Zmizení Samanthy Shipleyové

Zmizení Samanthy Shipleyové

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291665/zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4.5110

She's Not There

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

Michnicka
včera

Četla se sama, jen mě mrzí ten urychlený konec.

marketa9252

Poutavý příběh s velmi zajímavým koncem.
Četla se skvěle.

Jane417

Výborný thriller! Napínavý a velmi čtivý příběh. Knihu jsem přečetla za dvě odpoledne. Někde v komentářích jsem četla, že děj není moc reálný... to si úplně nemyslím, a proto se mně příběh jeví i jako dost mrazivý!
Autorka barvitě líčí smutný život zoufalé matky po patnácti letech od únosu její malé dcerky, ale zároveň se vrací do minulosti... čím vším si musela projít po tom, co se jí zhroutil celý svět a čím vším si prochází teď, když se ozve dívka, která tvrdí, že ona je její unesená dcera...
Vzít do ruky knížku Joy Fieldingové, to je sázka na jistotu!

ankaras

Námět tak nějak neuvěřitelný, ale zajímavý a kniha velmi čtivá.

Peace

"Kolik slz do sebe člověk pojme? Kolik jich může vyplakat, než se utopí?"

Knihy Joy Fielding jsem nějakým záhadným způsobem opomíjela a dosud od ní přečetla pouze jednu knihu. Jsem ráda, že jsem na ni po letech opět natrefila.
Samotný děj knihy je čtivý, prolínání časových rovin dává příběhu větší šmrnc a celkově se jedná o podařený kousek.

Imor

Tak zase další dobrá kniha od JF - čtivá, jednoduchá, zajímavé střídání přítomnosti a minulosti.

Květi62

Napínavý děj, velká a smutná zápletka, prolínání přítomnosti a minulosti. V závěru nečekané odhalení pravdy a také trochu přikrášlený konec. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, četla se moc dobře a určitě doporučuji.

putpuda

Tak po delší době konečně Fieldingová jak má být!Po té poslední knize, jsem měla obavy, že toto bude zase průšvih, ale naštěstí se mé obavy nevyplnily ;)
Dobře se četla, ikdyž chvílemi se mi to zdálo trošku zdlouhavé, tak na konci mi tak bušilo srdce, že jsem ho cítila až v krku. A ikdyž to byla fikce (kromě "babči"Mary,jak jsem se dozvěděla v poděkování autorky;)), tak to bylo takové hodně reálné. A rozhodně bych nechtěla nikdy prožít to co Caroline, takové trápení....
A jen tak mimochodem je to za poslední rok už několikátá kniha, která mi hodně připomínala film Ztraceni v moři s Michelle Pfeifferovou ;)

Liduka

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. To jak se v knize střídala minulost se současností dodávalo knize šmrnc. Caroline mi bylo dost líto, jak jí neustále stírala média, hlavně když hlavní vinu nesl v podstatě její manžel.

harena

Já Joy Fieldingovou prostě miluju, dlouho jsem se těšila, až na mě přijde řada v knihovně a snad možná proto nejsem až tak nadšená na pět hvězdiček. Moc velké očekávání? Četlo se to výborně, děj promyšlený, styl psaní Fieldingové mám moc ráda. Tak 4 1/2 hvězdiček, ale díky za knížku, těším se na další.

iris861

Čtivá,napínavá. Moc pěkná.Napínavé až do konce. Přečteno za dva dny.

Paja1974

Moje prvni kniha od Joy Fielding a urcite ne posledni.Kniha byla uzasna.Napinava a cetla se sama.Priznam se ,ze Michelle me stvala uz od prvni strany.S Caroline jsem citila a behem cteni i ukapla slza.Vsem doporucuji.

alnahu

Příběh ztracené Samanthy, která je unesená ,jako dvouletá dítě .Dějově je kniha velmi napínavá a tentokrát vůbec nevadilo ,že se v ní střídá přítomnost z minulostí, ba právě naopak, jsme zasvěcení ,co se tenkrát událo a kdo je do únosu zapleten. Čtivý příběh.

dee7

Příběh mi připoměl únos malé Maddie, tolik let již uplynulo a žádná stopa..
Jinak, kniha napínavá až do samotného konce, tipovala jsem si pachatele, ale (naštěstí) neuhodla. Musím říct, že mě velmi nemile překvapil!
Výborně napsáno, ta Joy prostě umí :)
Doporučuji k přečtení.

Vierka_kikanika

Nie úplne zlá kniha, no zdala sa mi akási nedotiahnutá. Akoby tam niečo škrípalo - dejová línia ako aj charaktery postáv. Rovnako samotný záver. Ako čitateľ som príbehu úplne neuverila.

Gabrinela

Půjdu proti hlavnímu proudu zdejšího hodnocení, já jsem se u knihy bohužel nudila, bylo to moc jednoduché.

hs777

Přestože mám raději "čistokrevné" thrillery bez dojemných scén a romantických happyendů, musím dát pět hvězd - začala jsem číst večer a nemohla přestat, dokud jsem hodně pozdě v noci nedočetla.

kika 13

Soutěž spočívá v tom,že o vítězství se může pokusit každý a já měla být ta druhá....vždycky.
Napínavý příběh,který jsem četla dlouho do noci.A stálo to za to.
Konec mě dostal opravdu jsem neměla ani malinké podezření.
Určitě se brzy dám do čtení dalšího kousku.

mirunda

Bravurní čtení. Napínavé až do konce. Přečteno za dva dny

knihomilka

Trošku mi to pripomínalo Agathu Christie. Ale čítalo sa to výborne.

biki

Velmi slušná kniha. Ale souhlasím s některými předchozími komentáři, že k úplné spokojenosti něco málo chybělo. Možná mi i trochu překáželo střídání dějových linií, což nemám moc v oblibě, a někdy mi to přišlo trochu víc ukecané. Ale co se autorce skutečně povedlo, to je vykreslit totální rozklad rodiny po tak tragické události, jako je únos dítěte, a také duševní rozpoložení hlavní hrdinky bylo velmi uvěřitelné. Michelle mi byla naopak sympatická, protože se v tom chuděra sama plácala po celou tu dobu jen s malým porozuměním od svých nejbližších. Pachatele jsem také tak trochu tušila. Poněkud nevěrohodný, až příliš happyendový se mi ale zdál závěr - jak šel Hunter do sebe, a také nový vztah obou sester a matky ... oko nezůstalo suché.

bookcase

Výborné, jako vždy. Postava Michelle mi lezla na nervy, ale její chování mělo své opodstatnění.

Joyce24

Další čtivá kniha od mé oblíbené autorky. Zajímavý příběh, nečekané rozuzlení na konec.

Bláža9

Kniha nebyla špatná, ale pro mě patří k těm slabším od Joy Fielding. Možná je to dáno i tím, že už to byla několikátá kniha od této autorky, a tak jsem některé dějové linky předpokládala a relativně od začátku jsem tušila, kdo za únosem stojí. Navíc mi tam chyběl ten úžasný popis vnitřních pocitů hlavní postavy, jak to autorka umí...

radus

Po hodně dlouhé době jsem sáhla na knizku od Fieldingove, nebylo to spatne cteni, ale neco tomu chybelo. Dávám ctyri hvězdičky, ale jsem čekala trošku více.

kiraa

Zpravidla pokud si něco začnu s Joy, tak všechno ostaní jde stranou. I v tomto případě tomu nebylo jinak. S Caroline jsem snídala, obědvala i večeřela. Pochroupala jsem za víkend a chci další.

Ivajda

Skvělé čtení. Dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala a očekávala, možná i víc. Čtivé, napínavé, žádné zbytečné rozmazávání kolem příběhu, pro mě celkem nečekaný konec. Určitě nebude má poslední od této autorky.

Ajina76

Moc se mi líbila, dobře se četla a konec byl překvapivý. Nečekala jsem takový obrat.

Šánka

Autorku mám moc ráda a pořád jí to píše skvěle. Tentokrát mi jen něco malinko chybělo do těch 5 *. I tak to bylo napínavé čtení s dobře napsanými postavami a příběhem, který jsem zhltla za dva večery. A tohoto pachatele jsem netipovala vůbec ( i když ?) a musím říct, že mě překvapil - nemile !!
Knihy Joy F. jsou pro mne zárukou dobré zábavy, takže se budu těšit na shledání znovu ... za rok ?

Danago

Moje oblíbená autorka Joy Fieldingová mě nezklamala. Skvěle napsaný příběh se četl jedním dechem. Konec knihy mě velice překvapil , ale velice dobře zapadl do předchozího děje. Celá knížka je napsaná promyšleně od samého začátku až do konce. Vše dává dokonalý smysl.
Prostě kvalitní autor se rozhodně pozná.