Mon.CouCou Online Mon.CouCou komentáře u knih

666 anjelov 666 anjelov Emily D. Beňová (p)

(SPOILER) Věděli jste, že 50 odstínů vzniklo fanfiction z Twilight ságy? E. L. James dokázala něco, co většina tvůrců fanfikce ne vytvořila originální dílo, které se těší nadměrné popularitě.
Troufám si říct, že při čtení série 666 od Emily D. Beňové jsem měla podobný pocity, jako když jsem kdysi četla obě tyto série a i když Emily nepsala fanfiction, stvořila dílo, které kdyby vyšlo v Americe, stal by se jistě také celosvětově známý hit.

666 duší
666 démonov
666 anjelov

Série vypráví o Adrianovi, který je synem samotného ďábla. Žil prokletý život a nakonec uzavřel se Satanem dohodu. 3000 duší přinese peklu a poté získá svobodu. Ačkoli mu prvotně přišel návrh jednoduchý, temnota jej pohlcovala čím dál více a v tomto kšeftu uvízl přes 700 let.
Píše se současnost a 666 duší mu ještě zbývá... než mu zkříží cestu květinářka Vivien. S jejími pravými rodiči měl tu čest. Jenže tuto ženu stvořili samotní andělé. Její duše je čistá. Přesto jí je přitahován víc, než si chce sám přiznat. A prozradím vám tajemství. Je to vzájemné. Dá se hovořit o lásce? Nebo jen živočišné pudy? Jasné, vždyť jde o posla Lucifera, umí v tom chodit. Svede Vivi z cesty? Nebo ho napraví?
Druhý díl začne velmi bolestně. Vždyť ani archanděl Gabriel nedokáže pomoci. Nebo ano?
A teď otázka-jak si představujete samotné peklo? Teplíčko? Kotle? Čerti? Tak zapomeňte! Tady jde vážně o PEKLO, o jaké by žádná smrtelná duše nesnila. Navíc... ve hře máme mstivou dceru Satana, Darien, která tvoří i ve třetím díle lstivé nástrahy.
Propadne duše Vivien do zatracení? Najdou ráj na nebi? Nebo jaké je jejich poslání? Vždyť Bůh je všemocný. Nebo ne?

Tleskám sérii, kterou Emily stvořila. Je úžasná, čtivá, originální, i když čímsi mi připomínala známé, již zmiňované série. Možná tou chemií mezi hlavními hrdiny? Eroticky nabité jsou všechny díly. Jediná smůla autorky je, že se nenarodila v anglosasky hovořících zemí, a tak tento úchvatný démony nabitý příběh bude lahodit jen našim očím. Tak si rozhodně nenechte ujít tuto mimořádnou sérii a já se moc těším, co sis na nás připravila dál, Emily

13.09.2023 5 z 5

Zotročení vášňou Zotročení vášňou Patrícia Brestovanská

(SPOILER) Historické knihy jsou z mého úhlu jedny z nejtěžších, a když si autor umí nastudovat jak období, tak i prostředí, srdce mi zaplesá. Proto knihu Zotročeni vášňou od Patricie Brestovanské řadím do pomyslné síně spisovatelů, před kterými se pokloním. Protože deváté století, Vikingové, Keltové a dokonale nahlédnutí do brutality té doby je popsáno skvěle, i když toto nepatří do škatulky přečteno jedním dechem.

Jedinou výtku, kterou jsem autorce psala, je anotace - která rozkrývá zbytečně hodně, ale chápu, že potřebovala čtenáře "navnadit".
Brynhid sice nalajnuje život otcova dohoda s králem Haraldem I., ale kartami míchá osud a ta se náhodou potkává s Evanderem. Zalže mu o sobě, ale magická přitažlivost už nitky zamotává. Ona i její mladší sestra mají domluveny sňatek. Mladší, tvrdohlavá Solveig se raději vydává za otrokyni a padá do zajetí Steinara, přítele Evandera a Bryn ve snaze sestru najít a v zamotané pavučině lží, propadá do zajetí těchto nepřátel, jenž prahnou po pomstě.
Ta doba byla velmi krutá a krev tekla proudem. Každý měl někoho, koho si snadno znepřátelil, intriky a faleš spřádaly velké plány i tehdy.
Obě nevinné dívky se vydávaly za coury, přesto Evandera to táhlo k Bryn, a Stejnar? Ten ze Solveig mohl přímo zešílet a tuto linku nám samotný král dokonale okoření...
Jenže-co muži, kterým jsou tyto dvě sestry zaslíbeny? A co když pomsta, která dává motor žít našim nepřátelům, je blíž, než si myslí? Co když udeří jinak? A jak na tom tehdy byly ženy? Měly vůbec nějaké slovo u mocných?
Co když proměníme nenávist ve vášeň? Však i vášeň může mít negativní kořeny a zpráskat do morku kostí...
Kdo dobije srdce Bryn? Evandera? Solveig? Stejnara? A co ty další postavy-kdo je klaďas a kdo záporák?

Děkuju moc za možnost přečíst si tuto knihu ve štafetě od Verunky. Děkuji autorce za krásné nahlédnutí do historie a míst, která byla i pro mě neznámá. Knihu vřele doporučuji a těším se na další díla autorky!

11.09.2023 5 z 5

Nebezpečný precedens Nebezpečný precedens Zdenka Wenzlová Švábeková

(SPOILER) Nevím, jestli je to jen čistě můj subjektivní dojem, nebo mám takové štěstí na knihy, ale ve slovenských vodách jsem objevila další moji knižní favoritku.
Zdenka Wenzlová Švábeková se zařadila mezi mé další oblíbené autory. Přesvědčila mě silným tématem v knize Nebezpečný precedens

Emotivně nabitá kniha, varuju! (Opravdu potřebujete mraky kapesníků). Příběh Tamary, se kterou se život nemazlil už od mládí, mě okamžitě pohltil. Prošla si zneužíváním, manipulací, zavrhnutím vlastní matky. A otec? Takové oslovení si ani nezaslouží.
Ve vězení si odpykává svůj trest už od 15ti let.Tamara prožívá mnoho bolesti a utrpení. Naději na lepší budoucnost má přece každý, ne? A tak hrdinka pozná, co je to láska tam, kde by stěží někdo světlo na lepší zítřky čekal. Přichází však další nečekané zvraty a Tamara ztrácí pevnou půdu pod nohama a nejbližší... Co prožívá onkologický pacient a jeho okolí? Jak jí do života vstoupí osudový muž? A dočká se Tamara šťastného konce? To si už musíte přečíst.

Fakt se u knihy ubrečíte. Je citlivá, podle skutečné události a číst tuto knihu v době, kdy mi na rakovinu málem umřela maminka, tak bych to nedala. Ale jde vážně o úchvatný příběh, obdivuji tu dávku emocí z každé stránky. Nedokážu si představit, jak těžké bylo něco tak silného napsat, doporučuji.

05.09.2023 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jako, toto není fér. Jak se může někdo narodit krásný, talentovaný, úspěšný, chytrý,... kurňa Aňo, vy jste u toho pánbíčka se protlačila do všech front s největším krajícem od všech darů :-)))
Kniha je soubor fejetonů, které mě ale příjemně překvapení. Narovinu-očekávala jsem brak a získala soubor myšlenek ze života, se kterými se i já ztotožňuju. Citlivým způsobem nahlížíme i do dětství Aňi, ale autorka je inteligentní, neodhaluje víc, než dovolila. Prostě čtivé, humorné a jak psal život sám.
Nečekejte ani žádné story z filmového světa. Aňa je hlavně osobnost. Žena. A myšlenkově, jak jsem z fejetonů poznala, hodně podobná-však jsme děti Husáka.
I když-já toho teda zvládnu hodně, ale toho kapra teda nezabiju. :-))

Knihu už seženeme jen z druhé ruky-když se zadaří, neváhejte-je nádherně zpracovaná včetně nádherných ilustrací a já ji teda dál do světa pouštět nebudu.

03.09.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER)
Nevím, jestli jsem měla jen štěstí, nebo je fantasy žánr v našich končinách na takové úrovni, že si prostě z každé knihy čtenář sedne na bobek, ale dnes vyzdvihnu topku. Petra Stehlíková patří rozhodně mezi autory, kteří by měli udělat "díru do světa". Nemyslím, jen vydat knihy v zahraničí. Ale zařadit se mezi legendy :-)

Dnes představím její sérii Naslouchač.
Postapokalyptický svět po destrukci rozdělený na obyvatelný a zamořený vyvolá hned na začátku úzkost, zvlášť když prožíváme tento příběh s třináctiletou Ilan vydávající se za chlapce. Jenže život v takovém prostředí je plný nebezpečí a nástrah. Má šanci odhalit velké tajemství? Jenže tento svět není jen černobílý a my máme šanci nahlédnout na jiný úhly pohledu.
Bravo za inovaci, vymyšlený slovník, skvěle zasazený děj, fantasy středověký svět uprostřed moderního technologicky vyspělé civilizace.
Jenže dějová linka této dívky se vyvíjí. Čekáte romantickou linku s kapitánem s oříškovými oči? Omyl. Sice se dostala nejen díky přátelství pryč od sklenářů, jenže Duvalské pohoří je mnohem propletenější a musí se vrátit. Může být i díky jejímu daru nadějí na změnu? Kdo je dobrák a kdo záporák? Jak se postavit k otrokářství? K životu totiž patří i odpuštění. Poselství z této části je mnohem silnější.
Jde na pravdu a naději zapomenout? Ilan rozluštila hádanku a objevila zapomenutou cestu. Nasterey je největší hrozbou? Co se doopravdy nachází na druhé straně? Sklenářce sice nikdo neublíží, ale je sama. Úplně sama. Bez kapitána Vargase...
Vždyť-hlavní hrdinka je "puboška".
"Do prasečí řitě..." mám jedinou výtku-proč není série dokončena?

Zpět na zem-jde o sérii fantasy a tak je k tomu zapotřebí přistupovat. Máme tady mnoho hlubokých myšlenek. Uvědomíme si, jak pro nás obyčejné věci mohou být vlastně vzácností.

Skláním pomyslný klobouček za taková díla.

30.08.2023 5 z 5

Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku Sandra Dražilová Zlámalová

Když mi nějaký autor pošle knihu na recenzi, obvykle ji posílám dál do štafety, aby se dostala mezi co nejvíce čtenářů. Dnes však představím dílo, které v naší rodině musí zůstat navždycky!
Ano, pohádka Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku od Sandry Dražilové-Zlámalové se nám dostala pod kůži.

Kulíšek a Bobísek společně s vlaštovčí kamarádkou Vendulkou vyráží na dobrodružství po toulkách naši vlasti. A prolezeme na cimpr campr všemi kouzelnými kraji tak, jak se to ještě nikomu nepovedlo. My totiž poznáváme místa, která neznáme, očima strašidýlek, čertíků, bílé paní, i různou strašidelnou havětí. Že se děti nemusí bát víc, než maminky připustí, naštěstí způsobil nosánek jednoho skřítka, co pozná zlo a může tak předejít katastrofě. Díky bohu, autorko!
Já asi v půlce knihy musela otevřít vyhledávač (mapu mám v autě, ty místa rozhodně navštívíme). Ale co ty kouzelné bytosti? Ono se traduje o ledasčem, tak jaké pověsti patří k různým regionům? Pomůžou tito skřítci zachránit toulavé duše? Jak silné je kouzlo přátelství? A proč mně z knihy spadla brada? (Fakt, nekecám!)
Já si tuto knihu musela objednat i v audio verzi a jsem hrozně zvědavá, jaké hlasy na mě promluví, protože, do háje, já bych chtěla toto do Večerníčku.

Sandra píše pohádky, které si musí zamilovat každé dítě. I to moje mrně (v prosinci 5), mi knihu nosí, abych mu ji četla. Listuje, ukazuje obrázky a upřímně-někdy mě s tím už i otravuje. Už ví, že se do knížky nemaluje ani se netrhá a i ráno místo budíčku mě probudí šustění papíru knihy. A ačkoli jsem už velká holka, ta kniha baví i mě!

27.08.2023 5 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

(SPOILER) Všimla jsem si, že mi nejvíce lajkujete erotické knihy, tak Vás nalákám další perličkou a to Darčekem od Diany Špacírové

Elena po škole hledá zaměstnání. Po mnoha nezdarech i díky náhodě konečně nachází práci sekretářky. Přísný, starší šéf Adam dá Eleně nabídku, která ji ovlivní bytí.
Sledujeme tak proměnu obyčejné dívky, kterou zradí Maroš, v energickou ženu. Rozkrýváme velmi vkusnou vášeň, erotické touhy i smyslný chtíč.
Líbil se mi vnitřní "ďáblík", který dodal celé knize vtipný šarm.
Kam však Elenina cesta směřuje? Nebude v tom něco záludného? Je věk opravdu jen číslo? A o jaký dárek jde... to si musíte přečíst. Já jen pevně doufám, že tato kniha se dočká brzy pokračování :-)
V těchto parnech mě kniha krásně ochladila i návštěvou mamky v mém Brně. A já snad časem poznám i překrásnou Nitru, protože tady tato kniha mě hodně nalákala.

24.08.2023 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Omládli jsme, o Adonai!

S dívčím románem od Šárky Hiekové, Jak chutná naděje, bych Werichovu větu klidně vykřikla. Jenže! Po přečtení druhé kapitoly jsem musela autorce napsat ještě hlubší myšlenku.

Znáte Exkurse do zoo od Šimka a Grossmana? Já tuto povídku miluju. A když jsem se začetla do knihy, přísahám, já si představovala, jak mi tato dvojice knihu předčítá :-)))
Jako na férovku, ta kniha mě pohltila humornou částí, takže když pak autorka zabruslila do hlubších témat, pořád jsem měla v hlavě tyto dva vypravěče a já jen doufám, že brzy se rozjede AI do takového modelu, že mi kniha "zlidoví" s těmito legendami doopravdy (protože tuto knihu nečtu naposled).

Příběh se odehrává v českém prostředí. Tři naprosto rozdílné kamarádky, přesto tolik blízké, studující gymnázium.
Sandra, která pobývala v Austrálii (kde autorka žije, takže je kniha okořeněná i zajímavosti od protinožců) a tím v kolektivu vyčnívá. Adéla žije v podmínkách, jaké si běžný člověk neumí představit. Bída donutila dívku předčasně dospět. Matka je alkoholička, takže péče o sourozence je na ní. A v neposlední řadě Edita, která toho sebevědomí moc nepobrala a prožívá nešťastné zamilování.
Společně tak prožívají starosti, se kterými si často neumí poradit ani dospělí. A do toho propletené milostné linky popsané z různých úhlů pohledu, kvůli kterým prostě nejde knihu odložit. Děj je nadupaný, popsaný tak lákavě, že prostě musíte číst dál. Takže ode mě musí přijít varování. Udělejte si na knihu čas!
Řekla bych, že v každé postavě čtenář najde někoho blízkého, nebo dokonce sebe samotného. I já teď vzpomínám na mladší já - dokonce se mi díky příběhu vybavily i ty zážitky, na které jsem sama zapomněla. Rozhodně doporučuju, protože tady si vychutnáte nejen naději, ale i ty motýlky v břiše.

Všechno jde vyřešit, když na problémy nejste sami.

22.08.2023 5 z 5

Neslušné dary Neslušné dary Andrea M. Guastella

S přicházejícím víkendem jsem se rozhodla prožít následující čas s milovaným mužem. Navnadit se na žhavý erotický čas s knihou od slovenské spisovatelky Andrea M. Guastella, ocení i můj manžel. A že teda NEVHODNÉ DARY byly nadupané erotikou!

Klára se vrátí z Francie zpět na Slovensko. Avšak tamnější žhavý románek s tajemným mužem pohltilo její myšlenky tak silně, že si ho přiláká do Bratislavy. Že by to byl jen sen? Charismatický André jí naprosto sofistikovaně zamotá hlavu 12 dary. Naprosto uchvacujícími dary. Jako by viděl do hlavy všech žen a uměl rozpálit vášeň našich nejtajnějších snů...
Dá se na sexu stavět společná budoucnost? Pohltí tento hřích oba? A co když vylezou kostlivci ze skříně?

Andrea představila knihu, kterou by mohl použít i kdejaký muž jako manuál na ženy-včetně nápadů na dárky. A třeba i oni pak dostanou od své vyvolené ten největší dar, jaký žena může darovat...

Pikantní, nadupaný erotikou i smyslností, s naprosto boží obálkou, uchvátí ty, co se potřebují navnadit na pěkný večer a třeba vyzkoušet to, co...

Ukázka:

To až po desiatej, zlatko. Máš so sebou darček? neostýchal sa
s priamou otázkou na telo.
Čo ak tento darček vyskúšať nechcem?
Tak prídeš o veľa.

A víte co? Zjistěte si sami, o jaké dárky jde...

18.08.2023 5 z 5

A dostaneš mě k filmu? A dostaneš mě k filmu? Pavla Krečmerová

(SPOILER) Ke knize jsem se dostala náhodou na IG a drze jsem oslovila pro mě neznámou autorku ke štafetě. No-tak jsem s drzostí zase jednou vyhrála v loterii.
Teprve pak jsem zjistila, že autorka je scénáristka filmu, který mám moc ráda a upřímně ve mně zanechal hodně emocí. Můj příběh určitě doporučuji!

Nicméně pak jsem se začetla do tohoto skvostu z českého prostředí, okořeněný humorem. Z anotace se nedá tentokrát moc vyčíst-jo-nahlédneme do filmového světa a televizní prostředí jsem očekávala v celé knihe, jenže děj je mnohem sofistikovanější a autorka se zaobírá hodně silného tématu, který jsem i já vnímala jinak jako dítě a jinak jako dospělá-protože jsem z rozvedené rodiny.
Na začátku prožíváme soud s Lindou a verdikt soudce, co bude se synem. Probudila tak ve mně živé vzpomínky z mládí. Jenže pak se dostáváme v čase o pět let později.
Linda žije s Michalem-psychologem-mimochodem-kde takového muže najdu? Je úžasný a doplnění psychologického pohledu tohoto hrdiny dodalo knize grády. Společně tak mají děti z předchozích vztahů a jeho dcera Viki-z generace xyz, touží po herecké kariéře...
Toto však není jediná dějová linka této rodiny.
Stop-přecházím k další hrdince-Anděle. Tady máme absolutní kontrast povahy. Trošku jsem si u ní vzpomněla na Donutila, jak vypráví scénu o jachtingu (u nás doma zlidověla), a tato teta dodává knize potřebný šarm. Prostě boží šéfka.
A do toho Beáta. Z počátku slow-burn nástup, ale i té autorka správně naloží a dějové linky se prolínají.

Kniha se četla tak trošku scénáristicky, což je strašně zajímavě podané a já tak měla před očima doslova film, který jsem prožívala se všemi zúčastněnými. Smála se i zaplakala, užívala přátelství, lásku i rodinu...

Rozhodně si dokážu představit tuto knihu zfilmovanou.
Za sebe klobouček autorce a čtěte!

17.08.2023 5 z 5

Theomachia: Válka bohů Theomachia: Válka bohů Petr Jaroněk

(SPOILER) Petr Jaroněk mi hodně zlepšil náladu.
Sama antické Řecko miluju, takže nahlédnout do světa po Trojské válce, a to hned z několika pohledů, mě uchvátilo.
Začátek je pozvolný, seznamujeme se s prostředím, ožíváme Olymp. Máme tady hned několik hrdinů, ale autor nás nenechává v klidu. Některé si oblíbíte. K válce patří oběti a tak emoce obratem tečou proudem a jako čtenář listujete dál.
Mladý Doros díky neúspěšné výpravě otce přebírá vládu thesprotianskému kmeni. Což se hodí bohyni Athény, která rozjede své manipulace. Ten však prochází velkým vývojem, je milující, ale taky ho žene touha po pomstě.
Avšak Athéna má za sebou velmi silné bohy i polobohy. Nejpodstatnější je asi Thrax a i ten pozná, jak umí být bohové nemilosrdní.
Cestu mu zkříží pirátka Adrasteiu...
Nejen špatné rozhodnutí, zvraty, válečný stav i lákavé bohatství a moc zamíchá s osudy hlavních hrdinů, ale i přeživších.
Čekejte napětí i doslova epické rozuzlení.

No, musím strašně pochválit, jak si autor nastudoval mytologii i jak zakomponoval děj do uvěřitelného prostředí. Všechny postavy jsou uvěřitelné, některé milujete, jiným fandíte. Navíc, popisy i češtuna je obrovská přidaná hodnota celé knihy. Troufám si říct, že dostat se tato kniha do Řecka, z fleku by si ji k mýtům přivlastnili.

16.08.2023 5 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

(SPOILER) Ze stáje Marcy Jell vyrazil druhý jezdec apokalypsy. Lucas. Mafiánská ero romance. Slibuju, i tento díl přečtete na jeden zátah.

Valentina se narodila do bohaté mafiánské rodiny. Luxusní večírky. Móda. Prachy. Moc. To by rozmazlilo každého. A dnes byl čas oslavy narozenin tak, jak si rozmazlená kráska zaslouží.
Druhý bratr, Lucas, má v planu dokončit, co Marco začal. Že by debilní USB?
Tak jo. Dáme si opáčko. Únos. Jednou se to povedlo. Po druhé to půjde, jako po másle. Jenže ejhle. Přichází komplikace. Valentina má svého démona, který ostříleného zabijáka překvapí.
Avšak, Val se jen tak nedá. Žene jí nejsilnější motor. A je třeba cosi napravit.
Jenže... komplikace přichází i tam, kde je nečekáte. Chcete prožít žhavý románek? A má šanci budovat vztah tam, kde jde jen o sexuální přitažlivost? Nebo kde je zakopaný pes?

Tento díl se mi líbil víc. Peprné dialogy ostré hlavní hrdinky dodaly příběhu pořádné grády.
A víte, co mě na tom baví? Ať čtu jakoukoli knihu o mafii, vždycky je příběh jiný. I když si autor vymyslí stejnou zápletku, zase čtenáře pohltí i překvapí.

14.08.2023 5 z 5

Les Les Jan Hlubek

(SPOILER) Do háje, slyšeli jste ten hlas audioknihy? Potkat teď Gustava Haška, tak se dobrovolně nadopuju Endiaronem. Jenže, k hororu? Nemohl být zvolený lepší interpret! A jo, musela jsem si do autora rýpnout a pustit si pak knihu už jen za bílého dne, protože já se bála i poctivě odchovaného komára domácího.

Píše se rok 1994 a parta přátel se vydává na výlet. Tady se nám prolíná i děj o měsíc dříve, kdy se dva lovci záhad také vydávají na po českých krajích. A aby to nebylo málo, přidáme ještě strýce Karla. Tito tři tuší, že se v tomto lese odehrává něco víc.
Kniha má docela dost postav, takže se na ten strašidelný hlas musíte sakra soustředit...
Parta výletníků je vtažena do hororu ve chvíli, kdy se jim na čelním skle rozplácne člověk.
Jo, pro někoho to může být béčkový příběh, ale autor má velmi poutavý styl a v audioverzi nabírá pořádný grády.
V knize nechybí napětí, drama, pohledy postav tak, aby čtenář pochopil jejich myšlení. Samozřejmě i spousty, fakt hodně krve a tajemného zla.
Plíživý, hororový strach byl samozřejmostí.

Upřímně, jsem asi hodně ráda, že jsem měla v rukách audioknihu, protože pak celkový zážitek byl mnohem intenzivnější. Nechyběly dost peprné popisy a temné síly, které... si užijte už sami :-)

13.08.2023 5 z 5

Tanec s klavírom Tanec s klavírom Andrea M. Guastella

(SPOILER) Dnes jsem si dala příjemnou jednohubku.
Proč jednohubku? Protože tuto knihu opravdu přečtete na jeden zátah :-)

Tanečnice Arianna na vystoupení v potká Micheleho, kterého začne sledovat i na sociálních sítí. Nejdřív je vše nevinné, dokud se však nepotkají a... propojení vášnivé melodie klaviatury s ladným tancem rozpálí i poslední nitku na těle.
Jenže - každý má jinou představu budoucnosti. Jeden chce rodinu a usadit se a druhý? Dotýkat se hvězd?
Autorka nás nechala nahlédnou do bohémského života. Mužské dialogy, co jsem četla, pochází skutečně od italského spisovatele, což přidává na uvěřitelnosti. Navíc, i mně z některých popisů mrazilo, jako bych byla v první řadě a na konci si vychutnala mimořádný aplaus, který si autorka zaslouží. Rozhodně doporučuji knihu přečíst a užít si taliánské sluníčko ještě teď, v období prázdnin, protože děj se odehrává převážně v Itálii. A čtení je velmi okouzlující.

12.08.2023 5 z 5

Zakázaný chtíč Zakázaný chtíč Lenka Hnátová

(SPOILER) Autorka nám představila další žhavý erotický román, Zakázaný chtíč.
Po Vrčící naději, kterou jsem si upřímně zamilovala, se mi do této knihy moc nechtělo. Do háje-vždyť to má 720 stran.
Nicméně vím, že její příběhy mají hlavu i patu a tak jsem se s vervou do knihy pustila.

A přátelé, jde zase o úplně něco jiného. Nechá nás nahlédnout do myšlenek úchylného učitýlka Dominika, který se po toulkách světem rozhodne pro změnu. Už nechce být děvkař. Jenže to by mu nesměla zkřížit cestu trhlá Viktorie.
I když takový vztah může Nika stát místo, prostě ho to k vůni vanilky s meruňkou táhne (z této vůně-omlouvám se-mám já teda v hlavě knedlu :-)))), ale já na sladké vůně nejsem). Přitažlivost ke Sněhurce tak prožíváme nejen v jeho myšlenkách. Jenže dá se chemii ubránit? Vždyť ji učí, tak nějaký pud sebezáchovy si dospělej chlap musí udržet. Nebo ne?
Do toho nám vstupují další průsery. Škola? Ex? Rajda Soňa? Rodiče studentky? Nebo něco úplně jiného? A co ten cigaretový dým?

S emocemi to Lenka umí. Kniha má kapitoly krátké, a tak i rozsáhlejší dílo rychle utíkalo. Ano, nechyběla ani typická známka autorky-láska ke zdrobnělinám. Jenže, lidi okolo nás bývají infantilní, tak vlastně-proč ne. K této autorce to prostě patří. Si zvykejte!

Co musím zvlášť vyzdvihnout je um autorky s různorodostí knih. Nebojí se snad žádných témat. Věřím, že kdybyste jí dali za úkol napsat romantický scifi fantasy román s prvky humoru i detektivky, tak k*va, tato autorka to napíše!

10.08.2023

Keď rozkvitnú čerešne Keď rozkvitnú čerešne Lucia Olrinková

(SPOILER) Prostě nádherná kniha!
V první části jsem si vzpomněla na dětství, kdy jsem hltala Heidy, děvčátko z hor. S třináctiletou Olívií jsem prožívala léto, jaké bych přála našim dětem. Plné dobrodružství i prvních polibků. Jenže pak se cosi stane a začnou se dít podivné věci.
Jenže autorka nám představuje celý život ženy, která v sobě musí najít sílu, protože se dostane na samé dno.
Manžela Jana se zamilovat ani nedalo, naštěstí šlo jen o pár krátkých kapitol života, které však hrdinku hodně poznamenalo. A tak jsem hltala každou stránku dál a dál (jo, dík, manžel měl včera narozky, hádejte, co jsem radši dělala).
Posouváme se v čase o 20 let později. Sama, se dvěma synky, bojuje Olivie, spolu sr skvělými kamarádky, které by si přál každý, o kousek štěstí. Nebo přežití? Tady nám totiž zkříží život tajemný Francouz.
Jak všechno do sebe zapadá a co se bude dít dál, to už Vás donutím přečíst.
Lucii bych přirovnala k novodobé Betty MacDonaldové. Ani na chvilku jsem se nenudila, zaplakala dojetím i se naučila něco nového, a to mám v knihách ráda.
A ano, srdíčko roztálo. Jen ty třešně jsem teda dneska nesehnala. Beztak jsou příšerně drahý :-)))
Protože se jedná o příběh, který prostě chcete číst, posílám knihu do štafety dalším knihomolkám a věřím, že nám teď IG prostě rozkvete, protože ta kniha si to fakt zaslouží!
Luci, moc děkuju a těším se na další díla.

"Slova sú ako zaklínadla. Majú obrovskou moc. Každý jeden člověk na tejto planetě má nárok na šťastný život."

04.08.2023 5 z 5

K láske slová netreba K láske slová netreba Mishell Debnárová

(SPOILER)

Díky IG jsem objevila knihu K láske slová netreba od autorky Mishell Debnárové.
Líbil se mi nápad na knihu-inspirace z tureckých telenovel. Od autorky jsem se dozvěděla, že kniha vyjde i v češtině, a tak se máte na co těšit :-)

Hanka je mladá a talentovaná absolventka. Žije s tetou v Bratislavě, obklopena úžasnými kamarádky, avšak bez práce. Ve vzduchu tak visí hrozba návratu na venkov k přísným rodičům. Tomuto osudu se brání.
Náhoda jí přivedla do života Martina. Absolutní kontrast. Bezcitný robot bez emocí, majitel módní firmy. Setkání bylo tuze jako z telenovely. Rtěnkou mu na auto nedopsala nápis "Parkuješ ako debi" a ano, pan dokonalý seděl uvnitř luxusního vozu. Lidským způsobem s Hanou souzníme, klaustrofobie i zákaz se rychle zamilovat bezvadně dokreslil bystrou hrdinku s ostrým jazykem, ale srdcem na pravém místě. Navíc, brzy představuje i další své přednosti. Plynulá turečtina mě překvapila, ale když víme, odkud jde inspirace, tak jsem i návštěvu Istanbulu chápala. Však Turecko je nádherná země.
Pak přichází démoni z minulosti a my nastupujeme do kolotoče napětí, emocí a hlavně té pravé lásky.
Hana si svoji laskavou povahou získává nejen čtenáře, ale hlavně alfa samce Martina.

Tuto krásnou oddechovou knihu bych doporučila každému, kdo chce ve svém těle probudit všechny romantické buňky a nebaví ho sledovat televize. Autorka píše krásně a láskou se vážně zahřejete.

Ukázka:
Je to ten rúž, ktorým si mi popísala auto, že? schuti som sa zasmial. Hana mi venovala spokojný úsmev. Netušil som, čo si to na mňa prichystala, no zmocnil sa ma pocit, že ma rozbaľovanie týchto balíčkov bude nesmierne baviť.

Presne ten, v očiach sa jej zaleskli slzy dojatia. Pobozkal som ju a zahľadel sa na balíček s číslom dva.

Vreckový slovensko-turecký slovník? nahlas som sa rozosmial po otvorení maličkej škatuľky s dvojkou napísanou na jej vrchu.

Pamätáš..?

02.08.2023 5 z 5

Pláč němého boha - 1. svazek Pláč němého boha - 1. svazek Tereza Matoušková

(SPOILER) Terezu Matouškovou alias temnařku sleduju ráda při jejích literárních akcí. Proto jsem byla upřímně hodně zvědavá i na to, jak píše. A lidi, tato vačice si klidně může podat ruku s Tolkienem!
Že přeháním? Blbost!

Pláč němého boha, nám představuje tak sestavený svět Podmoří, že jsem asi v půlce musela autorce napsat. Měla jsem při čtení pocit, jakoby se přede mnou otevíral ne jen 3D svět. Já se stala součástí, cítila jsem nepříjemné pachy, otevíraly se přede mnou divotvorná místa, vnímala zradu, bezmoc, i napětí, a hlavně svět, který se bortil pod mechanickým sluncem. Říši stvořenou velemágem Xandriusem magickými kouzly, dělenou na tři kasty tajemnými bytostmi, sledujeme hned několika hlavními hrdiny a nahlížíme na tento svět jejich úhlem. A nečekejte nic obyčejného, ale absolutní kontrasty. Čarodějku jsem si asi oblíbila nejvíc, nicméně každý byl v příběhu velmi důležitý. Dobrák nekromant Toreus, ošklivý mrzák, děti pouště, bílovlasé ženy, k tomu jsou však i vedlejší postavy sakra podstatný, takže při čtení jsem si ani na chvíli nevydechla.
A do toho mi srdce zaplesalo, když v tomto nebezpečném světě nechyběla i milostná linka.
Kniha je však na pokračování, které se dočkáme naštěstí už velmi brzy, a tak se ptám, jaký je život Denyely ve vyhnanství? Co podnikne vůdce povstalců Worlih? A co do háje ty trhliny?!

Kniha je dokonalá, ale není to čtení pro každého, ani já ji nedala za jeden večer. O to víc však ve mě zůstane déle :-)

Neodpustím si ukázku, protože mně se toto vážně líbí!

"Když velemág vstal z trůnu, hučení v síni na okamžik utichlo. Moje neteř je ztracena. To, co se skrývá v jejím nitru, nelze nazvat jinak než čirým zlem. Schovávalo se v ní už v okamžiku, kdy se narodila. Poprvé jsem si oné špatnosti všiml, když mi ji přinesli ukázat zabalenou v zavinovačce. Přehlížel jsem to a staral se o ni jako otec, kterého nepoznala. I ve chvíli, kdy se ke mně obrátila zády, jsem byl připraven jí odpustit a přijmout ji zpátky. Jenomže její zlovolná povaha se po čase projevila znovu. Každé slovo, které vypustila z úst, bylo lživé. Každý její čin pošetilý. Nakonec ji temné šílenství ovládlo natolik, že zapřela i samotné bohy. Obávám se, že jí není pomoci. Nezbývá mi než ji předat do rukou mistra popravčího. Ústa mluvila o otcovské lásce, ale oči říkaly něco jiného."

31.07.2023 5 z 5

Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Anna Beatrix Bártová (p)

Jakou knihu si přibalit na dovolenou? Co něco lehkého a humorného?
Příběh se odehrává na jihu Čech. Pavla prochází rozvodem. S dětmi na krku však život nekončí.
Se Zbyňkem nebyla šťastná a najít odvahu začít nový život v 35 letech už taky jen tak někdo nezvládne. A tak není divu, když se rozhodne najít nové štěstí v seznamce. Tady začíná pestrá škála humorných zážitků i trapasů, které snad vychází ze života. Scény jsou samozřejmě okořeněny i erotikou. Nechybí i zamyšlení, jak těžký život dnešní rozvedené ženy mají. Najde Pavla světlo na konci tunelu? Kotrmelce hold k životu patří a já tuto oddechovku ráda doporučím :-)

"Ono je hrozně jednoduchý házet vinu na druhý, nebo hledat na druhých chyby, ale přiznat si, že mám taky někdy problém já a že nedělám pořád všechno správně, to se holt přiznává špatně."

28.07.2023 5 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Jan Urban patří mezi zasloužilé autory ve fantasy žánru. O to více mě však zlákal jeho detektivní thriller Hranice zvrhlosti, protože už ten námět je prostě skvělý.

Téma BDSM a ještě k negativní postavě-lidi, já tomu vrahovi chvíli fandila! Z počátku byl příběh psán v er formě, pak nás autor vtáhl více do děje ich formou.
Po brutální vraždě se za Prahou objeví v krátkém čase další mrtvola. Kapitánka Tereza Jandová tak řeší případ, kde však nejsou žádné stopy. A tak nám do děje vstupuje Tobiáš, bývalý forenzní psycholog hledající novou práci, s bodavým humorem. Sadomasochistické vsuvky nás čekají asi po třetině knihy a autor rozhodně věděl, o čem píše. A tak přichází na řadu mravenčí práce detektivního příběhu.
Rozhodně jde o čtivou knihu a pohled na dominanty zase z jiného úhlu. Milovníky těchto hrátek určitě nezatratí, protože ten pocit napětí, vzrušení a combo poté je prostě návykové. Avšak že jsou mezi námi i lidský hovada, na to prostě nejde zapomínat a já doufám, že od tohoto autora se toho ještě hodně dočkáme :-)

27.07.2023 5 z 5