MonikaHos MonikaHos komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Woow, tak "konečně" to mám za sebou. Není to jednoduché čtení, člověk musi pořad dávat pozor, aby mu neunikly některé souvislosti, takže pro mě žádná oddychovka. Ale stojí to za to! Autor je génius a z hlavního hrdiny se stala moje platonická laska.

14.12.2016 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kdybych měla k dispozici 10 hvězdiček, Kingovi je rozhodně dám! Kniha mě, i přes svůj rozsáhlejší obsah, nesmírně bavila, prakticky jsem se od ní nemohla odtrhnout a příběh jsem měla v mysli ještě několik dní po jejím dočtení. Za mě rozhodně jedna z nejlepších mistrových knih.

22.07.2016 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Kniha mě neuvěřitelně strhla a když už jsem si říkala, že mě nemůže ničím překvapit, autorka to zase dokázala! Čte se sama a vyvola ve vás hned několik emocí najednou: strach, nenávist, empatii... Doporučuji!

09.02.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Wow, klobouk dolů! Prvních pár stránek jsem si lámala hlavu nad tím, co s tou Hanou všechno mají, ale brzy jsou pochopila. Lidský příběh, skvěle propracované postavy a celkově dechberouci atmosféra knihy mi vzaly dech. Děkuji, paní spisovatelko!

05.03.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná knížka. Společně s Poslední dopis od tvé lásky moje nejoblíbenější od autorky. Jojo přesně ví, jak čtenáře na začátku polapit a nepustit ho až do samotného konce, a to chce opravdu talent. Paráda!

13.07.2016 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se mi četla přímo fantasticky, krátké kapitoly jen popoháněly k dalšímu čtení. Přesto musím jednu hvězdu odebrat, a to za samotný závěr knihy. Byla jsem napnutá, můj mozek vymýšlel všemožné teorie, což způsobilo, že mi to nakonec přišlo takové...nedotažené? Useklé? Přesto hodnotím spíše kladně.

10.03.2018 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Skvělá, čtivá kniha, která když vás chytne, tak nepustí. Originální a nečekaný konec ji jen přidal na kvalitě. Doporučuji!

15.09.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Za mě naprosto geniální nápad! Knihu bylo přímo nemožné odložit, tak moc je chytlavá. A přestože jsem naprostý fyzik laik, nejednou jsem se přistihla jak nad celou myšlenkou "mnohovesmíru" přemýšlím. Myslím, že si právem zaslouží filmové zpracování a nálepku "světový bestseller".

20.08.2017 5 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Překrásná knížka! Autor je nejen ohromně vtipný, ale má skvělý smysl pro detail. Strašně se mi líbilo sledovat vývoj hlavních postav a obě jsem si zamilovala. Tuhle knížku budu mít v hlavě ještě hodně dlouho. A teď hurá na film!

18.01.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Nemůžu si pomoct, ale něco mi tam prostě chybělo. Nějaký ten spád jsem od začátku knihy postrádala a nezachránilo to ani rozuzlení, které jsem bohužel tak trochu očekávala. Kniha pro mě přesto byla velmi pěkně napsaná, autorčin styl psaní mi vyhovoval. Možná se k její tvorbě někdy vrátím, ale s přehnanou reklamou a srovnáváním se Zmizelou či DÍvkou ve vlaku bohužel souhlasit nemohu.

13.07.2016 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zpočátku jsem byla trochu naštvaná, jak moc se mi kniha jevila předvídatelná, ale nemohla jsem se víc mýlit. Po překonání rozpaciteho začátku Vás celá skvělá jízda, tak se jím nenechte odradit!

04.07.2018 5 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Po zdejších komentářích jsem od knížky neměla velké očekávání, ale byla jsem strašně mile překvapená! Ano, je to předvídatelné, ale čte se to s neskutečnou lehkostí. Postava Jonathana mě ohromně bavila, postava Hannah už méně, přesto jsem se během čtení ani na chvíli nenudila. Opravdu doporučuji a jsem rada, že mám tuhle krásku doma.

21.06.2018 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Tak po dlouhé době mě kniha dohnala k slzám a bylo mi z ní opravdu smutno. Velmi emotivní, ale neskutečně čtivé dílo, které se jen těžko odkládá. Doporučuji, ale připravte si kapesníčky!

22.12.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Geniální, díky krátkým kapitolám se čte sama a jednodušše vás nepustí až do samého konce! Autorka skvěle vykreslila charaktery všech postav a i přes jejich zápornost vás donutila přímo je obdivovat, viz. Alex. Doporučuji, doporučuji, doporučuji!

11.11.2017 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Knihu jsem nemohla odložit, neuvěřitelně chytlavá, promyšlená a pro mě důkaz, že ne každá kniha musí mít nálepku "bestseller"! Určitě to nejlepší, co jsem v poslední době četla.

09.07.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Geniální! Hlavní postava, kterou si prostě nejde neoblíbit a perfektně vykreslené prostředí.

05.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zabavila od první stránky. I pres ne příliš překvapivé rozuzlení jsem se bavila a knihu mohu jen doporučit. Nezklamala a mela podle mě vše, co má správný thriller mít.

11.06.2017 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Pana Kinga uctívám, ale tohle mě nějak nechytlo... Bohužel poprvé musím odložit jeho knihu nedotčenou. Ty dvě hvězdičky asi dávám jenom proto, že ho přesto všechno pořád miluji.

31.05.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přestože kniha dějově nepatří mezi bůhví jaký skvost, něco mě na ní zaujalo. Možná to bylo autorčiným stylem psaní, možná Rachel, kterou jsem si i přes její šílený životní styl vcelku oblíbila. Knihu jsem každopádně měla během pár dní přelouskanou a ačkoli se k ní pravděpodobně v budoucnu již nevrátím, počtení to bylo pěkné.

13.07.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělá! Výborné a promyšlené rozuzlení. Těším se na další díly s drsňačkou Kim.

17.08.2017 5 z 5