n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Asterix a Gótové Asterix a Gótové René Goscinny

Panoramix vyrazí na druidské setkání do Karnutského lesa a zde je unesen góty do jejich země. A je na Asterixovi s Obelixem, aby jej zachránili a přivedli zpět do Galie. Ovšem nejde jen o záchranu Panoramixe, ale i zařídit, aby gótové přestali napadat ostatní země. Další ze skvělých příběhů odvážných galů, kteří problémy řeší nejen silou, ale i inteligencí.

28.05.2024 5 z 5

Nevratné poškození: Jak naše dcery propadají transgenderové mánii Nevratné poškození: Jak naše dcery propadají transgenderové mánii Abigail Shrier

Kniha, která se zabývá jevem transgender, o kterém se teď všude mluví a píše a kdy tomuto "fenoménu" teď ve velkém propadají hlavně mladí lidé, kteří si neuvědomují svůj budoucí problém po změně pohlaví. Na základě skutečných příběhů se Abigail Shirer snaží poukázat na spíše módní záležitost současné společnosti. Dobře napsaná kniha, která jde proti současnému šířenému názoru a snaží se vcelku nezaujatě poukázat i na negativní dopad tohoto jevu. Chápu, že tato kniha může vzbudit kontroverzi, ale myslím si, že je potřeba dopřát názorům obou stran, aby si člověk mohl utvořit svůj názor na tuto problematiku

PS: Nedávno mi jeden cenzor napsal, že tato kniha zde nikdy nevyjde, jsem rád, že se hluboce mýlil, protože nikdy nemůžete vědět, jak dlouho to nikdy bude trvat

26.05.2024 5 z 5

Existujou čtyry věci, který můžou zničit svět prohlásil.
Ženský, whisky, prachy a negři

Krvavý poledník je kniha z dob Divokého západu. Kluk se přidá ke Glantonově bandě, která na pomezí Texasu a Mexika vraždí indiány, aby za jejich skalpy dostávala od místních zaplaceno. Jenže násilí plodí násilí a kdo je v právu a kdo vraždí kohokoliv jen z opilosti, potěšení nebo pro peníze?

Soudce se pousmál. Každý člověk, až už v mé knize je nebo není, bytuje ve všech ostatních lidech, a ti zas na oplátku v něm, a tak dále v nekonečně spletitém řetězci bytí a svědectví až k nejzažšímu prahu světa.

Zapomeňte na westerny, které znáte z televize či romantických knih. Realita byla mnohem horší a tato kniha je toho důkazem. Nenajdete zde kladného hrdinu, pouze podlé charaktery, vrahy a zloděje, chudáky, žebráky, mexikány, negry a indiány. Vůbec to není lehké čtení, příběh se čte opravdu těžce, je plný filozofie a myšlenek, což mě v knihách hodně baví.

Válka je nejpřesnějším druhem věštby. Jde totiž o zkoušku vůle jednoho a zkoušku vůle druhého v rámci vůle vyšší, kterážto musí, jelikož obě vůle váže, nutně dospět k výběru. Válka je nejvyšší hrou, poněvadž válka v posledku vnucuje jednotu bytí. Válka je bůh.

I když jsem se příběhem pomalu a těžce prokousával, přesto mě svým způsobem bavil. McCarthy prostě popsal tehdejší realitu, která k mravnosti a čestnosti lidí měla hodně, ale hodně daleko.

Napij se, vyzval ho. Pořádně se napij. Této noci možná požádají duše tvé od tebe.

25.05.2024 4 z 5

Asterix a Normani Asterix a Normani René Goscinny

Bratr náčelníka Majestatixe z Lutécie pošle do galské vesnice svého syna Zničehonixe, aby z něj udělali neohroženého chlapa, neboť je to změkčilý chlapec. Když se u břehů Galie vylodí normané, tak se zde naskytne příležitost, aby chlapec zmužněl a Asterix s Obelixem u toho nesmí chybět. Další z příběhů galských hrdinů, plný skvělého humoru

24.05.2024 5 z 5

Asterix na Korsice Asterix na Korsice René Goscinny

Při přátelském napadení římského tábora Grogarum galové osvobodí vězně Kalamaikamikmikmixe, který je ve vyhnanství ze svého ostrova na Korsice. Asterix s Obelixem mu slíbí, že mu pomohou dostat se zpátky na jeho ostrov a porazit proradného prétora Ustahromuse. Opět skvělý a vtipný příběh, který si tentokrát dělá legraci z povahy korsičanů a jejich "rozvážného" způsobu života.

"Dojdi upozornit do vesnice, že se sem blíží jedenáctičlenná římská hlídka."
"Tady se nedá chvilku v klidu rybařit. Neuplyne ani půl roku a už je to tu zase"

"Ehm .... mám pro vás práci."
"Nejenom, že jsi odpadlík, ale ještě říkáš sprostá slova"

Humor, vtip, nadsázka, ironie to vše najdete v tomto skvělém komiksu.

22.05.2024 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Pes Buck žije spokojeně u své rodiny v Kalifornii až do té doby, než je unesen obchodníky se psy a odvezen na sever Kanady do Yuconu, kde je zapřažen do saní a nucen tahat zboží. Dokáže se Buck dostat ze zajetí anebo je jeho osudem zemřít v postrojích na dalekém severu. Nádherný příběh o nezlomnosti, odvaze a hlavně touze po přežití v nádherné krajině a době Zlaté horečky.

21.05.2024

Asterix a Kleopatra Asterix a Kleopatra René Goscinny

Kleopatra se vsadí s Caesarem, že její podanní jsou šikovní a dokáží postavit palác za 30 dní. Prací je pověřen architekt Neuminis, který si na pomoc pozve Panoramixe, Asterixe a Obelixe. Dokáží v tomto termínu postavit velkolepý palác nebo budou předhozeni krokodýlům? Tyhle hrdiny nejde nemilovat, komiks plný skvělého humoru a notoricky známého příběhu.

Nic vás tak nepostaví na nohy jako ranní prásknutí bičem.

Legionáři zvolili pro útok obávanou taktiku řečenou "želví"
Pro ústup zvolili legionáři účinnou taktiku řečenou "zaječí"

Prostě pohodový a vtipný příběh, který se dá číst i několikrát po sobě.

17.05.2024 5 z 5

Nitro těžkne glycerínem Nitro těžkne glycerínem Štěpán Kopřiva

Richard Hackenbruder, který je po psychickém léčení, pověřen předáním výkupného za ukradené hračky. Vydrží jeho klidná a vyléčená povaha nebo v případně konfliktu se probudí jeho pravý drsný charakter?

Na stupnici posranosti od jedné do deseti bych tenhle den hodnotil jako třicetosm

Výborný brutální komiks z pera Jiřího Gruse, který působí nádherně démonicky a drsně spolu se skvělým černým humorem Štěpána Kopřivy. Přesně takhle podobně bych si dovedl představit převést Asfalt do komiksové verze.

Když se Tamara pustila do něžného flirtování, bylo to jako když stříháte pudla vysokoobrátkovou frézou

Nadsázka, černý humor, drsné vtipy a skvělé hlášky mě u Štěpána Kopřivy vždy obrovsky baví. A tenhle komiks mi naprosto sednul.

15.05.2024 5 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Vědci vymyslí elektronovou pumpu, která umožňuje čerpat energii z vesmíru. Ovšem hrozí, že díky tomu se naruší stabilita vesmíru. Peter Lamont na toto nebezpečí začne upozorňovat, ovšem levná energie je pro některé lidi víc než katastrofa, která může přijít. Klasický Asimov, kde si moc velké akce neužijete, ovšem intriky jsou krásně vykombinované. Asimov za mě patří mezi největší velikány sci-fi

13.05.2024 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Po smrti dvou nejdůležitějších mužů krále Roberta Baratheona a lorda Severu Eddarda Starka se mění zaběhnuté pořádky. Intriky a zrady jsou všude a nikdo si nemůže být jistý svým dalším životem. Děj, který se rychle rozjede kupředu, plný akce, nečekaných zvratů a vy nestíháte číst jak rychle ubíhá a fantasticky se čte. Martin je prostě Pan spisovatel

10.05.2024 5 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Čtvrtý díl této famózní série přibližuje osudy dívek z rodu Starků Sansy, Aryi a Brienne z rodu Baratheonů. Více než krvavá řež je tento díl o intrikách a politice, což ovšem neubírá na napínavosti této knihy. Martin skvěle namíchal mix osudů postav z předchozích dílů a současně i některé přidal, které se mezi sebou nádherně proplétají.

07.05.2024 5 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Zatím poslední díl této úžasné ságy. Ač zde opět přibylo hodně postav a zvratů v ději, určitě jsem se nenudil. Hlavně se děj vrátil zpět na Sever, kdy tyto postavy jsem měl ze všech nejradši hlavně Aryu. Jon Sníh se snaží bráti Zeď za pomoci Divokých a jeho nepřátelé dál proti rodu Starků staví nástrahy. Pevně doufám a věřím, že se dočkáme dalšího pokračování, protože takhle toto úžasné epické dílo prostě nesmí skončit.

05.05.2024 5 z 5

Z nuly na milion Z nuly na milion Pavel Říha

Na "doporučení" jsem si přečetl tuto knihu. Autor zde líčí návod jak být uspěšný podnikatel a částečně i svůj příběh, jak dospěl ke svým milionům a jak kde teď tráví svůj pohádkový život. Od počátku tato kniha na mě působí jako hrozné klišé, tyto návody a nápady jsem slyšel i četl mnohokrát v minulosti, takže tato kniha nepřiznáší nic nového. Jsou to takové pseudorady. Chápu, že díky této knize se snaží přilákat další potencionální zákazníky do svého placeného on-line tréninku. Osobně mě určitě nepřesvědčil, spíše naopak. Co mě navíc odrazuje to, že kladně hodnotí jeho knihu "uživatelé" , kteří defacto hodnotí pouze tuto knihu a jinak jsou zde neaktivní. Přijde mi to jako PR hodnocení knih Andreje Babiše, kde to bylo podobné.

30.04.2024 odpad!

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Další fantastické pokračování této rozsáhlé ságy. Daenerys vládne městu v poušti a její draci nabírají na síle a stávají se čím dál tím více osobnostmi a tudíž těžko zvladatelní. O královně jdou zkazky po celé říši a několik mužů, včetně Tyriona, se rozhodnou jí najít. Já si tyhle knihy prostě zamiloval, děj je strhující, kniha má spád a nebude se nudit, neboť Martin má pro vás neustále nějaké zvraty a překvapení a pokud jste přesvědčeni o následném ději, tak vás rychle vyvede z omylu.

28.04.2024 5 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Detektiv Basket Flora se ujímá velení policejního oddělení v severočeském městě. Basket je šéf s velmi netradičními vyšetřovacími metodami a zůstává za ním hromada mrtvých, neboť se zločinem se musí bojovat všemi prostředky. Když do města dorazí jeho úhlavní nepřítel Démon zločinu, tak jediný kdo ho může zastavit je neohrožený Basket Flora se svým zástupcem Stulíkem, který svého šéfa miluje nadevše. Hodně zvrácená detektivka, ve které se budete brodit krví, poznáte toxické prostředí hospody U jedovatého dědka, vulgarity od první stránky a hlavně jednu velkou brutální jízdu.

"Tady se ukraje sak a převlečeme se." Během chvilky stál vedle
Basketa medvěd - tedy Stulík zahalený do medvědí kůže. Basket mu
připnul na krk mohutný železný obojek a uchopil do ruky dlouhý řetěz.
"Žádné mluvení, žádné divení, Stulík. Jste medvěd!"
V první vesnici, do které došli, se kolem nich utvořilo klubko dětí.
"Pán medvediar, nech zatancuje!" kričelo jedno přes druhé.
Basket si sedl na zem a začal hrát na malou píšťalu. Co chvíli zatáhl za
řetěz a Stulík, který ztrácel na své protéze rovnováhu, začal poskakovat.
"Este, eště!" přály si děti a házely Stulíkovi bonbóny.
"Až prinesiete prachy, parchanti zasraní!" ulevil si Basket.

24.04.2024 4 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

V Táboře žije svůj běžný život Šimon se svou partou kamarádů, kteří ve svých šestnácti letech prožívají klasický nudný život ve městě, který si krátí pivem, hraní v blackmetalové kapele Draconia, balením holek a posloucháním black metalu. Vše se změní seznámením se s podivným starším klukem, který si říká Sorat a touží pomocí temného rituálu na hřbitově vyvolat satana, aby mu dal schopnosti dávno zemřelé dívky. Od té doby se Šimonovi život radikálně změní a když dojde k zavraždění Sorata, tak podezření padá na každého, neboť nikdo neví s čím nebo kým to souvisí. Na tuto spisovatelku jsem narazil díky místní přispěvatelce, které tímto velice děkuji. Skvělý nenáročný román, který se příjemně čte, problémy a strasti mladých kluků, které prožívá každý -náctiletý a se zajímavou detektivní zápletkou. Za mě velké, nečekané a velmi příjemné překvapení a určitě si od této spisovatelky přečtu do budoucna něco dalšího.

"In nomine Dei Nostri Satanas Luciferi excelsi" pronesl náhle Sorat
A my ostatní se přidali

Ve jménu Satana, vládce Země,
Krále světa, rozkazuji Silám temnost,
aby vložili svou pekelnou moc do mých rukou!
Rozevřete dokořán brány Pekel a vyjděte z propasti, abyste mě
pozdravili jakožto bratra a přítele!

22.04.2024 5 z 5

Pád do Maelströmu a jiné povídky (14 povídek) Pád do Maelströmu a jiné povídky (14 povídek) Edgar Allan Poe

Soubor povídek Mistra a zakladatele hororu, který v každé z povídek dokáže vylíčit tu správnou ponurou napínavou atmosféru. Všechny povídky jsou vesměs krátké a skvěle se čtou. Najdete zde ty nejlepší povídky od Poe jako Jáma a kyvadlo, Zlatý skarabeus, Zánik domu Usherů a hlavně Pád do Maelströmu. Povídky od Edgara Alana Poe mám moc rád, pro mě to byl skvělý spisovatel, který určil směr a nastolil ten pravý hororový řád, ve kterém byl dalšími spisovateli následován.

19.04.2024 5 z 5

Král Krysa Král Krysa China Miéville

Když se Saul vrátí z kempování domů, zničeho nic vtrhne do jejich bytu policie a on je obviněn z vraždy svého otce. Z cely mu pomůže uprchnout krysa spíše řečeno Král krysa a tak Saula čeká objevování dávno zapomenutých záhad, tajemství jeho rodiny, ale hlavně někdo usiluje o jeho život a Saul neví proč. Přiznám se, hodně mě nalákala anotace této knihy, začátek knihy se skvěle rozjede, ovšem poté přišlo pro mě velké zklamání. Roztáhlý román pro -náctileté, neustálé odhalování hudby na dřeň, jungle, drum´n´bass, šestnáctileté děti tvářící se jako drsní dospělý, prostě tato kniha mi nesedla. Děj jako takový se čte dobře, skvěle vykreslený Londýn s jeho ulicemi a trasami metra, ale to je tak vše.

15.04.2024 2 z 5

...a poslední kouř ...a poslední kouř Jan Pelc

Tři povídky z pera Jana Pelce. Na jeho tvorbu trochu neobvyklé, ale přesto dobré. Padlý anděl líčí rozchod dvou lidí, které se snaží dát dohromady padlý anděl. Povídka Poslední kouř se mi líbila asi nejvíc, kdy díky bruselskému diktátu je na území unie zakázáno kouření a kuřáci jsou pronásledováni a trestáni drakonickými tresty. Přijde mi, že tato vize se pomalu ale jistě v budoucnu vyplní v rámci vyššího dobra pro všechny. Přijde mi, že se blíží orwellovskému pojetí světa. Poslední povídka Nekonečný vesmír je o putování dvojice pozemšťanů vesmírem, ve kterém narazí na mimozemskou civilizaci. Vcelku dobré všechny povídky, které máte rychle přečtené.

12.04.2024 4 z 5

...a máš mě rád? ...a máš mě rád? Jan Pelc

Soubor krátkých povídek, kdy první z nich Pražský biftek je spíše lehce hororová, ostatní jsou již více méně ze života. Nejvíce se mi líbila asi Věčná cesta, ve které se autor vrací ke svým hrdinům uprchlíkům z Československa a jejich životu v Marseille. A pochopitelně závěrečná povídka ... a máš mě rád? je o rozhovoru mezi mužem a ženou, kdy závěrečné rozuzlení se přímo nabízí a je vcelku pochopitelné.

11.04.2024 4 z 5