmi líbit.

16.10.2023 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Citlivý příběh Abbi a Davida, který je málo rozvětvený, ale myslím, že se bude líbit hlavně mladším čtenářkám. Americký otec se svými prioritami byl pro mě hodně málo skousnutelný.

15.10.2023 4 z 5

S láskou, Chloe S láskou, Chloe Alessandra Torre

Moje první setkání s touto autorkou, ale po přečtení anotace jsem si říkal, že by mě to mohlo bavit.
Trochu jsem se bál, aby to nebyl moc vyumělkovaný příběh, ale obavy nebyly na místě. To, o čem se mluvilo v anotaci, bylo rychle odbyto na prvních pár stránkách (nemám rád, když se všechno prozradí na zadní straně obálky) a pak už plynul povedený příběh. Krátké kapitoly nabádají přečíst si přece jen ještě kousek dál, a tak se to rychle čte.
Ocenil jsem, že vše je popsáno z pohledu Chloe - zpočátku tak byl příběh hodně holčičí, ale jak byla holka nucena postavit se na vlastní nohy, bylo možné sledovat její pozvolné vyzrávání a touhu po porozumění.
Vlastně jsem nečekal nic velkého a nakonec jsem si knížku velice užil, rozhodně si ještě něco od autorky zkusím přečíst.

11.10.2023 4 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Všechno v tomto příběhu bylo dokonalejší než v pohádce. To, jak si oba hrdinové už od počátku padli kolem krku, bylo tak málo uvěřitelné, že jsem s tím měl až do konce problém. Pro milovníky přeslazených příběhů ale jako stvořené.

08.10.2023 3 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Filozofická konfrontace dvou civilizací, pozemské a marťanské, nastavuje zrcadlo pozemské rozpínavosti a nadřazenosti oproti mírumilovné filozofii marťanské. Napsáno 1938 a vede minimálně k zamyšlení.

06.10.2023 3 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Po přečtení detektivky jsem sáhl po čtvrtém dílu Green Valley, ačkoli jsem pochyboval, že mi přinese něco nového. Ale hned po rozečtení pár řádek jsem si připadal jako ve známém prostředí a byl jsem mile překvapen příběhem, který pro nás autorka připravila. Cole musel těžce rozbourávat bariéru, kterou si kolem sebe Annie postavila.
Není lehké si v dnešní akční době oblíbit tuto zvolna plynoucí sérii. Ale pokud se vám podaří naladit se na stejnou vlnu, jste těmito příběhy polapeni.

30.09.2023 5 z 5

Šest miliard Amerik Šest miliard Amerik Iva Pekárková

Škoda že takových postřehů neexistuje celá edice, nejen tady ta o USA. Bylo by velmi poučné se dozvědět, jak to chodí v jiných zemích a co si domorodci myslí.
Takhle vám to podá jen ten, kdo si v té zemi už něco zažil. Velmi poučná je např. kapitola o americkém zdravotnictví.

26.09.2023 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Romantická jednohubka psaná formou těhotenského deníku. Tam, kde jiné příběhy končívají, tenhle vlastně teprve začíná. Z toho důvodu je třeba překousnout skutečnost, že si to oba hrdinové hned zkraje spolu rozdají, aby teprve pak začal vlastní příběh.
Odhlédneme-li od spousty zbytečných vedlejších postav, dá se to číst, protože autorka píše vtipnými dialogy.

25.09.2023 3 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Velmi dlouho a lopotně jsem se prokousával úvodem celého příběhu a tento pocit ve mně zůstal, i když se v druhé půlce příběhu vše zrychlilo i zlepšilo. Za propracovaný konec jsem nakonec čtvrtou hvězdu dal, protože jen tři hvězdy by si kniha nezasloužila.
Přesto jsem měl pocit, že nebýt "atraktivního" tématu, zbyla by z toho jen tuctová detektivka.
Jsem rád, že mám čtení za sebou a můžu se vrátit k lepším příběhům.

22.09.2023 4 z 5

Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Walt Disney

Tak tato kniha je typickým produktem komerční doby. Nehodnotím příběh, ale formu. Bombastické desky, vydání opatřeno fotkami Emmy Watson a dalších, slibované fotky z filmu velmi nekvalitní.
Prostě je potřeba to hlavně umět prodat.
Mám z knihy rozporuplné pocity.

20.09.2023 2 z 5

Justina aneb prokletí ctnosti - 100x markýz de Sade Justina aneb prokletí ctnosti - 100x markýz de Sade Donatien Alphonse François de Sade

Zmínku v komentáři zanechávám jen kvůli těm dobovým rytinám, které jsou velmi povedené.

20.09.2023 3 z 5