Natyna3 Online Natyna3 komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jestli máte tuto knihu v povinné četbě, tak neváhejte a stáhněte po ní! Příběh se krásně čte a bavil mě.

SPOILER! Pořád jsem nějak předpokládala špatný konec a byla jsem dost překvapená, když se nekonal. :D

28.02.2017 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Jedna z knih, ke kterým se ráda vracím. Romantické příběhy moc nečtu, ale když už ano, tak tento. A ta atmosféra, teplo, slunce na Vás ze stránek přímo sálá. Až po knize sáhnu do třetice, musí to být v létě!

21.02.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tahle kniha je tak silná! Možná i proto, že popisuje osudy obyčejných lidí, jako jsem já nebo vy. Lidí, kteří chtějí prostě žít.
Je strašné, jak se ve válce hroutí všechny lidské hodnoty.
Kniha má jistě nejeden emotivní moment, ale přesto mě nejvíc dostala bezpáteřnost Alfreda, když všude kolem něj umírají lidi, děti a on přemítá: ,,Jestlipak dostanu to vyznamenání?''

17.02.2017 5 z 5

Psí srdce Psí srdce Michail Bulgakov

Čím to je, že ruská literatura má tak specifickou atmosféru?

12.02.2017 4 z 5

Jaký je život po životě Jaký je život po životě Eben Alexander

Tahle kniha stojí za zamyšlení. Navíc se lehce čte.

10.02.2017 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Ráda se k této knize vracím vždy po pár letech. Zamilovala jsem si ty anglické poznámky hlavního hrdiny, ale hlavně mnoho citátů a myšlenek, které kniha obsahuje.

24.01.2017 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Tak tahle kniha mi bude v hlavě rezonovat asi ještě dlouho. Podobnou atmosféru si nepamatuji.

07.01.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Podle mého názoru kniha nedosahuje kvalit předcházejícího dílu, přesto však v sobě má určité kouzlo. Je to milý román, už ale ne tak hluboký.

04.01.2017 4 z 5

Villette Villette Charlotte Brontë

Hezká kniha. Celou dobu se četla lehce, ale doopravdy mě dostaly až poslední stránky. Ten konec jsem necekala a docela mě mrzí.

29.12.2016 4 z 5

Má očekávání byla po vyslechnutí mnoha názorů a přečtení pár komentářů jen pramalá, ale o to více jsem spokojená! Příběh se mi líbil, byl plný akce a díky tomu, že je to scénář, se i lehce četl. Myslím, že každý fanoušek Harryho Pottera může být spokojen.

27.12.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemný návrat do světa car a kouzel.

20.12.2016 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

I když sedíte v teple domova a zima řádí jen za okny, při čtení této knihy jistě zamrazí i vám.

18.12.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Hezká vánoční oddechovka, která přinese odreagování. Nic víc od ní ale čekat nelze.

17.12.2016 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

A tak jsem i já prožila krásné chvíle ve světě čar a kouzel. Vděčím za to jen jednomu člověku, díky kterému jsem konečně objevila krásu a hloubku této serie.
Tímto chci poděkovat panu Alanu Rickmanovi, protože bohužel až po jeho odchodu jsem dala těmto knihám 2. šanci, abych mu tak byla blíž. A ta šance mi otevřela oči. Jsem za to šťastná. Děkuji.

13.12.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

V první polovině knihy jsem se do čtení musela občas nutit, ale druhá polovina už se četla skvěle. Obdivuji propracovanost knihy. Konec mě dost překvapil, jsem ráda, že jsem se k němu probojovala.
Jsem ráda, že jsem si knihu díky povinné četbě přečetla.

03.12.2016 4 z 5

Přečteno již po třetí a stále stejně kouzelné.

27.11.2016

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

,,Život žádné řešení nemá, prostě se musí prožít."
Není co ke knize dodat. Je to krása. Krása, která mě při každém čtení chytí za srdce.
Nezáleží na tom, kolikrát jsem ten příběh prožila.

11.11.2016 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Čtivá kniha, která mi navíc poskytla pár nových informací a poznatků. Jsem ráda, že jsem se jak o této knize, tak i o spisovatelce dozvěděla. Jsem zvědavá na další knihy.

05.11.2016 4 z 5

Postava Severuse je pro mě jednou z nejlépe promyšlených postav. Je geniální. Obdivuju ho i když vím, že dělal chyby.
Jinak další skvělá kniha. Každým dílem je série dokonalejší a dokonalejší.

29.10.2016 5 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Kniha pro mě byla vcelku zklamáním. Po poutavé anotaci přišla studená sprcha v podobě dost chaotického uspořádání celého příběhu. Mrzí mě, že z docela dobrého nápadu bylo vytěženo tak málo. Ve třech verzích jsem se zkrátka ztrácela a musela jsem si to začít psát. Jiné uspořádání by knize dalo úplně jiný rozměr.

19.10.2016 3 z 5