Tajemství

Stojíte na prahu poznání. Fragmenty velkého tajemství se objevují v legendách, mýtech a filozofiích po celá staletí, jen znát tu správnou šifru. Kniha, kterou právě držíte v rukou, shromáždila moudrost předchozích generací a naučí vás dosáhnout všeho, co si přejete - v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Pochopíte skryté síly, které ve vás dřímají, a odhalíte jejich moc. Učení novodobých mistrů, kteří štěstí, zdraví a bohatství dosáhli, vám ukáže, jak lze tajemství spokojeného života aplikovat na každém kroku. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3659/tajemstvi-3659.jpg 3.7438

The secret

Duchovno, New Age
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2006 ...více

mariva
05. listopadu

Přečetla jsem už řadu knih, které vycházejí právě z Tajemství, ale tu původní knihu Rhondy Byrne jsem zatím nečetla, proto jsem na ni byla zvědavá. Čekala jsem něco mimořádného, prostě ten první podnět, který vede k odhalení "Tajemství". V knize se však střídají citace další desítky autorů, podobně jako ve všech ostatních knihách této řady. Původní text autorky se v tom úplně ztrácí a proto kniha nijak nevybočuje. Připadá mi, že z původně skvělé myšlenky se v Americe rozmohl obrovský byznys a postupně roste i u nás. Každý z autorů a koučů vytvoří novou knihu, ve které shromáždí citace jiných podobných autorů, přidá k tomu něco málo svého, a tím si vybuduje výnosný byznys - vydává knihy, pořádá přednášky a učí další, jak dosáhnout bohatství - nejlépe tím, že budou dělat totéž. Je to škoda, protože sama vím, že "Tajemství" opravdu funguje a potvrzuje se mi to téměř každý den.

Niannie

Tohle byla moje první kniha na tohle téma. Četla jsem, jak lidem změnila životy a chtěla jsem to taky vyzkoušet.
Přečetla jsem ji když mi bylo 17 - ne všemu jsme úplně rozuměla, ale postupně mi to všechno začalo dávat smysl jak jsem se dostávala hlouběji do tohohle ,,světa''. Zhlédla jsem i film a byla jsem nadšená a rozhodnutá posunout se ve svém životě dál a podařilo se. Našla jsem si další knihy na tohle téma a už jsem v tom byla až po uši.
Teď je mi 20 a můžu říct, že mi opravdu změnila život – mám vše, co jsem si přála a cítím že žiju!
Jsou i lepší knihy na tohle téma, ale pro začátek - proč ne? :) Už jen proto, že mi kniha prozradila tohle tajemství, tak ji řadím mezi své TOP :) Je smutné že většina lidí vůbec netuší že něco takové lze.
Přečtete si ji! :)

P-Verca

I přesto, že jsem knížku dočetla až do konce, musím udělit pouze 3 hvězdičky... Knížka není špatná, ale za 1) nelíbí se mi způsob sdělení:.. "peníze, peníze, peníze... stačí lusknout prsty" - příliš "americké", není v tom žádná láska, která dle mého je základ pozitivního životního stylu. A za 2) Myslím že by ta knížka se znalostmi mohla být klidně tenčí, na můj vkus se hodně věcí opakuje.

popelka595

S obsahem nemám problém, jen mi nebyla úplně příjemná forma sdělení, která na mě hodně tlačila. Nejlepší ale na tom celým "tajemství" je, že jsem se jen utvrdila v tom, co už dávno vím, ale jako takový "pozitivní nakopávač" funguje knížka celkem dobře.

Manyna

Nic převratného se nekonalo.

maja128

Dobrá a motivující kniha po přečtení stačí zavřít oči, snít a začít nový život...

werusx

Úplně přesné jako filmové zpracování. Jen knižně je to přece vždy lepší :-)

vesead

Velice motivační. Nutno však brát s nadhledem.

siposek

Je tu všechno, co člověk potřebuje vědět, jenom záleží na tom, jestli je člověk schopen se na to vyladit. Díky Rhondo! RHONDA ROCKS!

ayan6909

Výborná kniha, nějaké informace je nutno brát s nadhledem.

Mixxa

Knížku jsem si půjčila z knihovny. Nevypadá ani se nečte špatně, ale občas mi připadalo, že takové věci už mám zažité. Možná dobře pro mne, protože existují lidé, kteří si právě musí ty základní hodnoty teprve uvědomit. Ale na druhou stranu této knize docela věřím, že zafungovala, protože síla myšlenky opravdu existuje. Proto je nutné se přese všechno pokusit najít nějaké řešení a nenechat se negativitou užírat.

jablunka198

Kniha, která mění život. Alespoň mne. Nejprve jsem shlédla film a bylo mi jasné, že musím mít i knihu. Je to jedna z těch, které by neměly chybět v žádné knihovně. Zpočátku jsem byla trochu skeptická, jenže pak se začali dít věci...a já pochopila, že Tajemství je veliký dar, který funguje.
I já mohu akorát povzdechnout na tím, že někteří píšou něco jako: kdyby to fungovalo, tak jsme všichni šťastní. Ale víte, proč právě Vy nejste šťastní? Je to prosté, Vaše negativní názory jsou toho důkazem....

ElfkaEleanor

Ať už tomu věřit chci nebo ne. Mnoho situací v životě mě přesvědčilo o tom, že síla myšlenky je klíčová. Ať už pozitivní nebo negativní myšlení, vždy se to odrazí v budoucnosti. Kniha obecně mi sice neřekla nic nového, ale snad to pomůže otevřít oči dalším lidem...

Honzarek
25.12.2015

KelseyHowl: Pro muzikanty - http://youtu.be/_OoevpPS0-k ... Nějak nevim jestli to je zrovna jenom to strohý Tajemtsví ;)

KelseyHowl
25.12.2015

Vy si tady stěžujete ale jak je možný že já po tom co jsem poznala tajemství získala managera, naharávám první singl,dostala jsem se na konzervatoř, ted se planuje muj prvni videoklip a prvni koncerty, za dva tydny mam na radnici schůzku se starostou a i přes to že mi je teprv 17 let,jen si přivydělávám pri škole a moji rodiče nemaj dost pněz tak ja v ruce držím teď 17 tisíc nemluvě o tom že jsem už 7 tisic utratila za nahrávání ? Dřív mě šikanovali,moji rodiče se rozešli muj bratr mě mlátil a psychicky vidiral, tátova manželka mě nenáviděla a díky ní se na me tata vys*al. Bylo toho mnohem víc ano ... bylo mi 7-15 let. Teď je vše jinak.

Honzarek
23.12.2015

Pokud se tématem začínáte zabývat, nevidím lepší začátek. S postupem času se ale z knížky stává americký reklamní kýč natažený na 214 stran. Pro "nakopnutí" doporučuji spíše třeba Millmana. Dávám 3* za první uvedení do duchovních nauk.

ji7967
28.09.2015

Na start dobrý...trochu moc "americky" pojaté...ale takové to nakopnutí rozhodně výborné!

2ndFebruary
15.09.2015

Mně to přišlo až moc vtíravé, jako reklamy, které vám lezou na nervy.
Znám ovšem lidi, kterým to otevřelo oči, pro mně nic nového...

juckey
03.08.2015

Tak toto, pratele, musite videt. Knizka, ktera vas nauci jak ziskat bohatstvi. Coze? Ale ne ty prujmy, o kterych se tam doctete, ne. Staci vam vymyslet si par radoby chytrych vet, ktere budete omilat stale dokola, par vymyslenych pribehu, velke pismo, abyste z toho vytriskali aspon 180 stran a voila. Je z vas druhy Coelho. Jedine, za co jsem se rozhodla dat tomuto, ehm, "dilu" 2 hvezdy je to, ze se snazi naucit lidi myslet pozitivne. To zas jo.

Jaroslav_Huksa
04.06.2015

Úžasná kniha, která dokáže měnit životy a přetvářet realitu k lepšímu. K tomu, zda dané postupy fungují nebo nefungují, se snad ani není třeba vyjadřovat. Každý si to přebere po svém.

Charlote
07.05.2015

Dobrá

Egí0
03.04.2015

Motivační a pěkná knížka :)

Lily28
03.04.2015

Táto kniha je čisto marketingový produkt, recept na šťastie, ktorý sa predáva v miliónoch, ale bohužiaľ, po jednom prečítaní skončí v poličke a človek sa zamýšľa prečo ju vlastne kupoval.
Fajn na dočasné nakopnutie, ak chcete niečo vo svojom živote zmeniť, ale myslím že to funguje len jednorázovo.

Miuri
27.03.2015

Nejprve jsem viděl film, který mě zaujal, takže mě tu nic nového při čtení nepřekvapilo, jelikož je to totožné. Nicméně za pochvalu určitě stojí styl zpracování této knihy, který se mi hodně líbí.

siposek
18.03.2015

Skutečná pravda!!! Někdo tvrdí, že aby se člověk vydělal peníze, nebo koupil skutečné auto, musí makat. Důležité je pochopit to tajemství. Sám Bob Doyle řekl:,, Tak se běžte zajímat o ten dům,...''. Důležité je, aby si člověk za tou myšlenkou, za svým snem šel a dělal vše proto, aby se mu to splnilo - třeba si i vydělat peníze jinak (prodej, brigáda) a peníze pak mohou přijít i nečekaně, a nebo šetřit si na auto a tak. Vůbec nikde v té knize není psáno, že musíte sedět na zadku a čekat až auto přijde. To tajemství skutečně funguje.

lissinka14
01.03.2015

Knížku mi doporučila kamarádka a musím přiznat, že jsem se na ní docela těšila. První polovina mě doopravdy oslovila, ovšem jak jsem se pročetla až k Tajemství jako klíč ke zdraví, tak jsem měla chuť jí odhodit do kouta. Protože knihy zásadně dočítám, zvládla jsem i tuto a jistě vím, že víckrát po ní již nesáhnu.

Jackson
10.02.2015

Fuj. Stačí přečíst předmluvu a člověk pochopí, že před ním leží "bible" materialismu. Nejenže je to kniha zavádějící a zcestná, nevzdělanému stádu možná až nebezpečná, ale také lživá, nelogická a odporující sama sobě. Spojovat materialsmus a spiritualismus, dva póly, které nemoohu být protikladnější? Nebo tvrzení, že toto "tajemství" vyznával například Newton?! Spíše to vypadá, že se pokusili znásilnit jeho teorie o fungování gravitace podivnou pavědou založenou na chorosti pomateného mozku, a podpořit jimi lži v této učebnici smrti. Být tato kniha vydána před 200 lety, byla by okamžitě zakázána inkvizicí - a právem.

janca4727
28.01.2015

Dokonala, prekrasna nakopávající kniha, ktera dokaze cloveku zmenit zivot ...a me ho zmenila. Jsem opravdu rada, ze tato kniha prisla do meho zivota a muzu s klidnym svedomim říci, že tajemství FUNGUJE! Jsem toho živým dukazem :-)

Díky paní Rhondě, že tajemství předala dále a tím změnila "několik" lidských životu.
Zivoty tech, co si z toho dokázali něco vzít.

P.S. Je mi opravdu líto ubohých jedincu, kteří musí žít svuj v negativitě bez jediné známky k zlepšení:-) A že se jich tady najde ... :-)

Knihomolkaa
07.12.2014

Je to kniha, která člověku může změnit život. Kniha, nad kterou se člověk musí zamyslet a která mu do života vnese něco magického.

MorbidCuriosity
30.11.2014

Knihu jsem četla před hodně dlouhou dobou, kdy jsem chodila na střední byla jsem tak trochu najivka z operetky, a samozřejmě mě strašně nadchla. Všechno znělo strašně jednoduše, všechny problémy mohly zmizet, a stačilo tak málo...
Svým způsobem knize věřím. Aby člověk mohl změnit svůj život nebo některé prvky v něm, musí chtít. To je první krok. Ale jenom chtít nikdy nikomu nestačilo, druhým krokem, který nám už "Tajemství zatajilo" (půjčím si krásný výraz od Msourkova :)), že proto taky musíme něco dělat. Ano, v knize se sice píše "chcete být bohatí? chovejte se, jako byste už byli!" a svým způsobem to je krok k bohatství, funguje to, ale neudělá to to, co bychom podle slov v knize očekávali - nespadnou nám miliony do klína.
Nevím jestli této knize vyšlo nějaké pokračování, ale rozhodně by mělo. Tajemství bych brala jako první díl série knih "Na cestě k tomu, po čem toužíme", který o psychické přípravě.