Nermal Online Nermal komentáře u knih

Monoléčky muže s plnovousem Monoléčky muže s plnovousem Jiří Robert Pick

Když jsem tohoto autora objevil, zapůsobil na mě jako zjevení a hned jsem si ho oblíbil. U této knihy oceňuju i zajímavou typografickou úpravu.

22.06.2022 4 z 5

Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti Jiří Robert Pick

Tak tuhle knihu jsem jednou dostal za úkol sehnat kolegovi z práce. Když jsem ji pak držel v ruce, neodolal jsem a nahlédl dovnitř. Jaké bylo mé překvapení, když jsem objevil spoustu vtipných textů. Knihu jsem si hned oblíbil, posléze si ji sehnal i pro sebe a přečetl si také další autorovy knihy. Některé z nich mají zajímavé typografické zpracování.

22.06.2022 5 z 5

Pohádky Václava Říhy Pohádky Václava Říhy Václav Říha (p)

Obrovský podíl na oblibě této knížky pohádek mají ilustrace Cyrila Boudy. Na ty jsem vydržel koukat hodně dlouho, byl jsem z nich u vytržení. A taky si pamatuju, že obsahuje i některé extrémně dlouhé pohádky, u nichž táta hodně vzdychal, když jsem ho přemlouval, ať mi je přečte.

22.06.2022 5 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

Souhlasím s ostatními, na svou dobu nepřekonatelná encyklopedie. Exotickou faunu bylo tehdy možné najít snad už jen v pátém dílu knihy Světem zvířat (Bezobratlí), která ale zdaleka nebyla tak pěkně graficky vypravena. Dozvěděli jsme se jako děti o spoustě zvířat, o nichž jsme neměli do té doby ani tušení.
Já jsem knihu dostal k vánocům, ale pamatuji si, že byla dlouho za výlohou našeho knihkupectví, protože byla tak drahá, že si ji málokdo koupil. Ale zároveň tak pěkná, že se nakonec přece jen vyprodala.