Mindy Mindy komentáře u knih

Kritik Kritik Peter May

Celé je to takové nijaké, bez napětí. Jako detektivku bych to ani neoznačila. Sympatická je dvojice Sophie - Bertrand. Nejpozitivnější na knize je to, že po celou dobu máte chuť dát si sklenku vína, což jsem taky dělala (s výjimkou kapitoly, kde je popisována pitva).

28.05.2019 3 z 5

Pro srandu králíkům Pro srandu králíkům Josef Laufer

Knihu si dcera přivezla z Prahy z knižního veletrhu i s milým věnováním od pana Laufera. A koukám, že jsem její první čtenář (alespoň zde na DK). Některé povídky jsou k pobavení, jiné k zamyšlení. Příjemné čtení.

21.05.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Já nevím, proč toho Miniera pořád čtu. Vlastně vím. Protože mi ho vždycky půjčí kolegyně z práce a mně je líto vrátit jí knihu nepřečtenou. Popravdě - zápletky mě celkem baví, ale to všechno ostatní kolem toho! Servaz je prostě nesmrtelný - 2 měsíce po průstřelu srdce je opět v akci. A hodinu po probuzení z narkózy po náročné operaci pobíhá v ponožkách ve sněhu a střílí po zločincích. To už je opravdu trochu přehnané. Ale marná sláva, pořád mě zajímá, jak to bude dál. Takže snad mi kolegyně půjčí další díl.

18.05.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Nejdřív jsem myslela, že to nedám. Ale pak se začal děj pozvolna rozvíjet. Potom začne úplně jiný příběh, který se s tím prvním prolne. Moje první kniha od této autorky a bohužel mě moc nepřesvědčila.

08.05.2019 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Knížka se mi líbila. Závěr mě překvapil, vraha jsem tipovala špatně (už zase). Překvapivě dobré čtení. Chápu i ty negativní reakce čtenářů, kteří se cítili podvedeni, mně "podvod" autorky nevadil.

27.04.2019 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Kruté důsledky války, se kterými se museli vyrovnat přeživší vojáci. Pro ně válka neskončila nikdy. V knize střídá jedna emotivní scéna druhou. Hluboký a silný dojem ve mně zanechala.

22.04.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak jsem se zase jednou nechala ovlivnit vysokým hodnocením. Jak to dopadne bylo jasné skoro od začátku a jak je to s Rachel jsem tušila asi od půlky. Málo uvěřitelné, nevtáhlo mě to do děje, neprožívala jsem to.

15.04.2019 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

To bylo strašně smutné. A děsivé. A nejsmutnější a nejděsivější na tom je, že to všechno byla pravda.

12.04.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Všechno mi přišlo moc přehnané - špatní a nepřející rodiče, nedůvěra ve svou matku, nepřečtené dopisy, chování Shannon, chování lékaře a závěr ze všeho nejvíc.
Co nelze upřít, je čtivost. Děj odsýpá, osudy se rychle střídají, až se nakonec prolnou. Oddechová kniha, rychle přečtená.

07.04.2019 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Kniha vůbec není špatná. Na sérii z ostrova Lewis asi nemá, ale o to právě jde. Enzo není Fin (i když Macleod se jmenují oba). Francouzská slovíčka a názvy ulic a čtvrtí mi nevadily, správně navodily atmosféru Francie a Paříže.

29.03.2019 3 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Zajímavá, neobvyklá kniha, originální námět. Líbila se mi.

21.03.2019 4 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Tak to byl návrat do dětských let. Slavní lovci divokého západu, vysvobozování zajatců, kouření dýmky míru - indiánka, jak má být. Už jsem ji ale nehltala jako kdysi, bohužel.

11.03.2019 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak touto knihou mě Bernard Minier dostal. Zatímco první dvě (Mráz, Kruh) se vlekly a byly hodně zdlouhavé, tato byla výborná. Zápletka s kosmonauty mě bavila. Kniha není nervy drásající, ale je napínavá, čtivá a moc dobrá.

08.03.2019 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Moje první kniha od Daphne du Maurier a moc se mi líbila. Donutila mě při čtení zpomalit a plně se koncentrovat, pokud jsem chtěla zachytit všechny fantazie a myšlenky hlavní hrdinky. Děj trochu předvídatelný, ale to mi nevadilo. Určitě si od této spisovatelky ještě něco přečtu.

23.02.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Začátek super, potom je to takové rozvláčné a na konec se to zase trochu rozjede. Hlavní hrdinka, vlastně obě, občas zarazí svou naivitou. Věty typu "on takový není, on mě miluje" mi už začínají lézt na nervy. Ale celkově hodnotím knihu kladně, zavedení pravidel pro používání domu je zajímavý a originální nápad.

06.02.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkná knížka, všechno ostatní už tady bylo řečeno.

29.01.2019 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Přišlo mi to strašně zdlouhavé. Mám ráda tlusté knížky, ale tato mohla být klidně smrsknutá na polovinu. Knížka mě nedokázala vtáhnout do děje, nevím proč, přitom nemůžu říct, že by byla špatná. Celé se to prostě nějak moc táhne.

23.01.2019 3 z 5

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Erich Kästner

Hezké dva příběhy, které určitě mohou oslovit i dnešní mladé čtenáře.

15.01.2019 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

No teda! Taková útlá knížečka a takový dojem ve mně zanechala. Po jejím přečtení jsem jenom zůstala sedět a hledět a vstřebávala všechny dojmy. Ty stále opakující se věty v rozhovorech mají svoje působivé kouzlo. Velmi emotivní. Závěrečnou scénu od vrbiček mám pořád před očima.

10.01.2019 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Za mě tedy nejslabší díl z celé série. Dovídáme se sice další zajímavé osudy Finových přátel z dětství, ale už to jaksi není ono. Pěkné, čtivé, ale slabší.

05.01.2019 4 z 5