n.ezn.amy Online n.ezn.amy komentáře u knih

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvěle napsaná kniha naprosto bez patosu a souzení. Mašínové se postavili komunistickému režimu a měli vizi a ideály jak proti tomuto odpornému režimu bojovat. Jejich odvaha a statečnost je obdivuhodná, neboť měli mizivou šanci proti obrovské přesile se dostat do Západního Berlína a přesto se jim to podařilo. Komunisté zde prováděly zvěrstva na občanech této země, ale když se někdo postavil jim, tak z dnešního pohledu jsou tito lidé nazývání vrahy a zločinci s čímž já zásadně nesouhlasím

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Nádherná kniha o mládí a o lidech z vesnice v horách Provence, z této knihy na vás dýchne léto a vůně tymiánu a díky této knize jsem poznal tu krásnou oblast Provence a rád se tam vždy vracím

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Hořce smutná kniha o dívce, která se nedokáže smířit s rozchodem rodičů a svou tvrdohlavostí skončí v dětském domově. Tuto knihu jsem četl několikrát a má hodně tíživou atmosféru jak z psychologického hlediska tak i z popisu prostředí. Přesto je skvěle napsaná

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Doufal jsem, že další díl série bude lepší než předchozí. Ano určitý posun zde je, Celaena je podrobena výcviku mezi vílami a učí se zvládat své magické schopnosti. Bohužel pro mě ani v tomto díle neztrácí nic ze své nesympatické povahy rozmazleného děcka. Co je pro mě naprosto nepochopitelné, proč musí spisovatelka dávat do románu homosexualitu.

23.04.2018 2 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Skvělá kniha o historii Divokého západu, kdy Jack Crabb prožívá zásadní a stěžejní okamžiky historie, kdy jako malý je unesen Čejeny, osvobozen bělochy, ale sám nikdy neví kam patří, zúčastní se bitvy u Little Big Hornu, přes setkání s legendami Wyattem Earpem či Billem Hickokem. Vím, že kniha je výplod fantazie autora, přesto je nádherně barvitě a reálně napsána.

17.04.2018 5 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Z této knihy je cítit, že jí napsal opravdový fanoušek Gunners, který naplno prožívá slasti i strasti svého milovaného klubu. A když autor tvrdí, že "Kromě fotbalu nikdy na ničem nezáleží", naprosto mu rozumím

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Povídky o přátelství ... Tělo je naprosto skvělá hořce smutná povídka s jednoduchým námětem, kdy kamarádi hledají tělo mrtvého spolužáka a kdy se nakonec velké přátelství změní v určité odcizení. Nadaný žák je též o zvláštním "přátelství" mezi chlapcem, který ve svém sousedovi odhalí dozorce v koncentračním táboře a naprosto propadne jeho vyprávění, kdy chvílemi ztratí pojem o minulosti a realitě

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Tato mi kniha mi byla doporučena ke čtení. Přistupoval jsem k ní s velkou skepsí, fantasy a husité, polák píšící o husitském hnutí a bojích. Kniha mě naprosto uchvátila a přečetl jsem jí v rekordním čase. Nakombinování historie se špetkou fantasy mi přišlo výborné a vůbec ne nijak rušivé. Vtipně a napínavě napsané

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Dovolím si tvrdit, že tato kniha je naprostý skvost v české literatuře. Poprvé jsem jí četl před 25 lety a hned jsem z ní byl naprosto unešený a když jsem jí četl znovu po 20 letech, stále mi přišla skvělá. Atmosféra Stínadel je naprosto úžasně popsaná a člověk cítí mrazení v zádech, když se začne zpívat Vontská hymna. A hlavně přátelství zde není jen slovo

01.04.2018 5 z 5

Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Jiří Rajlich

Výborná kniha o člověku, který pocházel z nádherné vesnice na Hané, byl to furiant, byl tvrdohlavý, byl svůj, byl svým způsobem neřízená střela, přesto skvělý člověk a skvělý stíhač. Tato země zrodila velké bojovníky, škoda jen jeho tak krátkého života

Věrnost je mou ctí Věrnost je mou ctí Gordon Williamson

Výborná kniha, která člověk nutí se přehodnotit zažitý názor, který mu byl masivně vnucován, že vojáci SS byli jen nelidská monstra. Tato kniha ukazuje, že i tito lidé byli lidmi, kteří možná byli myšlenkově zmanipulováni, přesto to byli obyčejní lidé a skvělý vojáci

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

King ukazuje, že nejen umí skvěle psát horory, ale i knihy z budoucnosti. Dlouhý pochod je kniha s jednoduchým dějem, přesto se skvělou atmosférou, kdy člověk už na začátku možná tuší, jak to dopadne, přesto doufá, že .... Skvělá kniha

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Mám moc rád a humor a nadsázku a pokud si němec dovede udělat legraci z návratu Vůdce, tak za mě upřímně jedině dobře. Adolf poznává dnešní dobu a je překvapen jak jeho vize a myšlenky se změnily v opačný směr. Přesto dál zůstává sám sebou a snaží se v této době praktikovat své názory. Za mě skvělá a zábavná kniha.

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Mám moc rád knihy o místech, které znám a které mám rád. A Londýn je opravdu srdcová záležitost. A to bylo hodně co mě na knize bavilo, oblast Covent Garden, kdy si člověk vše dokáže jasně představit, ale jinak jsem z knihy slušně řečeno rozpačitý, začátek dobrý, pak se to nějak divně zvrtlo a těžce jsem se prokousával dějem. Úplný průšvih si myslím to není, ale že bych si šel přečíst další díl, to opravdu již ne

01.04.2018 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

o něco lepší než Skleněný trůn, více akce více odhalování tajemství, méně broukání a koulení očí, věřím, že příští díl už dosáhne ke třem hvězdám. Doufám ....

08.03.2018 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čekal jsem, jestli další díl bude lepší než Krvavé ostří a bohužel musím konstatovat, že byl horší, kdyby autorka vynechala věčné popisy šatů, tak by kniha měla o 90 stran méně a hlavně ať už nikdo nebrouká

09.02.2018 2 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Jako pro velkého fandu fantasy lehké zklamání. Čekal jsem díky hodnocení mnohem lepší příběh. Hlavní hrdinka na mě extra nepůsobí sympaticky, naopak rozmazlené děcko, která stále vzpomíná na to, jak je dobrý zabiják, ale v příběhu nijak extra o tom nepřesvědčuje. Děj má občas spád, jinak se na můj vkus moc táhne. Spíš než klasické sword and sorcery mi to přijde jako dívčí román zasazený do fantasy doby.

11.01.2018 3 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Klasika fantasy, naprostá povinnost četby pro fanoušky tohoto žánru. Conan je prostě největší bojovník. Velká škoda, že Howard zemřel takhle mladý, mohli jsme se dočkat dalších skvělých povídek.

02.01.2018 5 z 5

Černá kniha komunismu 1. Černá kniha komunismu 1. Nicolas Werth

zrůdnosti komunismu by si měl přečíst každý pak by snad všechny komunistické strany mohly zmizet v propadlišti dějin

15.10.2017 5 z 5

Černá kniha komunismu 2. Černá kniha komunismu 2. Nicolas Werth