Natyna3 Natyna3 komentáře u knih

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Byť se s množstvím myšlenek v knize neztotožňuji, některé jsem musela uznat za pravdivé. Zajímavé je také to, že jedno "tajemství" jsem nevědomě použila těsně před tím, než jsem rozečetla knihu a splnilo se mi díky tomu přání.
Myslím, že toto je jedna z knih, na kterou si musí každý udělat názor sám.

25.12.2017 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z nejlepších knih z období světových válek.

20.12.2017 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Podle mě velmi čtivá klasika, která mě bavila od začátku az do konce.
Neoznačila bych ji za silný příběh, nicméně o to autorovi dle jeho slov ani nešlo.
Mimochodem ruská klasická literatura je obdivuhodná.

18.12.2017 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý. Nemám slov. Neskutečně silné vyprávění jedné silné duše.

17.12.2017 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Čtivě napsaný silný příběh, který mi velmi připomněl knihu Druhý dech.
Neni možné se zcela vcítit do autorových pocitů, protože podle mě si nikdo z nás neumí ani představit, jaké to je žít se syndromem uzamčení, pokud se můžeme volně pohybovat a není pro nás nic lehčího, než prostě promluvit, když chceme vyjádřit nějakou myšlenku.
Uvědomila jsem si, že všechny ty všední, samozřejmé činnosti, které denně vykonáváme by vlastně samozřejmostmi být vůbec nemusely. Někdy stačí jeden okamžik a vše je jinak.

29.11.2017 5 z 5

Jablko z klína / Ruce Venušiny / Jaro, sbohem Jablko z klína / Ruce Venušiny / Jaro, sbohem Jaroslav Seifert

Této sbírce se podařilo ve mně probudit lásku k poezii.
V mnohém z nádherných veršů se odrážely mé pocity i city.

20.11.2017 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Přečteno jedním dechem. Nemohu souhlasit s označením "nejslabšího dílu", protože pro mě to bylo stále stejně silné a uvěřitelné jako každý předchozí díl.

19.11.2017 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Musím si ji přečíst znovu, protože napoprvé jsem ji, zcela upřímně, nepochopila.

29.10.2017 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha trošku zklamala má očekávání. Doufala jsem v silný příběh, ale ten se nekonal nebo byl podán způsobem, který mě vůbec nezasáhl.
Autor zde mimo jiné poukazuje na lidské pokrytectví, které nechybí ani v dnešním světě. Myslím ale, že tuto skutečnost si lidé uvědomují i bez toho, aby četli tuto knihu.
Je to klasika a já nechci srážet její hodnotu, přesto ale nehodnotím příliš pozitivně.

18.10.2017 2 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Celé dílo je jedna velká anarchie. Vzdor člověka, který v sám sebe nevěří.
Význam knihy jsem pochopila až v závěru, alespoň doufám.

08.10.2017 3 z 5

Muž s nádherným hlasem Muž s nádherným hlasem Lilian B. Rubin

Kniha, která dost pečlivě rozebírá každý zmiňovaný případ. Četla se mi ovšem skvěle, i přesto, že nejsem příliš sběhlá v tématu psychoterapie. O to větší význam pro mě četba měla.

30.09.2017 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

I druhý díl série považuji za velmi zdařilý. Příběh je velmi promyšlený a plný akce. Co se týče prostředí, tak jsem více prožívala části z nemilosrdného Ruska, než z blahobytné Ameriky.
Na závěr musím říct, že si vážím toho klidu, který dnes máme v naší zemi.

09.09.2017 4 z 5

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Mé první opravdu intenzivní vhlédnutí do tématu PSY.
Myslím, že se mé obzory opět rozšířily, ale je to o tom dělat si poznámky, pročítat je znovu a znovu a věnovat se dalším titulům na toto téma.

04.09.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Četba této knihy mě bavila a ráda jsem se k ní vracela, ale dojmout mě nedokázala.
Párkrát jsem se nad ní zamyslela, ale za úplně hluboké úvahy, které jsem tak trochu očekávala, bych to také nepovažovala.
Pro mě prostě oddechovka.

29.08.2017 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Kniha, která mě dokonale vtáhla do děje.

26.08.2017 5 z 5

Cesta draka Cesta draka Chris Bradford

Velká škoda, že nakladatelství nepokračuje ve vydávání této série. Ohromně mě baví! Až tak, že přemítám o pokus přečtení si dalších dílů v originále.

14.08.2017 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Kniha, kterou jsem četla dost dlouho- hlavně kvůli menšímu počtu přímé řeči i odstavců. Celá kniha si udržuje svou kvalitu, ale za nejlepší a nejpoutavější považuji závěr knihy.
Příjemné ukončení mé povinné četby. :)

11.08.2017 4 z 5

Cesta válečníka Cesta válečníka Chris Bradford

Nejoblíbenější kniha mého dětství.

01.08.2017 5 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Jedna z nejlepších voleb mé povinné četby. Inspirovala mě znovu začít psát povídky, básničky atd. :)

29.07.2017 4 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Zvláštní kniha. Neohromila mě tak moc jako většinu lidí, které jsem o ní slyšela mluvit, ale i tak ve mně zanechala zvláštní pocit.
Ilustrace nemají chybu.

17.07.2017 4 z 5