n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Kroniky o Drussovi Kroniky o Drussovi David Gemmell

Výborná kniha, kterou by měl čtenář Drenaje číst jako první, kdy pozná jak se z obyčejného dřevorubce stala Legenda, Druss Veliký a kdy se poprvé spolu potkali se svou věrnou družkou Snagou. Skvělé sword and sorcery, Gemmel byl fantastický spisovatel

Smrtonoš Smrtonoš David Gemmell

Mám moc rád všechny knihy, kde je Druss Veliký a jeho věrná Snaga. Ano chápu všechny kritiky, že příběhy Gemmela jsou nakonec prakticky stejné, pár bojovníků vždy zvítězí nad přesilou, stejně jako v tomto příběhu, ale mě prostě jeho příběhy moc baví

02.12.2018 5 z 5

Krůček od hajzlu Krůček od hajzlu Záviš (p)

pro fanoušky Knížete jsou jeho básně povinností. I když atmosféře jeho neopakovatelných koncertů se to nevyrovná

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Z téhle knihy mám velmi rozporuplné pocity. Kniha naprosto výborně napsaná akorát hodně drsná a smutná, když si člověk hlavně uvědomí, že to byla krutá a pravdivá realita. Násilný odsun německých žen, dětí a starců, kteří z větší části nic neměli společného s nacismem. Nikdy nelze vzít kolektivní vinu ani v tom případě co se dělo za druhé světové války. Nelze se k lidem chovat takto brutálně a systematicky ničit jejich lidství. Smekám před autorkou, že se nebála otevřít pandořinu skříňku českého národa, kdy natvrdo ukázala, že lidé tohoto národa nejsou vždy jen utlačovaní a pokorní, ale že se dokáží chovat mstivým a odporným způsobem. Ač je mi z knihy hodně smutno, považuji jí za naprosto skvělou

29.11.2018 5 z 5

nemůžu si pomoct, ale humor Evžena Bočka mám moc rád, kniha přečtena za 2 hodiny, ale stálo to za to. Deniska a Josef v tomto díle naprosto kralují

28.10.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

tak nevím, za mě teda velké zklamání. Kniha se dost táhne a přijde mi, že je to pořád dokola. Každý má milenku nebo milence, každý se vyspí s každým, je úplně normální podvádět partnery. Konec byl naprosto předpokládaný. K Patrikovi Hartlovi už se nevrátím

23.10.2018 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Předně musím říct, že Patrika Hartla mám moc rád jako divadelního režiséra, ale tahle kniha mě moc dvakrát nezaujala. Jako oddychovka celkem ujde, ale že bych se u ní zasmál, tak to opravdu ne. Humor mi přijde dost strojený a zvláštní.

08.10.2018 3 z 5

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

První díl pro mě představoval naprostou zoufalost a pokus o nějaký smysl či trapný humor, o druhém díle asi nemá smysl psát dál, stejná zoufalost

02.10.2018 odpad!

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

tak vtipnou knihu si představuju úplně jinak. Spisovatelka se snaží o rádobyhumor, ale ten pro mě absolutně nepřišel. Tohle mi přijde celkem slušná zoufalost.

02.10.2018 odpad!

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Skvělá kniha o chlapci, který má velkou touhu stát se lékařem. Velmi se mi líbila atmosféra knihy, kdy autor podle mě hodně reálně vykreslil atmosféru té doby, krásnou anglickou a skotskou přírodu a kruté putování přes Evropu až do Persie. V knize se skrývá velké moudro a to, že obliba a sympatie od vládců bývají dosti vrtkavé.

23.08.2018 5 z 5

Románské kostely Čech Románské kostely Čech Tomáš Koutek

Opět skvělá kniha Tomáše Koutka, díky které člověk znovu obuje boty a vyrazí po Čechách, aby objevil krásy této země. Výborná práce, kdy je třeba si uvědomit, kolik toho autor musel nachodit, nafotit, klobouk dolů před Vámi

20.06.2018 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Naprosto skvělá kniha, kterou jsem poprvé četl v r.1987 a od té doby jsem jí četl několikrát. Rychlé šípy poznávají vontskou historii, díky nalezené kronice. Členové Rychlých šípů jsou samozřejmě naprosto charakterově jedineční, ale v této knize pro mě naprosto nejlepší Široko. Za pár let se ke knize vrátím znovu a opět se ponořím do temných ulic Stínadel, moc se těším až znovu potkám Uctívače Ginga a samozřejmě Široka.

20.06.2018 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tak tato série zůstane nedočtena, protože čím další díl knihy, tím prakticky horší. První tři díly přečteny horko těžko, vždy jsem doufal, že už konečně ten další bude lepší, ale bohužel. Nevím zda je to překladem anebo v originále je to podobné, ale už mě začalo totálně nebavit broukání, vrčení (Aelin a Jeřáb prakticky nic jinýho ani nedělali), zacvrlikání, protáčení očí, ukázování obzvláště neslušných gest či obzvláště neslušné urážky. Prakticky celý děj naprosto o ničem, až ke konci začne být nějaká akce, ale jinak do té doby jen děj plný řečí. Další věc co nechápu, kde se v téhle době vzala lednička či elektřina, to král Adarlanu měl u Zlomuvalu vybudovanou elektrárnu? Tohle fantasy už opravdu nikdy.

18.06.2018 1 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

dlouho mě tato kniha míjela a byla to velká chyba. Toto je naprosto fantastická kniha o těžkém životě lidí v Želarech, příběh lékařky, která se ukrývá na vesnici za druhé světové války. Po přečtení této knihy jsem zůstal v naprostém ochromen, drsný a syrový konec. Pro mě další z českých literárních skvostů

21.05.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Artur Conan Doyle dovedl neuvěřitelně vylíčit atmosféru tehdejšího Londýna a tíživou a ponurou atmosféru anglického venkova. Sherlock Holmes a jeho přítel doktor Watson jsou úžasně se doplňující dvojice a naprosté legendy mezi detektivy

20.05.2018 5 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

tak u téhle knihy se budete zaručeně bavit a nejednou smát i nahlas. Strýček Pagáč a jeho historky vás velmi pobaví a k této knize jsem se mockrát vrátil a četl jí znova

20.05.2018 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bohužel se mi tato kniha líbila méně než Volání kukačky, sice zajímavá zápletka, ale prostě Robin už v této knize začíná být velice nesympatická

20.05.2018 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelné, že tato nadčasová kniha byla napsána již v r.1949. Neustálé šmírování a sledování, čtení knih, které schválí jen strana a zákaz ostatní literatury, praktický zákaz myšlení a vlastních názorů, to se dle románu děje v r.1984 a obávám se, že pomalu se začíná dít v r.2018

30.04.2018

Cesta na severozápad Cesta na severozápad Ctirad Mašín

Vzpomínky bratří Mašínů na jejich život a dramatický útěk za hranice. Nebáli se postavit komunistickému režimu a bojovat s nimi jejich vlastními zbraněmi, je neuvěřitelné, že se dokázali dostat do Berlína proti tak obrovské přesile

30.04.2018 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvěle napsaná kniha naprosto bez patosu a souzení. Mašínové se postavili komunistickému režimu a měli vizi a ideály jak proti tomuto odpornému režimu bojovat. Jejich odvaha a statečnost je obdivuhodná, neboť měli mizivou šanci proti obrovské přesile se dostat do Západního Berlína a přesto se jim to podařilo. Komunisté zde prováděly zvěrstva na občanech této země, ale když se někdo postavil jim, tak z dnešního pohledu jsou tito lidé nazývání vrahy a zločinci s čímž já zásadně nesouhlasím

30.04.2018 5 z 5