Nermal Nermal komentáře u knih

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Vi Keelandovou jsem jako samostatnou autorku trochu zanedbával, a tak tuto knížku považuju tak trochu za návrat ke kořenům.
Romeo a Julie ponovu, alespoň těmi dvěma znepřátelenými rodinami, ale hlavně vtipné dialogy, kdy si ti dva nic nedarují; proto se to velice dobře čte. Nikdo ještě nic lepšího nevymyslel, než když si oba protagonisté lezou vzájemně na nervy, z toho vždycky vycházejí jiskřivě humorné situace. Žádná velká literatura to sice není, ale určitě vás to pobaví.

30.07.2023 4 z 5

Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí Olena Krušynska

Také mi nevyhovovalo abecední řazení, očekával jsem nějaké systematické rozčlenění, jak jsem u knih z produkce Academie zvyklý. Nakonec jsem ale musel ocenit vcelku podrobné popisy jednotlivých lokalit.
Objem publikace je fascinující.

27.07.2023 4 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Zdaleka to nebylo tak špatné, jak se tu píše. Já jsem si knížku velice užil. A jak říkají i sami hrdinové příběhu, kdo něco takového sám neprožil, nikdy nepochopí, jaké to je.
Někdy je to vyprávění docela ponuré, pravda. Ale od druhé poloviny to získá spád a nemůžete knížku pustit z ruky.
Doporučuji k přečtení, také vzhledem k Sigovým výstižným hláškám i jeho osudu.

24.07.2023 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Po pauze způsobené čtením série Hříšníků jsem se vrátil k osvědčené spisovatelské dvojce a uvědomil si, jak fajn umějí psát dialogy. Vypadá to při čtení jako samozřejmost, ale bude zatraceně těžké umět to takhle čtivě napsat. Takže jsem si to užil, přestože se nekonaly žádné dějové zvraty. Měl jsem totiž chuť si jen tak počíst na vlnách pohody.

18.07.2023 4 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Žádná velká zápletka sice v této jednohubce není, ale nechybí tu opět láska a soudržnost rodiny. O tom si přece rádi čteme a Melanie umí dobře psát, takže stránky jen frčí. Malá Lucy byla kouzelná.
Následující díl slibuje příběh Avy, která je přece jen trochu komplikovanější bytost, a tak se dá očekávat delší a propracovanější příběh.

11.07.2023 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Čtvrtý díl série už byl trochu navíc, mimo tři kamarády, ale je velice povedený. Drsňák a nádherná dívka, která má svoje tajemství, ale to si musí teprve uvědomit.
Parádní příběh, velká láska i zlomená srdce, všechno tam je. Pokud se nenecháte vyrušovat některými podružnými postavami, užijete si vzájemnou lásku dvou vyvrženců, kteří jsou si vzájemnou oporou.
A ten epilog...!

09.07.2023 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

I třetí díl Hříšníků drží laťku, příběh se mi líbil a byl jsem zvědavý, co bude dál, takže jsem musel číst stále dál. Edie byla brána jako nezletilá, ale svým přístupem byla v mnoha ohledech dospělejší než její okolí. Celý děj byl velmi dobře namíchaný a i erotika byla pěkně napsaná.

03.07.2023 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Příběh Emilie byl skvělý, ale příběh její mladší, handicapované sestry Rosie byl ještě dojemnější. Kdyby tam nebyl ten pohádkový epilog, bylo by to reálnější, ale chápu, že v tomhle žánru takový konec nebyl žádoucí.
Knížku jsem si užil a těším se na další díl.

28.06.2023 4 z 5

Nejkrásnější přírodní divy celého světa Nejkrásnější přírodní divy celého světa Ulrika Schober

Nádherně vypravená fotopublikace věnovaná všem světadílům po jednotlivých státech a přinášející fotografie těch nejdůležitějších a nejznámějších divů přírody. Velká inspirace pro cestování.

13.06.2023 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Při čtení této knihy jsem si stále dokola uvědomoval, jakou obrovskou moc mají dívky a mladé ženy nad námi muži. Pakliže vašemu kouzlu propadneme, jsme ztraceni. A můžete si nás hezky povodit.
K obsahu knihy už bylo řečeno vše, ale přece jen - kdyby mi někdo říkal Služtičko... Takhle pitomé oslovení pro dívku, nota bene jeho snů, to jsem fakt ještě nikdy nečetl. Asi musela být taky pěkně zamilovaná.

13.06.2023 4 z 5

Čeština nově od A do Ž Čeština nově od A do Ž Markéta Pravdová

U této knížky jsem se nečekaně pobavil, když jsem si pročítal krajové varianty některých běžných slov. Nenáročné, ale velmi zajímavé počtení.

05.06.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Hodně depresivní kniha s až orwellovskými podtóny. Říkal jsem si, jestli zrovna tohle by dívky a mladé ženy měly číst, když mládí je taková radost. Chraň bůh, že bych někomu chtěl ve čtení bránit, každopádně to má neotřelou myšlenku, navíc velmi realisticky zabudovanou do příběhu. Jen já jsem to čtení musel prokládat jinou knihou, abych přišel na veselejší myšlenky.
Anotace knihy mě však natolik zaujala, že jsem byl nucen si knížku hned přečíst. A vám ostatním ji také doporučuji k přečtení, budete nad tím příběhem nuceni zpětně hodně přemýšlet.

05.06.2023 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Tuto knihu jsem si přečetl úplně mimo plán a nelituju. Zabývá se tématem nemožnosti mít vlastní děti. Mile napsaný příběh sympatické dvojice (podle mě mohl být o něco kratší), který přiměje k zamyšlení, zda může být šťastný pár, který nemůže mít vlastní děti. Otázka, na kterou jsem dodnes nenašel jednoznačnou odpověď.

04.06.2023 4 z 5

Vojenská letadla Vojenská letadla David Donald

Nevím, co této knížce říkají znalci, ale myslím, že každý chlap, kterému se dostane do ruky, do ní minimálně nahlédne a zalistuje.
Za mě přehledná encyklopedie vojenských letadel.

30.05.2023 5 z 5

Válečné hroby ve Francii Válečné hroby ve Francii Josef Fišera

Kniha obsahuje detailní jmenovité popisy hrobů včetně číslování, je opatřena plánky a mapkami, jak najít naše vojáky.

30.05.2023 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Knihu jsem kupoval s vědomím, že se jedná o autorku druhého sledu, která mě však doposud ještě nezklamala tím, jak píše. Téma nebylo nijak originální, ani příběh nebyl nějak košatě rozvinutý. Žádné velké odbočky, ani žádná spousta postav.
Myslím ale, že to nebylo na škodu, protože o to více místa zbylo na příběh samotný, který byl humorný, okořeněný erotikou a kdy jste chtěli stále vědět, co se bude dít dál.
Takže jsem spokojen, autorka drží stále laťku svých knih, a protože jde o sérii, nezbývá než čekat, co přijde dál u ostatních sourozenců.

28.05.2023 4 z 5

Žilina - fotografie Žilina - fotografie Vlado Bača

Fotografická publikace přibližující Žilinu, jak se říkávalo "poslední výspa českého nacionalismu na Slovensku", neboť zde sídlila a sídlí VŠD, později VŠDS, nyní Žilinská univerzita, která generovala dopravní inženýry pro celou bývalou federaci.

19.05.2023 5 z 5

Slovensko - Krajina v srdci Európy Slovensko - Krajina v srdci Európy Vladimír Bárta

Opravdu nádherná fotopublikace předního slovenského fotografa s fotkami ze všech koutů Slovenska.

19.05.2023 5 z 5

Chilli - průvodce světem pálivého jídla Chilli - průvodce světem pálivého jídla Dominika Wittenberg Gašparová

Kniha je vlastně takovou encyklopedií všeho pálivého koření a přísad, které se dají použít při přípravě pokrmů.

19.05.2023 4 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Nic velkého jsem nečekal, když jsem zjistil, že tahle útlá knížečka vlastně uvozuje sérii Hříšníci. Od autorky jsem četl zatím jen Skandální titulky a ty mě moc nezaujaly.
Ovšem tohle bylo něco mnohem lepšího. Ač na malém prostoru 140 stránek, bavilo mě to. Velká láska překoná všechny překážky. Banální věta o věcech, o kterých chceme pořád dokola číst. Bylo to pěkné, a tak mi teď nezbývá, než si přečíst celou sérii i o těch ostatních kumpánech.

18.05.2023 5 z 5