Mon.CouCou Mon.CouCou komentáře u knih

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Parta bývalých spolužáků, každý z nich prožívá vlastní a zdánlivě rozdílné příběhy a přesto se postupně střípky jednotlivých postav spojují.
V knize najdete všechno. Prostituci, alkoholismus, nevěra, bezdomovci, kriminál, vztahy, vraždy, krádeže, nehody, LGBT, podvody...
Upřímně-čekala jsem trošku více rozepsané sociální témata. Podle mého názoru se to přímo vybízelo, ale na druhou stranu mělo jít o dramatickou jednohubku a tak ke knize i přihlížím.
Co se mi fakt líbilo, jak si autor postupně vyhrál s karmou. Všechno doslova dopadlo tak, jak mělo.
Lukáš má moc pěkný a čtivý styl. Ano, šlo o prvotinu, ale nebojí se a knihu měl dobře promyšlenou. Upřímně, život píše až neuvěřitelné příběhy a tato kniha tak není výjimkou :-)
Těším se na další knihy, Lukáši!

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Autorka si zvolila dost těžké téma, o kterém je zapotřebí hodně mluvit. Podle mého názoru si s poruchou příjmu potravy projde téměř každá mladá dáma. Často se o tom okolí ani nedozví. Bulimie i anorexie není jen velký strašák a tento problém umí lidé velmi dobře maskovat i pracovat. Ostatně, už princezna Di kdysi na sebe práskla, jak značkovala při bulimii-a pro hodně dívek toto byl paradoxně další návod.
Na to, jak se tato spisovatelka s tímto tématem poprala, musím vážně zatleskat.
Do příběhu navíc zakomponovala lásku-studentka a učitel. Jo, toto je v příběhu bezvadný i uvěřitelný a díky tomu knihu zlákají mladší ročníky, pro které je kniha zaměřena.
Styl má Terka úžasný a neopomněla i to, že tento "průser" se může i v budoucnu navrátit. Navíc-v průběhu čtení jsem měla dost problém se podívat do zrcadla.
Tato kniha mi připomněla mládí,kdy jsem měla stejný problém a já bych si přála, aby už nikdo se neděsil odrazu v zrcadle. Protože krása vychází zevnitř

Moc autorce fandím a těším se na další tvorbu.

V sieti pavúka V sieti pavúka Roman Horňák

(SPOILER) "Kto mečom bojuje, mečom zomrie.

Isté je však jedno spravodlivosť si nájde každého. Ak nie v tomto, tak určite v budúcom živote."

Do kamene tesám a doufám, že těchto pár slov byly, jsou a budou vždycky naplněny.

V SIETI PAVÚKA od Romana Horňáka.

Našla jsem si novou lásku. Vážně! Představuji Vám knihu, ze které mi spadla doslova brada.
Detektivních knih mám už něco načteno, ale v životě jsem se nesetkala s tak barvitě popsanými detaily. Neprocházeli mnou takové emoce a už vůbec jsem se nikdy necítila být jako policajt. Až doposud! Ještě teď mám stažený žaludek a skoro nedýchám.
Autor nám představil detektivku, kterou bych si přála držet, přeloženou i do světových jazyků. Bravurně popsal celý příběh, lidé umírali a já až do konce neodhadla pachatele. Povolání, za kterým byl ukryt, vnímám jako mega poslání, ale masový vrah? Wft, nedýchám a víc neprozradím.

Když jsem knihu dočetla, musela jsem pátrat po dalších informacích. Spisovatel, který totiž píše tak barvité detaily, pracuje na kriminálce a já tak četla příběh doslova z první řady.
Fetišismus, nekrofilie a mnoho dalších v jednom příběhu, který je podle skutečné události!
DOPORUČUJI!
U tohoto autora přečtu všechno. Všechno! I ve slovenštině, i když mi dal s některými slovíčky zabrat :-)

05.06.2023 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Přiznám se, že toto byla moje úplně první erotická kniha z řad českých autorů a četla jsem to snad někdy před deseti roky, když kniha vyšla. Veronice se podařil rozjet boom v poptávané naivní, ale peprné romantice, za což má můj obdiv i respekt.
Mladá tlumočnice Vivian se dostala do nepříjemné situace kvůli finanční tísni. Pomoc dostává tam, kde by to nečekala. A záměna mezi Italem nebo skotem?
Jo, začervenala jsem se, zasmála a příběh prožívala. Když jsem si chtěla rozpomenout na zápletku, stačilo mi nadhodit téma s postavou. Jo-jíst a nepřibrat je snem snad každé, ale když Vám pak chlap řekne, že ty plnější tvary se mu líbili víc...
Ženy jsou takovým hříšníkem lapeny, o tom žádná.

Přeji Veronice mnoho dalších úspěšných knih.
A samozřejmě - DOPORUČUJI.

Hotel času Hotel času Emilly Ross

Nika se rozhodne oslavit narozeniny po svém-ve strašidelném prostředí. Takže horor, který jsem naštěstí četla jen s rozsvícenou lampičkou.
No já bych upřímně kamarádku s takovým nápadem praštila pánvičkou, ale když ostatní přátelé souhlasí, vyjede se na výlet do hotelu Wrona v Polsku.
Čím jsou blíž k místu, který partičku až magicky táhne, tím se začínají dít podivné věci.
Jo. Čekáte, že se něco stane. Ale ono je to psané tak, že i díky špetce humoru celý horor nepustíte, dokud nepřečtete další a další kapitolu.
Musím vyzdvihnout originalitu smrti, která v příběhu nesměla chybět a hlavně... TEN KONEC! Bože, ten konec! Hned jsem si představila pokračování :-)
Každopádně, já knihu vřele DOPORUČUJI.

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Pekáč buchet od Kateřiny Petrusové.

Přestože mafie romance Benettových je od této autorky absolutní top, zvolila jsem k recenzi tuto prázdninovou jednohubku.
Strašně bych si přála, aby Katka zase něco napsala a vydala, tím chci asi začít. V této knížce jsou bonusy recepty-to jsem taky u knihy, které jsem psala jen přátelům, dávala. A to jsem Pekáč buchet ještě neznala :-))

Příběh byl jednoduchý, dialogy vtipné a celkově krásně odvedená oddechová knížka. Překvapil mě konec, za který ale tleskám, protože se toho Katka nebála. Jo, tady bych si uměla jej více rozepsat. Zvlášť proto, že mám k handicapovaným tak blízko a jejich pohled na život mě fascinuje (Ta jejich síla prostě dobíjí)
Klára a Matouš? Tak magickou romanci prostě chcete zažít :-)
Jen bych si přála, aby zdravotnictví pokročilo mílovými kroky a našla léky na všechno. DOPORUČUJI.

Hodina psodava Hodina psodava Veronika Matysová

Na začátku musím vyzdvihnout, kolik prostoru dala autorka fantazii na vytvoření nového světa-toto byla prostě pecka. Čtenář si doslova užil v různorodost jak národů, jmen, bytostí, ale i třeba té promyšlené přepravy, která do knihy přesně pasovala.
Navíc ta obálka, která i s mapou dává postupně smysl v kompletním příběhu-nemohlo být zpracováno lépe :-)
Co se Runy týče, tam se mnou emoce v některých momentech cloumaly. Proč se v některých případech tak rozhodla?! Byla jsem naštvaná i doslova šílela a za tyto pocity v knize děkuju, protože i s tím si spisovatel musí umět pohrát. Autorka napsala kouzelný fantasy příběh a já, jako čtenář jsem si musela několikrát alespoň poposednout, ale odtrhnout se od knihy prostě nedalo. Jen teda já bych si uměla představit i pokračování :-)
DOPORUČUJI

Hastrmanská pohádka Hastrmanská pohádka Jana Mifková

Když jsem se před časem osobně setkala s touto autorkou, obdivovala jsem téma, jaké si zvolila. Hastrmani? Jde ještě něco vymyslet? Jo-přesně toto mi probíhalo v hlavě :-)
Pohádka zasazena do mé oblíbené Vysočiny dnes kouzlí úsměv i mému malému a já za knihu dodatečně děkuju :-)
Ještě chci vyzdvihnout Janu Mifkovou jako úžasnou divadelnici. K pohádce totiž má vytvořenou úchvatnou zábavu pro děti. Něčím mi připomíná Štěpánku s jejím čertíkem Bertíkem, které jsem milovala :-)
Teď jsem se zase vrátila do dětství :-)

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pro mě jedno z nejtěžších, ale nejsilnějších knižních témat, které umí Alena Mornštajnová popsat naprosto bravurně.
Vytahuji knihu HANA, kterou jsem přečetla už hodně dávno. Postavy, které se v knize objevují, potkáváme dnes a denně. Zamyslet se však nad holocaustem, válečným obdobím a hrůzy, který si prožili naši předci, je pro čtenáře vždycky emoční smršť.

Naši spisovatelé ale o této době psát umí naprosto skvěle! Hanka oživila mé vzpomínky na moji babičku, která se narodila v roce 1912 a vyprávěla mi asi nejbarvitěji o tom, co zažila. Můj dědeček si prošel koncentračním táborem za pomoc židům, já ho bohužel už nepoznala.

Tuto knihu vyzdvihnu jako jednu z nejlepších od této spisovatelky (pro mě), přestože dnes je tolik diskutovaná její poslední kniha.

Každé naše rozhodnutí může zásadně ovlivnit nejen náš život, ale i životy druhých. Tomu není jinak i v tomto nádherně popsaném příběhu, kde následuje v podobném stylu rozkrytí vztahů hlavních postav. Špatná rozhodnutí a snad ještě horší charaktery lidí, od kterých to nečekáte, zamrazí. Nebudu lhát. Plakala jsem, hodně.

Nejsmutnější na tom je asi to, že lidé, kteří vám ublíží nejvíce, si snad ani neuvědomí, jak moc vám zasáhli do života a jak pohnou Vaším osudem špatným směrem.

Skvělá kniha, DOPORUČUJI!

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

(SPOILER) Haka za Lilii

Hlavní hrdinku Lili s pro mě nepředstavitelným postižením očí, a to monochromatií a s tím související krátkozrakostí... Tu prostě nelze nemilovat! Mám v knihách ráda, když jsou hrdinové nějak nedokonalí, autoři nás seznámí se světem, který je obyčejnému člověku vzdálený.
Občas si mám potřebu napravovat karmu a v osobním životě pomáhám handicapovaným. Mezi nimi mám jednoho slepého a já prostě obdivuju každého, jakou sílu mají postavit se svému osudu. O to víc jsem ráda, že jsem našla takový problém v knize!!
Na malou chvíli jsem měla strach, že kniha bude jen chvilkovou romancí, ale příběh byl silný. Šťavnatý. Nakažlivý (jo, asi si o víkendu zasportuju). A prostě úchvatný.
Taky jsem ráda, že fyzioterapie v knize nebylo jen slovo, ale i o tom se něco dozvěděl :-)
Příběh se odehrává v Anglii, ačkoli je hlavní hrdinka z Čech.
I sportovci nebyli vykreslení jako dokonalost sama, ale naprosto reálně. Každý, kdo propadl sportu, často nevidí doprava/ doleva. Jde o životní styl.
Bylo i super, že ragbyový tým All blacks skutečně existuje!
Při čtení pak dokonale čtenář pochopí název, který je excelentní!
Čtení jsem si užila a knihu přečetla za jediný den a těším se na pokračování, i když další kniha bude následovat z jiného žánru. Pro dnešek mě omluvte, odskočím si na manžela :-)

DOPORUČUJI

02.06.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

(SPOILER) Na úvod-příběh je sice smyšlený, ale začátek mě vrátil v čase, protože já přesně takový vztah zažila. Dokonce byl šéfredaktor v novinách :-)

Příběh byl uvěřitelný, plný napětí i zvratů, jaké mám ráda. Líbí se mi použití neuvěřitelných scén. Protože i to neuvěřitelné se bohužel děje.
Cassie jsem si oblíbila. Na jejím místě bych se tedy po tvrdým začátku otočila na podpatku, ale to už je snad mými zkušenostmi. Ona se nenechala odradit a to je dobře.
Harry byl prostě gangster, který nás nebezpečně přitahuje.
Líbilo se mi představení prostředí, které je tvrdé, násilné, ovládané mocí, penězi a drogy.
Když jsem zaznamenala větu-dvojčata máme v rodině, odtušila jsem tuto zápletku. Zvláště, když o Victorii nebylo nikde více zmíněno. Chvíli jsem přemýšlela, jak mohl otec z bulváru zjistit, která dcera způsobila skandál. Jenže jsem máma a já to svoje dítko prostě v davu poznám.
Přezdívka Habibi ve mně evokoval arabský svět a já nad tím zbytečně přemýšlela. Je asi lepší nezakomponovat děj do konkrétního prostředí-čtenář tak má více prostoru pro fantazii.
Každopádně kniha je napsaná bezvadně. Pro čtenářky naivní literatury Habibi není. Jenže ono je dobře o tomto prostředí psát a vědět, co se tam venku děje.
DOPORUČUJI.

02.06.2023 5 z 5

Pomsta Mafie: Příběh lásky a nenávisti Pomsta Mafie: Příběh lásky a nenávisti Natálie Soldátová

Knihu jsem měla dlouho odloženou na čtení, protože jsem nechtěla číst dark mafia romanci, dokud ja sama nedokončila své dílo.
Nicméně!!
Nápad na knihu a celkový příběh hodnotím velmi pozitivně. Autorka napsala pěknou naivní romantiku. Výtky, které dostává v komentářích, bych nasměrovala na redakci, korekci a celkové nakladatelství, protože ta práce je mizerná a odfláknutá. Autorka tak dostala zbytečnou čočku. Dílo je rozhodně pro mladší a naivní čtenáře.
Celkově bych doporučila, až bude ukončena licence, mouchy knihy doladit a vydat znovu tak, jak by si zasloužila. Možná přeložit a začít s knihou v zahraničí, protože české vody jsou malé a často otrávené :-)

04.03.2023 5 z 5

Rozcestí osudu Rozcestí osudu Emilly Ross

Protože jsem byla u zrodu této autorky i celé knihy, dovolím si hodnotit jako první.
Emilly vložila do knihy obrovské emoce a nebudu lhát, čtenář si popláče. O to propletenější je celý příběh a rozhodně stojí za přečtení, protože ten konec stojí za to :-)

18.12.2022 5 z 5

Zasněžené hory Zasněžené hory Marie Jakoubková

Tato autorka má na svém kontě už celou řadu knih, a tak nebylo pro mne překvapením pěkná čeština. Navíc takový bonbónek z úst Marušky: Cestování časem mě neskutečně fascinuje a věřím, že nastane doba, kdy se tato možnost stane realitou.
Myslím, že se najde více takových fandů, i mě toto fascinuje.
V této knize najdete romantikou protkaný příběh Sophie a Joshe jak z minulosti a tak i ze současnosti, které osud svede dohromady.
K ději odehrávající ve Švýcarsku je do každého ročního období, mám však jedinou výtku-kniha mohla být delší.
Já si Zasněžené hory užila a co nebylo v knize, tak jsem dosnila, což taky ne každá kniha ve čtenáři probouzí.
Doporučuji!

14.12.2022

Sex, prachy a potíže Sex, prachy a potíže Jana Slaninová

Sexu v knize zase tolik nebylo, zato potíží docela dost, až jsem čučela, co autorka všechno vymyslela.
Valérie se chová jako střevo, ale zase tak úplně marná není, protože i když v anotaci stojí, že všechno vzdala, tak to není tak úplně pravda. Padá na prdel, na hubu, fakt si sáhne kvůli své blbosti na dno, tak je docela nezmar. Nebudu prozrazovat co všechno se jí povedlo, nepovedlo. A tak trochu vyzradím - vydělávala dost peněz, sex měla s kde kým (prostě puberta za socíku), dokonce si užila souložení i s holkou! Mínus - ta hovorová čeština mi chvílemi lezla na nervy, ale protože je to vyváženo břitkým humorem, takže nakonec vlastně celkem v pohodě.

03.12.2022

Boss Boss Marcy Jell

Přiznám se, že je to moje první kniha od této autorky. Nepíše špatně, až na pár detailů, u kterého člověk přimhouří očko. Malou výtku dám jen k předvídatelné zápletce, ale to u tohoto druhu beletrie je vlastně fajn :-)

03.12.2022