Fotbalová horečka přehled

Fotbalová horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5029/bmid_fotbalova-horecka-8Ef-5029.jpg 4 135 135

Jedenáctiletý Nick zažil v roce 1968 dvě věci, jednu přelomovou, druhou prakticky banální: jeho rodiče se rozvedli a otec jej vzal na fotbalový zápas Arsenalu. Od té chvíle fotbal poznamenal jeho život tak, že stal posedlostí, které musí uhnout z cesty všechno. Pokud neuhne, jako tato úsměvná autobiografie, fotbal to nemilosrdně převálcuje.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , BB art

Fever Pitch: A Fan's Life , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fotbalová horečka. Přihlašte se a napište ho.

Mirin1349
08.10.2021 4 z 5

Jakékoliv fanouškovství je vždycky diagnóza, ale fanouškovství sportovní a v tomto případě fotbalové je opravdu specifické. Ve spoustě věcí jsem se poznávala a říkala si, jak přesně to autor vystihl, a i když fandím českému klubu, a i když jsem se začala o fotbal zajímat až v dospělosti, a i když o Arsenalu vlastně nic nevím, bylo mi to čtení hodně blízké. Všem fotbalovým fanatikům mohu s klidným srdcem doporučit.

david6273
29.03.2021 3 z 5

Fotbal jako životní diagnóza se vším všudy. Hornby jde nadřeň a donaha ohledně svého fotbalového postižení. Celou knihou se jako červená niť táhne jedno velké ospravedlnění, proč nejdůležitější dění v jeho životě je, když hraje Arsenal. Nemůžu jinak, než hodnodit kladně, protože je to krásná výpoveď toho, co se odehrává v hlavách nás, fotbalem postižených.

ashburton
29.09.2020 5 z 5

Povinná četba pro všechny fotbalové fanoušky, samozřejmě pak obzvláště pro fanoušky londýnského Arsenalu, tedy Gooners, mezi které se už po tři desetiletí řadím i já :-) Ten fanatismus, posedlost, nadšení a nevím už jak to nazvat, to se nedá popsat, to se musí přečíst a hlavně zažít!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Fotbalová horečka v seznamech

v Právě čtených1x