Mnaui Mnaui komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Z pohledu člověka, který má vše podstatné, co potřebuje k životu a k tomu i spoustu navíc, se zdá být téměř neuvěřitelné, jaká zvěrstva byla páchána. Jak je někdo schopen degradovat lidský život. Působit neskutečné utrpení, dlouhodobou bolest fyzickou i psychickou. Potlačovat jiný názor. Má hlava nebere, proč má někdo snahu téměř vyhladit jiný národ...
Musím nesmírně ocenit styl psaní. Autorka jasně a velmi výstižně popsala i ty největší hrůzy, aniž by čtenáře zahltila květnatou mluvou. Mnohdy stačila jednoduchá věta a měla jsem husí kůží.
Taková kniha donutí člověka znovu se zamyslet nad vším, co má. Děkovat Bohu a hodit za hlavu všechny starosti, které považuje za životně důležité. Ale v porovnání s problémem popisovaným v knize jsou to jen zbytečnosti a malichernosti ...

03.11.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Styl psaní Kateřiny Tučkové je jedním slovem úžasný. Jasně, barveně a bez patosu. Historie prolnutá s fikcí. A poměrně závažné téma, o kterém by se mělo mluvit, ale nemluví

06.04.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Bez výbuchů smíchu by ti nešlo. Kniha je dive velmi tenká, ale čte se jedním dechem.

01.02.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Neskutečné, jak autorka dokáže promíchal všechny osudy ...

07.10.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čtyři samostatné příběhy. Průběžně se střídají vypravěči a tím i jejich odlišný pohled na danou událost.
První dva příběhy měly spád. Třetí je poměrně dlouhý, ale zase má nečekanou zápletku. V posledním díle si autorka pohrála s dialektem.
Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně. Velmi dobře vystihuje poměry nejen na vesnici, ale celkově mezigenerační vztahy

30.01.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi čtivé, vtipné a trefné
Těším se na další díly

12.01.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opakované domácí násilí. Nejprve jako bezmocný prohlížející potom jako samotná oběť.
Velmi citlivě zpracované témata s dobrým koncem. Bohužel ne všechny oběti v sobě najdou sílu odejít a raději donekonečna agresora omlouvají a nechají se uchlacholit. Autorka trefně vystihla, proč tomu tak je

08.02.2020 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Série Modrá volavka mě opravdu nepřestane nudit. Sice je jasné, kdo k sobě patří. Ale autorka vždy přijde s novou myšlenkou, jak k sobě ústřední dvojici dostat. Emmalline je obyčejná ženská, což jen zvyšuje její prestiž. Jack a jeho poblouznení první manželkou naopak vyvolává pocit, že si to zasloužil. Ale už si vytrpěl dost s teď si zaslouží něco mnohem, mnohem lepšího . A nesmím zapomenout vše podkresleno vtipnými průpovidkami Emmallininych rodičů

11.01.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Velmi zajímavá myšlenka zpracování příběhu sourozenců. Z pohledu starší dívky i mladšího chlapce. Opět vztahově propletené až zamotané, jak to umí jen Patrik Hartl. oproti předchozím knihám jsem tak často nepropukala v neutišitelný smích. I tak se mi kniha velmi líbila. Děj plynul stále dál, bez zbytečného patosu, sahoddlouhych, srdceryvných scén či detailního popisu

01.12.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Naprosto dokonalé. Vtipné a zároveň nabité emocemi.
Zavěr teda dost ...

16.07.2019 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Neskutečné, čtivé. Autor dokáže velmi strastiplné až hrůzostrašné osudy podat velmi poutavě, aniž by vše důkladně popisoval. Spíše naznačuje, pro dítě adekvátně způsobem a pro dospělého, který zná dějiny poskytuje vodítko k vytvoření si vlastního obrazu

05.10.2020 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Evie dokázala překvapit ...

16.05.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Opet naprosto luxusní. Závěrečné rozuzlení bylo zcela nečekané a trochu pozměnili muj pohled na celou dobu oblíbenou hlavní hrdinkou.

15.11.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Je to tak napínavé a strašidelné, že nedoporučuji číst v noci ...

16.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Co dodat, prostě nádhera. A vbc nezáleží na věku čtenáře

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Velmi vtipné
Dumyslně propojené vztahy dějově linky

30.10.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Byla jsem naprosto nadšená. Postupné odkryvani postav, jen tak mimochodem Po částech zmíněno v textu, žádný sáhodlouhý popis a přitom velmi výstižnězdokumentovány charakteristiky jednotlivých osobnosti. Nikdo není černobílý a přece jsou představitelem určitého “stereotypu”.
Na okraji zmíněn život v dětském domově,rasismus, xenofobie.. mistrně rozpracovaná detektivní Zápletka. Vše a všichni souvisí se vším . Rozuzlení opet nutno hledat v knize po částech. Jak jsem uvedla na začátku . Proste ????

29.07.2020 5 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Jedním slovem úžasné. Perfektně doplňuje první díl. Slovní přestřelky jsou vtipné a trefné

16.05.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Ve všech poučkách o vztazích najdete základní poučku - komunikuje, popisujte co vás trápí, neduste své pocity v sobě.
Ve své knize autorka popisuje manželství, které se těmito radami rozhodně nedrželo. Ve snaze neublížit tomu druhému, spolu přestali sdílet své zážitky a starosti. Lze takto rozbitý vztah slepit?
Velmi oceňuji prolínání současnosti a minulosti. A postupné odkrývání dalších a dalších tajemství a záhad

08.02.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Velmi dobře napsané. Dlouho jsem si lámala hlavu, co je těmi výčitkami, než je autorka konečně odhalila.