Monini Monini komentáře u knih

Easy? Easy? Tammara Webber

V rámci kategorie "dívčí romány" je tohle asi úplná pecka. Žádné blbé dialogy, ale naopak - těžké téma násilí zaobalené do velmi citlivého kabátku. A ústřední dvojice? Ježiši, ti byli úžasní. Žádná nezkušená panna a polepšený darebák, jak to v těchto knížkách bývá. Oba jsem si je zamilovala a hlavní hrdina?... no ten byl prostě dokonalý :)

29.04.2019 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Opět hodnotím v rámci kategorie "dívčí romány". A tenhle román je za plný počet hlavně díky neskutečně vtipným dialogům. Hlavní postavy si to spolu fakt dobře dávají. U první sexuální scény jsem se tak smála, že jsem málem spadla z postele. Autorka musí být dobrý vtipálek :)

30.04.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak jsem v detektivkách zase sáhla vedle. To je místy tak neskutečně blbé, až to bolí. Původní zápletka je úplně upozaděná. Simona je neskutečná husa. Vyšetřovatel je pouze vedlejší postava. Popis událostí před deseti lety až moc dlouhý.

04.03.2020 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Filozofická kniha, která nemá co dělat v povinné četbě. To už musíte mít něco odžito, abyste v ní tu krásu a hluboké zamyšlení nad životem pobrali. Opravdu jsem cítila vůni slané vody a slyšela šplouchat vlny o tu malou loďku s tím staříkem, co ho opustilo štěstí...
(K vysokému hodnocení přispěl fakt, že jsem ji poslouchala jako perfektně namluvenou audioknihu)

06.06.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Gejzír pocitů, kterých je tak hrozně moc, že se z toho nedokážu ani vypsat. A k tomu podivná prázdnota z toho, že to končí. Malé drobnůstky od prvního do posledního dílu zapadly do sebe a celé se to uzavřelo. Příběh jsem znala z filmů, takže mě neměl čím překvapit a přesto překvapil. Velká síla. Velká chyba nepřečíst všech sedm knih a nepoznat svět Harryho Pottera.

29.05.2019 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tolkien byl prostě génius. Po přečtení najednou vidím celý svět Středozemě úplně jinak, všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Pro fanoušky fantasy je toto dílo nezbytné, jen nečekejte, že to bude odpočinková četba, dílo je velmi složité.

13.10.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Opravdu jsem chtěla dát nějaké hezčí hodnocení. "Ezo" knížky mám ráda, jsem věřící, duchovno mi není cizí, medituju atd. čekala jsem proto, že mě kniha zaujme. Ale tohle bylo strašné. Instantní moudra opakující se pořád a pořád dokola a dokola. Jakoby autor vůbec netušil o čem psát a měl jen tady těch pár mouder, které teda nacpal všude, aby zaplnil stránky. Šíleně otravné čtení. Jsem ráda, že už to skončilo.

10.09.2020 odpad!

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

A co děti, mají si kde hrát? Otřesné svědectví drogově závislého dítěte. Povinná četba pro všechny puberťáky, jejich rodiče, ale hlavně pro zákonodárce. Velice smutné a nepříjemné čtení. Já hodnotím vcelku nízko, nedokázala jsem si najít cestu k hlavní hrdince a už vůbec ne k.jejím rodičům. Nějak me to celé štvalo. Nicméně přečíst by si ji měl každý.

24.06.2019 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Velice originální zpracování milostného románu :)

01.11.2020 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak toto bylo slabé, opravdu slabé. Často tu čtu, že čtenáři neodhladli pachatele. Opravdu ne? Mně to totiž tak překvapivé nepřišlo. Navíc nebýt shluku neuvěřitelných náhod, tak by neschopný detektiv nikdy vraha nedopadl. Není to žádný chrabrý detektiv, kterému to pálí, jak ho spisovatel prezentuje, ale slaboch a máčka, která by bez štěstí možná zůstala rozprsklá na prvním chodníku.

02.08.2019 2 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Toto bylo velké překvapení. Na to, že se prakticky celá kniha odehrávala v laboratořích, se podařilo autorovi udržet pozornost čtenáře a napětí. Celé je to napsané tak, že to působí velmi reálně a vědecky. Konec dramatický, nenechá vydechnout. Velmi dobré

15.07.2019 4 z 5

Hodnocení opravdu vysoké, ale mě to prostě nebavilo. Četla jsem ji už podruhé, abych jí dala ještě šanci. A ne, opravdu víc jak tři hvězdy získat u mě nemůže. Zádrhel je nejspíš v tom, že jsem se vůbec "neskamarádila" s hlavní postavou. Bohužel

19.06.2019 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Podle mě záleží, s čím k této knize přistupujete a jestli chcete, aby Vám něco dala nebo nikoli. A taky v jakém rozpoložení a v jakém životním období se k ní dostanete. Já ji dostala do ruky v době, kdy jsem si začala řešit staré psychické bloky a pro mě byla (a stále je) velkým přínosem. K doplnění po přečtení doporučuji i Duškovo divadelní představení. Pokud Vás "ezo" věci neberou, nečtěte ji :)

01.11.2017 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nelze popsat slovy, jak je tato kniha úžasná, to se musí přečíst, to se musí zažít, prožít s hlavními hrdinkami jejich život, naslouchat jejich touhám a prožívat s nimi jejich utrpení. Khaled Hosseini dokázal napsat knihu, která vás vtáhne do děje už na prvních stranách a svým strhujícím tempem a neuvěřitelně skvělým stylem psaní vás donutí číst klidně celou noc. Rozervalo mi to srdce, poslední kapitolu jsem celou probrečela. Neváhejte a čtěte!

15.01.2017

Polibek Polibek Anna Todd

Moje malá osobní guilty pleasure :) Literárně úplné dno, hlavní hrdinka afektovaná neovladatelná ehm..husa? Hlavní hrdina násilnický náfuka. Ale čím to je, ze tu knížku stejně dočtete a chytnete sami sebe, že jim přes všechny debilní záseky fandíte... Joo byla jsem trochu vyděšená sama ze sebe. Za literární úroveň nula hvězd, ale za pocit opětovného návratu do mých sladkých -nácti let dávám tři hvězdy (a jdu se stydět do kouta).

20.04.2019 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Dokonalost. Nejlepší fantasy na světě, proracovaný děj do posledního detailu. Události, které berou dech. Spousta moudrosti i vědění. Miluju!

10.07.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Doba, kdy je Ladislav v Turecku, představuje nejlepší část knihy. Autor má (alespoň pro mě) zabíjející styl humoru, dokáže vykouzlit úsměv na rtech snad na každé straně. Skvělá knížka pro někoho kdo rád cestuje, rád se inspiruje od ostatních, rád poznává nové kultury aniž by měl předsudky, nebo se rád těch předsudků zbavuje. Jednu hvězdu strhávám jen za to, že ke konci se kniha opakuje a ztrácí dech. Docela mě ale baví, že autor si je toho sám dobře vědom :-) Při dočtení jsem si uvědomila, jak mi ten humor a autorovo sebemrskačství bude chybět. Tak nezbývá nic jiného, než si přečíst jeho další dobrodružství.

08.02.2017 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

"Čím budu, až budu zase žít?
To bych rád věděl. Rád bych to věděl." .... a já taky! :)

15.01.2020 4 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Skvěle napsaná chytlavá kniha o horách, které miluju, o tragedii, která vezme za srdce, o hrdinech, ale i obyčejném lidském strachu, který se autor nebojí přiznat. Opravdu výborné. Ráda si ji časem přečtu znovu.

15.01.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

První půlka skvělá, druhá půlka už nudí a ztrácí tempo. Za konec jsem byla ráda.

14.01.2020 3 z 5