Zmizení Samanthy Shipleyové

Zmizení Samanthy Shipleyové

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291665/zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4.4137

She's Not There

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Mergirus

Až na záměnu "si" a "jsi" se tato kniha četla lehce. Bohužel se jedná o smutné téma. Docela mě mrzelo, že hlavní hrdinka se neustále nechává vláčet matkou a nevěrným exmanželem namísto toho, aby je poslala do oněch míst. Díkybohu za .... konec. Jen škoda, že to tak není i v reálu.

Chytuš

Knížku jsem měla v úmyslu někdy v budoucnu přečíst, ale při mé poslední návštěvě na mě a dálku mrkala z regálu "DOPORUČUJEME" tak jsem si řekla - proč ne hned? Ale nakonec mi zrovna teď moc nesedla. Vyprávění mi místy přišlo moc zdlouhavé, zbytečně natahované a hlavně nevěrohodné. Skutečně mají média každoroční zájem o případ ztracené holčičky tak, že stále volají a obléhají Carolinin dům? Skutečně se ještě po letech o případu mluví i v Evropě? Chápu, že to příběh mělo posouvat žádoucím směrem, ale právě kvůli tomu, že čtenář tuto snahu rázem prokoukne, nemůže si vyprávění řádně užít...

Marcela52

Knihy J.Fieldingové si občas ráda přečtu, protože je to dobrá vypravěčka, ale tento její poslední titul mě zklamal. Černobílé vidění postav je vždy nepřesvědčivé a i zápletka byla těžko uvěřitelná. Tuto knihu bych tedy zařadila do kategorie" tuctová oddechovka". Škoda, myslím, že autorka má na víc. Její první román "Jane utíká" byl výborný a tak je škoda, že se slibný spisovatelský talent rozplývá v nenáročné komerční literatuře. Jméno, které si touto knihou udělala, asi stále "táhne", ale úroveň jde bohužel dolů...

anelaz

asi jsem čekala od knihy trochu víc, ale konec to vylepšil

Lucik87

Závěr byl super.Bohužel, musím konstatovat, že ani jedna postava mi nebyla sympatická, ani zbla. Nevím, zda to byl autorky úmysl.
Příběh ve mně nedokázal vzbudit ani krapet soucitu. Caroline mi lezla na nervy, dceři Mitchelle bych dala políček hned mezi dveřmi. Ty jejich dialogy mě uplně vytáčely.
Takže k postavám jsem si cestu opravdu nenašla. Námět knihy i celý počin mi přijde dost identický s dnes již velmi protěžovaným thrillerem Manželé odvedle a který se mi líbil nesčetněkrát víc.

Pajina68

Tahle knížka mne ze začátku hrozně mátla, protože jsem pořád musela myslet na to, že je napsaná dle skutečného příběhu malé Maddie a ten prozatím není vyřešený. Začal mne bavit až ten konec, který byl opět velice propletený a četl se jedním dechem. Takže za mne výborná kniha.

MarieH

J. Fieldingovou mám ráda, dvě třetiny knížky jsou čtivé, plné emocí, každá čtenářka musí matce fandit, ale konec je jako z červené knihovny, za mne zklamání.

kikies

Výborný příběh. Zajímavé téma, skvěle zpracované, napínavé od začátku až do konce, člověku nezbývalo než fandit happyendu, postavy rozvržené rovnoměrné po celém spektru, prostě fakt není co vytknout. Vyvážené, dramatické, lidsky silné.

Meri47

J. Fieldingová mě opět nezklamala. Velmi čtivé a napínavé.

Akneris

Další pěkná a napínavá knížka,paní spisovatelka opět nezklamala.

Michnicka

Četla se sama, jen mě mrzí ten urychlený konec.

marketa9252

Poutavý příběh s velmi zajímavým koncem.
Četla se skvěle.

Jane417

Výborný thriller! Napínavý a velmi čtivý příběh. Knihu jsem přečetla za dvě odpoledne. Někde v komentářích jsem četla, že děj není moc reálný... to si úplně nemyslím, a proto se mně příběh jeví i jako dost mrazivý!
Autorka barvitě líčí smutný život zoufalé matky po patnácti letech od únosu její malé dcerky, ale zároveň se vrací do minulosti... čím vším si musela projít po tom, co se jí zhroutil celý svět a čím vším si prochází teď, když se ozve dívka, která tvrdí, že ona je její unesená dcera...
Vzít do ruky knížku Joy Fieldingové, to je sázka na jistotu!

ankaras

Námět tak nějak neuvěřitelný, ale zajímavý a kniha velmi čtivá.

Peace

"Kolik slz do sebe člověk pojme? Kolik jich může vyplakat, než se utopí?"

Knihy Joy Fielding jsem nějakým záhadným způsobem opomíjela a dosud od ní přečetla pouze jednu knihu. Jsem ráda, že jsem na ni po letech opět natrefila.
Samotný děj knihy je čtivý, prolínání časových rovin dává příběhu větší šmrnc a celkově se jedná o podařený kousek.

Imor

Tak zase další dobrá kniha od JF - čtivá, jednoduchá, zajímavé střídání přítomnosti a minulosti.

Květi62

Napínavý děj, velká a smutná zápletka, prolínání přítomnosti a minulosti. V závěru nečekané odhalení pravdy a také trochu přikrášlený konec. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, četla se moc dobře a určitě doporučuji.

putpuda

Tak po delší době konečně Fieldingová jak má být!Po té poslední knize, jsem měla obavy, že toto bude zase průšvih, ale naštěstí se mé obavy nevyplnily ;)
Dobře se četla, ikdyž chvílemi se mi to zdálo trošku zdlouhavé, tak na konci mi tak bušilo srdce, že jsem ho cítila až v krku. A ikdyž to byla fikce (kromě "babči"Mary,jak jsem se dozvěděla v poděkování autorky;)), tak to bylo takové hodně reálné. A rozhodně bych nechtěla nikdy prožít to co Caroline, takové trápení....
A jen tak mimochodem je to za poslední rok už několikátá kniha, která mi hodně připomínala film Ztraceni v moři s Michelle Pfeifferovou ;)

Liduka

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. To jak se v knize střídala minulost se současností dodávalo knize šmrnc. Caroline mi bylo dost líto, jak jí neustále stírala média, hlavně když hlavní vinu nesl v podstatě její manžel.

harena

Já Joy Fieldingovou prostě miluju, dlouho jsem se těšila, až na mě přijde řada v knihovně a snad možná proto nejsem až tak nadšená na pět hvězdiček. Moc velké očekávání? Četlo se to výborně, děj promyšlený, styl psaní Fieldingové mám moc ráda. Tak 4 1/2 hvězdiček, ale díky za knížku, těším se na další.

iris861

Čtivá,napínavá. Moc pěkná.Napínavé až do konce. Přečteno za dva dny.

Paja1974

Moje prvni kniha od Joy Fielding a urcite ne posledni.Kniha byla uzasna.Napinava a cetla se sama.Priznam se ,ze Michelle me stvala uz od prvni strany.S Caroline jsem citila a behem cteni i ukapla slza.Vsem doporucuji.

alnahu

Příběh ztracené Samanthy, která je unesená ,jako dvouletá dítě .Dějově je kniha velmi napínavá a tentokrát vůbec nevadilo ,že se v ní střídá přítomnost z minulostí, ba právě naopak, jsme zasvěcení ,co se tenkrát událo a kdo je do únosu zapleten. Čtivý příběh.

dee7

Příběh mi připoměl únos malé Maddie, tolik let již uplynulo a žádná stopa..
Jinak, kniha napínavá až do samotného konce, tipovala jsem si pachatele, ale (naštěstí) neuhodla. Musím říct, že mě velmi nemile překvapil!
Výborně napsáno, ta Joy prostě umí :)
Doporučuji k přečtení.

Vierka_kikanika

Nie úplne zlá kniha, no zdala sa mi akási nedotiahnutá. Akoby tam niečo škrípalo - dejová línia ako aj charaktery postáv. Rovnako samotný záver. Ako čitateľ som príbehu úplne neuverila.

Gabrinela

Půjdu proti hlavnímu proudu zdejšího hodnocení, já jsem se u knihy bohužel nudila, bylo to moc jednoduché.

hs777

Přestože mám raději "čistokrevné" thrillery bez dojemných scén a romantických happyendů, musím dát pět hvězd - začala jsem číst večer a nemohla přestat, dokud jsem hodně pozdě v noci nedočetla.

kika 13

Soutěž spočívá v tom,že o vítězství se může pokusit každý a já měla být ta druhá....vždycky.
Napínavý příběh,který jsem četla dlouho do noci.A stálo to za to.
Konec mě dostal opravdu jsem neměla ani malinké podezření.
Určitě se brzy dám do čtení dalšího kousku.

mirunda

Bravurní čtení. Napínavé až do konce. Přečteno za dva dny

knihomilka

Trošku mi to pripomínalo Agathu Christie. Ale čítalo sa to výborne.