Asterix a Kleopatra přehled

Asterix a Kleopatra https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7645/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-a-kleopatra-7645.jpg 5 183 183

Asterixova dobrodružství série

Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix et Cléopâtre , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix a Kleopatra. Přihlašte se a napište ho.

n.ezn.amy
17.05.2024 5 z 5

Kleopatra se vsadí s Caesarem, že její podanní jsou šikovní a dokáží postavit palác za 30 dní. Prací je pověřen architekt Neuminis, který si na pomoc pozve Panoramixe, Asterixe a Obelixe. Dokáží v tomto termínu postavit velkolepý palác nebo budou předhozeni krokodýlům? Tyhle hrdiny nejde nemilovat, komiks plný skvělého humoru a notoricky známého příběhu.

Nic vás tak nepostaví na nohy jako ranní prásknutí bičem.

Legionáři zvolili pro útok obávanou taktiku řečenou "želví"
Pro ústup zvolili legionáři účinnou taktiku řečenou "zaječí"

Prostě pohodový a vtipný příběh, který se dá číst i několikrát po sobě.

Skallarix
05.04.2023 5 z 5

"Asterix a Kleopatra - Největší dobrodružství, jaké kdy bylo vykresleno.
Bylo při tom spotřebováno 14 litrů tuše, třicet štětců, 62 měkkých tužek, 1 tvrdá tužka, 27 gum, 38 kilogramů papíru, 16 pásek do psacího stroje, dva psací stroje a 67 litrů piva!"

Tak hlásá hned titulní stránka tohoto dílu. Tedy, toho prvního vydání z roku 1993 v českém jazyce od Egmontu. Nevím, jestli to bylo to "největší", ale rozhodně bylo velkolepé!
Tento díl je obzvlášť "profláknutý" díky už X krát zmíněných filmových zpracování níže v komentářích. Humorný, zábavný - i možná jednoduchý, ale rozhodně ne myšleno nějak v negativním světle.

Ivan F
07.07.2021 5 z 5

Niekedy je ťažké vymyslieť originálny komentár. V prípade tohto príbehu sa o to nejdem pokúsiť, pretože by som len opakoval chválospevy ľudí, ktorí pridali komentáre predo mnou. Len dodám, že príbehy Asterixa, Obelixa, Idefixa, Panoramixa (a všetkých ďalších ixov) plus Julka Cézara a všetkých tých čo sa na stránkach týchto nestarnúcich komiksov objavili (vrátane Kleopatry s jej pekným nosom a odpornou povahou) sa mi nikdy nezunovali a s radosťou ich čítam zas a znova. Pohodu, ktorú mi prinášajú, je na nezaplatenie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix a Kleopatra v seznamech

v dalších seznamech1x