Mindy Mindy komentáře u knih

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Taková romantika, vhodná právě pro tyto volné sváteční dny. Akorát se mi zdá ke konci té lásky a milování se navzájem až příliš.
Příběh se dobře čte díky krátkým kapitolám, věrohodně je zde popsána osamělost starého člověka.

29.12.2018 4 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

První polovina knihy je hodně zdlouhavá. Pak už se to celkem rozjede, ale se Sirotčincem bych tedy nesrovnávala, ten byl mnohem lepší. Nicméně je to kniha pěkná, čtivá, asi určena spíš pro mladší věkovou kategorii.

27.12.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Hodně dlouho jsem tuto knihu odkládala, vůbec se mi do ní nechtělo a asi jsem věděla proč. Téma mě nezaujalo, hlavní hrdinka nesympatická. Nebavilo mě to, do čtení jsem se musela nutit a konec to úplně dorazil. Knihy Jodi Picoult mají u mě sestupnou kvalitu - po vynikající Vypravěčce průměrný Čas odejít a teď totální propadák. Ještě mám doma Nejsem jako vy, tak dám autorce šanci.

17.12.2018 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Líbilo se mi to. Dobrá volba prostředí, sympatický policajt, příběh není úplně ukončený, tak uvidíme, jak to bude navazovat v dalším díle.

30.11.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla (ale vždy jsem se musela malinko přinutit, hlavní hrdinka moc sympatická není). Děj trochu zdlouhavý, překombinovaný, ale konec to napravil.

03.11.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to zvláštní kniha. Syn ji měl na seznamu povinné četby, tak jsme si ji přečetli spolu. On to chápal jako pohádku, na mě to celé působilo tak nějak smutně. Nicméně je v ní spousta krásných myšlenek.

26.10.2018 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

A zazvonil zvonec a pohádky byl konec...
Nenáročná kniha, která se dobře a rychle četla, ale klidně mohla být o třetinu kratší.

21.10.2018 3 z 5

Pes hledá člověka Pes hledá člověka Stefanie Zweig

Hodnotím jako dětskou knihu (četli jsme se synem). Je v ní hezky popsané, jak se lidé umí i neumí chovat ke psům, a jak psi vnímají pocity a nálady lidí. Hezký a poučný příběh.

13.10.2018 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Tak jsem dočetla. Nebylo to špatné, ale závěr byl předvídatelný. Taky to upozornění na drastické scény mi přijde přehnané, když si uvědomíme, co se děje v jiných knihách ( King, Sund, Nesbo aj.). Takové oddechové čtení.

13.10.2018 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Literární skvost, nevím, co víc dodat. Vytvořit takové postavy jako Cathy, Samuel, Lee - to je opravdu mistrovské umění. Nádherná kniha.

08.10.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Tak proti prvnímu dílu tady panu Kaplanovi pěkně narostl hřebínek, je nějak víc ofrklejší. Jinak kniha pokračuje v naprosto stejném duchu, poklona překladateli, ale je to opakování stejného vtipu pořád dokola.

21.09.2018 3 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Nepřehledné, chaotické, zmatené, ale nakonec to má hlavu a patu. Četlo se mi to špatně a jsem ráda, že to mám za sebou.

20.09.2018 2 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Nebylo to špatné, ale čekala jsem trochu víc. Chata na samotě uprostřed lesa - z takového prostředí mohla autorka vystříkat o mnoho více, čekala jsem nějaký nervák na konci a lepší zápletku.

04.09.2018 3 z 5

Král šedých medvědů Král šedých medvědů James Oliver Curwood

Krásný příběh o putování osiřelého medvíděte, kterého se ujme samotářský grizzly Thor. Poznáváme krásnou kanadskou přírodu a seznamujeme se s lovci, kteří chtějí Thora ulovit. Jak to všechno dopadne?
Knižní předloha k nádhernému filmu.

27.08.2018 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Bohužel se nemůžu přidat k ostatním chvalozpěvům. Musel to být překladatelský oříšek, o tom není pochyb. Ale celou dobu to bylo vlastně pořád to samé - zábavné, ale to samé. Knihu jsem četla dlouho a průběžně - Prokládala jsem jí čtení ostatních knih.

27.08.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nenáročné, lehce plynoucí čtení. Napětí zde moc není, čekala jsem v závěru nějakou pecku, ta se nedostavila, i když zajímavý konec to byl. Trochu zdlouhavé, ale přečteno rychle díky krátkým kapitolám. Obávám se, že na tuto knihu brzy zapomenu.

26.08.2018 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skvělá kniha. Opět se setkáváme s hrdiny ze "Skály", podrobněji se seznamujeme s neuvěřitelným osudem Tormoda (neboli Johnnyho) - prostě otce Marsaili. A to je teda opravdu něco. Moc dobré.

21.08.2018 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Arthur Hailey opět prokazuje velkou znalost prostředí, o kterém píše, jak je u něj zvykem. Přesto se mi zdá, že je to jedna z jeho slabších knih. Celou dobu je to vlastně popisování chodu různých nemocničních oddělení, do toho občas střípek osobního života někoho ze zúčastněných, až na závěr děj vygradoval.
Hezky vypracované charaktery postav.

13.08.2018 3 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Odpočinkové čtení, na dovolené přečteno za tři dny. Kniha má spád, čte se rychle. Hvězdy dolů za těžko uvěřitelnou odfláknutou práci policie a tři sestry = tři stejné naivky, které se nechají oblbnout od stejného chlapa?

11.08.2018 3 z 5

Fotograf Fotograf Pierre Boulle

Dobrá knížka. Dobře napsaná. Příběh se odehrává ve Francii v 60.letech minulého století, tudíž bez technických vymožeností současnosti.
Postava fotografa je moc zajímavá. Celou dobu jsem tipovala, jestli ten svůj plán dotáhne až do úplného konce se vším všudy. Tipovala jsem špatně.

02.08.2018 5 z 5