n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

nádherný příběh šikanovaného a osamělého chlapce, který ukradne knihu a ukryje se s ní na půdě školy a díky ní vstoupí do světa Fantazie a čím je jeho fantazie větší tím víc bude Fantazie stále žít

Tisíc dolarů za Buffala Billa Tisíc dolarů za Buffala Billa David Hamilton

sice dost zjednodušený a jednostranný pohled na americkou občanskou válku, kdy vojáci Konfederace jsou zde všichni dojednoho vykreslováni v tom negativním obrazu, přesto dobře a napínavě napsaný western.

Knihy krve I-III Knihy krve I-III Clive Barker

Poctivé hororové příběhy, kdy u některých se budete doopravdy bát. Barker se nebojí popisu surového násilí a brutality a to je dobře. Naprosto se ztotožňuji s výrokem Stephena Kinga "viděl jsem budoucnost hororu, nazývá se Clive Barker" .

22.12.2018 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Výborně napsaná kniha o svobodě, o nezlomnosti vůle nepoddat se a stále bojovat za to zůstat člověkem. Ovšem ne každý boj lze vyhrát. Randle McMurphy ho nevyhrál, ale nesklonil se. Pro mě naprosto úžasný příběh

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Díky databaziknih jsem narazil na tuto skvělou knížku, za normálních okolností bych se k jejímu čtení asi vůbec nedostal. Nic takového jsem snad ještě nečetl, od začátku naprosto brutální nářez a akce, prostě parádní knížka, kdy princ Jorg jde za svou pomstou doslova přes mrtvoly. Žádné slitování jak s přáteli tak nepřáteli. Tahle kniha mě naprosto dostala

19.12.2018 5 z 5

O mužích, na které se zapomnělo O mužích, na které se zapomnělo Miloslav Čapek

Toto by mělo být zařazeno mezi povinnou četbu ve školách, aby se nezapomnělo na nelidské utrpení, které přínášel komunistický režim a na lidi, kteří si tímto prošli. Toto je i vzpomínka na tebe strejdo a tvé bratry, co jste si prošli jáchymovským peklem, protože si vaše rodina dovolila mít po válce obchod a "vykořišťovat" jednu prodavačku

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Mile napsaná kniha, kterou jsem v mládí moc miloval a několikrát přečetl. Přátelství dvou chlapců prostě musí dopadnout dobře. Valja Stýblová je skvělá spisovatelka

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Knihy Oty Pavla naprosto nemají chybu. Hořce smutné příběhy ze svého mládí, o svém otci, starém Proškovi, rybách, přírodě, tuhle knihu si nepřečtete pouze jednou

15.12.2018 4 z 5

Vítěz, který prohrál, generál Radola Gajda Vítěz, který prohrál, generál Radola Gajda Antonín Klimek

Výborně sepsaný popis dle mého názoru nejslavnějšího československého generála legií v Rusku, který je úmyslně a neprávem opomíjen. To čeho dosáhl on a hrstka legionářů je obrovský a nedoceněný úspěch

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dobře napsaná kniha plná zajímavých slovních obratů a přirovnání. Je vidět, že minulá doba nebyla tak prudérní, jak si možná dnes namlouváme. A pokud lze porovnat, tak takhle kniha má grády oproti vyšeptalým a trapným 50 odstínům ....

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Poměrně netradiční kniha z pera Mistra. Jessie způsobí infarkt svého manžela v tu nejnevhodnější chvíli, kdy je přípoutaná k posteli a nikdo netuší, že se nachází na své chatě. Napsat knihu prakticky jen o snaze dostat se z pout, kterými je žena připoutaná k posteli a přitom člověk držet v napětí, to dokáže pouze Pan spisovatel

Carrie Carrie Stephen King

V každé škole se najde třídní otloukánek a tahle holka je ve škole totální outsider, nehezká, zakřiknutá, divně se oblíkající a matka je prostě magor. Protlouká se svým těžkým údělem a když je jednou v životě šťastná a na vrcholu, pak přijde tvrdý pád a pak ... Carrie v sobě probudí svou nenávist. Tuhle holku já mám moc rád.

14.12.2018 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Výborný postapokaliptický příběh, kdy lidé pouze přežívají a z frustrace a bezmocnosti se přihlásí do reality show, která nezřídka končí jejich smrtí. Ben Richards má ušlechtilější cíl a to záchranu své nemocné dcery a proto je ochoten se zúčastnit Běhu o život. King jednoznačně dokazuje, že je schopen skvěle napsat jakýkoliv žánr a že je chybně zaškatulkován "jen" jako spisovatel hororu. Tato kniha je toho důkazem.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Další ze skvělých knih Mistra. King dokáže přesně vystihnout atmosféru maloměsta, kdy všichni se znají, na oko se mají rádi, ale stačí jedna či dvě drobné naschválnosti a ukáže se pravý charakter lidí a vše se mění v čirou nenávist. Myslím, že King hodně čtenářů zaskočil tím, že v této knize nechá totálně zničit "svůj" Castle Rock.

14.12.2018

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Myslím, že tato kniha má pořád co říct i dnešním generacím, kdy slušnost, čest povinnost by měla být předností každého správného kluka či holky. Je dobře, že tato kniha znovu vychází

10.12.2018 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Výborně zakončená trilogie Vontů, kniha nepostrádá nic z napětí předešlých dílů a navíc okořeněná "detektivní" záhadou Velkého Vonta. Jaroslav Foglar uměl skvěle navodit tísnivou atmosféru Stínadel a přesvědčit čtenáře, že kamarádství je víc než jen slovo

10.12.2018 5 z 5

Čtyři z tanku a pes Čtyři z tanku a pes Janusz Przymanowski

za dob svého mládí přečtená několikrát s nadšením, v pozdějším věku více braná jako propaganda a v knize nalezeno spousta řekněme nesmyslů, přesto dobře a napínavě napsaná

08.12.2018 4 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Další krásná kniha z pera Arthura Conana Doylea, kdy dokáže perfektně navodit atmosféru Londýna 19. století spolu s briskním humorem Sherlocka Holmese a jeho nadáním vyřešit neřešitelné záhady

08.12.2018 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Moc pěkná kniha od pro mě nádherné a vtipné ženy a výborné herečky, které se v této knize nebála citlivých témat a ač třeba možná neřekla úplně vše, přesto prožila život naplno.

08.12.2018 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělá středověká detektivka s úžasnou atmosférou kláštera. Sice náročné na čtení, kdy kniha je plná latinských výrazů a člověk musí stále otáčet na zadní stranu, aby si přečetl překlad, přesto jedním slovem fantazie

02.12.2018 5 z 5