Mixy Mixy komentáře u knih

Moudří a otevření lidé se knihou ispirovali a motivovali, kdežto ti uzavření a zatrpklí tam našli sami sebe a krutá pravda o jejich životech se jim nelíbila. Pokud své myšlení nezmění, pak se z krysího závodu nikdy nedostanou...

16.06.2016 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první kniha od Julie Caplin a ne poslední. Nakonec jsem od ní přečetla úplně všechny. Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh je tak silný a skutečný, že jsem na svých cestách autobusem brečela jak malá holka a nestarala se, co si pomyslí lidé okolo. Řadím ji mezi jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Síla realistického vyprávění, filozofické myšlenky a geniální propletení osudů, to vše tam je.

17.04.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Myslím, že knihu ´Než jsem tě poznala´ nepřekonala. Přesto ve mně vzbudila hromadu pocitů jako smutek, vztek a radost. Pokud kniha vzbudí ve čtenáři pocity a čtenář začne knihu prožívat, tak je to dobře. Znamená to, že příběh je psán s citem a láskou.

30.06.2016 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Skvělá kniha napsaná srdcem, plná inspirace a rad. Monča psala knihu přesně tak, jak to cítila a v tom je to kouzlo. Nehleděla na to, co čtenáři chtějí nebo nechtějí slyšet. Napsala pravdu.

30.07.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po druhém dílu velmi krásné překvapení v podobě nové Lou, která konečně nachází sama sebe. Je to krásný a zábavný příběh plný motivace. Tak jako druhý díl se lišil od prvního, tak tenhle třetí díl je zase jiný šálek čaje. Ale změna je super ne?!

27.05.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Srdce mi poskakovalo radostí a jindy mi jej kniha naopak drásala. Na konci toho všeho můžu říci, že mě poznamenala.

08.08.2015 5 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Opravdu výborná kniha, která mě na začátku vtáhla do svého nitra a na konci děje zase vypustila ven s pocitem smutku, že už je konec. Geniálně vytvořený svět, kde jsem hlavně ke konci, pořádně namáhala svoji fantazii, a ten pocit byl skvělý! Většinou se mi nezamlouvá, když se rozbíhají dva různé děje nezávisle na sobě, ale v tomto případě mě oba velice zaujaly a o to více se mi kniha líbila.

28.09.2014 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Za mě to byla určitě jedna ze slabších knih od Jojo Moyes. Příběh je sice velice dojemný, ale bohužel první polovina byla velice nezáživná. V druhé polovině se začal příběh více vyvíjet a být zajímavější. Na to jak byl příběh na začátku zamotaný a táhlý, tak byl velice rychle zakončen "štastným koncem".

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

V tomto případě musím souhlasit s dalším názory, že film je lepší než kniha. Rozhodně v knize najdete více podrobností, které se do filmu nevešly, ale hlavní hrdinka mi byla mnohem sympatičtější ve filmu než v knize.

03.06.2020 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha je skvělá stejně tak, jako film s nepřekonatelnou Reese Witherspoon v hlavní roli. Fakt, že je příběh napsán podle skutečnosti, vdechne do knihy život.

01.03.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Poutavý příběh v druhé polovině knihy na chvíli vystřídala zdlouhavá a pomalu se linoucí muka hlavní hrdinky. Ke konci vše přeci jen opět nabralo spád. Určitě stojí za přečení.

23.08.2018 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je klasika, která neomrzí a má grády. Kniha, která může mile překvapit středoškoláky, že povinná četba přece jen může být skvělá.

16.12.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

I když je to možná spíše pro teenagery, nevadí, líbilo se mi to. Kniha mě vtáhla do děje a já se na chvilku přenesla na jiné místo.

23.11.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborná detektivka, od teď se vyhýbám sněhulákům ;)

03.05.2016 5 z 5