n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Naprosto skvělé povídky, které vás přesvědčí, že King umí nejen romány. Tělo je na naprosto emočně silný příběh o partě kluků, kteří jdou hledat mrtvého chlapce. Žádné nadpřirozenosti, jen cesta a letní přátelství. Nadaný žák o chlapci, který se díky přátelství s velitelem koncentračního tábora stává psychopatem. A pokud jde o Vykoupení, tak tuto povídku považuji za naprostý vrchol co kdy bylo napsáno. Touha po životě a spravedlnosti, dokáží v člověku probudit i nemožnou sílu a odhodlání. Stephen King je prostě Pan spisovatel

14.09.2017

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Právě jsem dočetl knihu, která ve mě po celou dobu udržovala úsměv na tváři, byla psána mile a humorným stylem. Krásně vystižená povaha francouzů. Za mě velice příjemné překvapení

12.09.2017 3 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Zrovna jsem dočetl knihu a co k ní říct. Kdo zná oblast okolo Sedmikostelí, tak si vše dobře dokáže představit. Děj i námět se mi líbil, hlavně to prolínání do minulosti. Co se mi bohužel dost nelíbilo bylo dlouhé až rozvleklé popisování věcí. Celkově lze říct, že to zas tak špatné nebylo

08.09.2017 3 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

Legenda byla úplně první kniha, kterou jsem četl od Davida Gemmella a naprosto mě uchvátila. Druss bojovník a chladnokrevný zabiják se sekerou, který se nebojí postavit sám na hradby statisícovému vojsku. Každý z hrdinů má důvod stát na hradbách a bojovat a i čtenář chápe důvody protivníka Ulrika, dobít pevnost. Naprosto skvěle popsané bojové scény a celková bitva, prostě fantasy se vším všudy

30.08.2017

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Poněkud netradiční kniha Mistra, ale z mého pohledu velmi zajímavá a dobře čtivá. Je jen na čtenáři, aby si utvořil svůj vlastní konec

10.08.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mě velice příjemně překvapila, nic jsem od ní nečekal, ale rychle se do ní začetl. Dobře propojená zápletka s pro mě celkem nečekaným vyústěním. V dějové linií tří žen jsem se naprosto neztrácel a naopak kousky skládačky do sebe dobře zapadaly.

04.05.2017 4 z 5

Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček

Pavel is Gordie, upřímná zpověď fotbalisty, který jeden z mála měl mozek a byl to slušný člověk.

16.03.2017 5 z 5

Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány James Bannon

kniha, která se odehrává 80. letech, kdy ještě existovalo pravé chuligánství a policie infiltrovala tvrdé jádro Milwallu. Celkem dobře napsaná kniha, která mě utvrdila v antipatii fízlovství

07.03.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Skvělé zakončení trilogie, a konec dvojice Bill a Holly. King opět dokázal, že je Pan spisovatel a návrat k tématu s telekinezí, byl více než dobrý

21.02.2017 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

skvělý postapokaliptický příběh, kdy superchřipka zabije většinu obyvatel USA a pak už jen záleží, kdo se postaví na stranu dobra a zla, protože nic mezi tím není. King mistrně vykresluje charaktery postav v naprosté bizarní situaci.

Christina Christina Stephen King

Jedna z mých mnoha oblíbených knih Stephena Kinga. Člověk se doopravdy v životě zamiluje pořádně jen jednou a proč by láska života nemohl být Plymouth Fury z r.1958?

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Stephen King je naprostý mistr spisovatel v tom pravém slova smyslu. Příběh o týrané ženě, která se vzepře tyranovi a dělá vše, aby se její děti měli co nejlépe. Skvěle vykreslené prostředí drsného ostrova a nelehký život jedné ženy. Skvěle napsaná kniha, z které vás bude mrazit ač by to mohl být naprosto příběh z obyčejného života

31.01.2017

Misery Misery Stephen King

King dokázal, že naprosto mrazivý horor jde i bez nadpřirozených bytostí či jevů. Paul Sheldon zachráněný nejoddanější čtenářkou prožívá naprosté peklo. Tahle knížka je napínavá od začátku až do konce a nejoddanější čtenářka je šílenec v tom pravém slova smyslu

Memento Memento Radek John

Příběh Michala a Evy, kteří propadnou drogám a nejsou schopni se ze závislosti vymanit a nepomůže ani vězení či psychiatrická léčebna. Knihu bych si dovolil srovnat s Dětmi ze stanice ZOO, stejně brutální a drsná a vševypovídající.

06.01.2017 4 z 5

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

Už vyšlo několik knih zabývající se hooligans či jen obyčejnými fotbalovými fanoušky. Tato kniha je absolutní špička, syrová, prostá, ale skvěle napsaná, protože každý člověk má smysl života jiný a jak se píše v závěru knihy ... mělo tohle všechno smysl? No jasně, že mělo ....

16.11.2016 5 z 5

To To Stephen King

Ač velký fanoušek Mistra, tak knihu To jsem začal číst na 3x, dlouho mi trvalo než jsem se prokousal prvními stranami a začetl se do ní. Pak mě tato kniha pohltila a už nepustila. Smolaři se prostě stali mými kamarády a klaun Pennywise prostě noční můrou. Tuhle knihu bych řadil mezi TOP horory, co kdy byly napsány.

16.11.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

skvělá kniha, nic jsem od ní nečekal, o to víc jsem byl příjemně překvapený. Bohužel udavači ovlivnili život hodně rodin a lidí

14.11.2016 5 z 5

Pobožný střelec Pobožný střelec Bob Hurikán (p)

Dick Gampard, alias Půl Toronto alias Pobožný střelec nejčestnější z čestných a nejspravedlivější ze spravedlivých. Možná trochu naivní, ale prostě tohle nemá chybu

11.11.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

sice pořád stejný scénář jako u předchozích dílů, ale vždy skvěle pobaví a rozesměje, málokdy jsem se u knih smál v tramvaji nahlas jako u knih Evžena Bočka

25.10.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Bohužel pro mě nejslabší ze série, už dlouho se mi nestalo, že bych dostal tak silnou averzi vůči hlavní hrdince.

13.09.2016 2 z 5