mina_harker mina_harker komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice dobrá kniha, příjemně mě překvapila. Kdyby mě osudy postav ještě více zasáhly, přidala bych hvězdičku. Smutné, ale občas s problesky naděje.

24.10.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět se mi to (po Haně) výborně četlo.

10.11.2022 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nevzpomínám se, kdy naposledy jsem se při čtení nahlas chechtala. Ale je pravda, že styl vyprávění je stále stejný, postavy se nikam nevyvíjí, takže postupem času začne kniha lehce nudit.

08.02.2020 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Skvěle napsané. Cca před 10 lety jsem viděla film, takže jsem měla představu o ději, ale stejně jsem si to náramně užila.

24.09.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Výborné. Napětí, akce, humor, romantika. A knihy. Spousty knih. Do čtyř hvězdiček mi chyběl jen kousek.

05.10.2021 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nejlepší díl trilogie.

06.01.2024 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem poprvé četla v roce 2002 a tehdy jsem byla patrně nadšená. Milovala jsem i filmy. Dnes pro mě obojí nemá už to kouzlo. Příběh je dobrý, ale kniha se příliš vleče (v první polovině). Nejlepší z celé knihy byly patrně pasáže v Morii - to mi až běhal mráz po zádech. "Už jdou." Dějová linka s Tomem Bombadilem by tam být vůbec nemusela. Celkově hodnotím na pomezí tří a čtyř hvězdiček.

18.10.2023 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha byla slabší než Prvok, Šampon, Tečka a Karel. I když styl psaní je podobný, nudila jsem se a několikrát jsem chtěla knihu odložit. Za mě to asi bylo moc dlouhé, moc postav...

27.09.2021 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha mě příjemně překvapila. Děj svižně ubíhal, o humor tu nebyla nouze, i když se kniha dotýká i vážných témat. Jak už tu někdo napsal - lepší než Viewegh.

15.08.2021 3 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

Román je podobný mnoha jiným historickým romancím, které jsem četla. K ději nemám až tak výhrady, ale postavy mi šly na nervy tím, jak téměř neuměly promluvit bez toho, aby nezvyšovaly hlas a nehádaly se. Obrovským překvapením po dočtení bylo zjištění, že autorem je muž a Čech k tomu. To by mě nikdy nenapadlo. Určitě to nebylo horší než díla mnohých zavedených amerických autorek.

26.07.2021 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Kniha je čtivá, ale velice mě mrzí, že autor zpracovává cizí příběh - v tomto ohledu chybí moment překvapení a čtenář znalý Shakespearovy předlohy ví, co se bude dít a jak dopadnou jednotlivé postavy.

19.09.2018 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemné počtení pro romantické duše.

21.11.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Mnohem lepší než Kosti v srdci nebo 9. listopad. Přesto má autorka ještě o level lepší knihy, např. Na obtíž, Námi to končí, To nejlepší v nás, Život jedna báseň nebo Bez naděje.

03.11.2023 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Knížku můžu doporučit velkým fanouškům série, pro ostatní je to nejspíš ztráta času. Ze začátku mi přišlo dívat se na věci Edwardovýma očima osvěžující, temnější a méně naivní než v původní sérii, ale po čase mě to už začalo nudit (přece jen má kniha velký rozsah). Zajímavé je doplnění a dovysvětlení některých událostí (ovšem místy je poznat, že to autorka skutečně psala až po původní sérii a musela si složitě vymýšlet něco, co by do původního příběhu pasovalo). Nejsem zklamaná, ale ani přehnaně nadšená.

30.08.2023 3 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Líbil se mi traumatizovaný hlavní hrdina i chemie mezi postavami, ale konec mi přišel odbytý a kniha postrádala epilog vysvětlující další osudy postav.

29.07.2023 3 z 5

Tajemství romantiky Tajemství romantiky Robin Constantine

Knížka sice není úplný zázrak, ale hlavní hrdinové jsou sympatičtí a romantická linka je pěkně napsaná. Pohodové čtení pro náctileté (a klidně i starší).

05.05.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kniha patří mezi autorčiny slabší počiny.

03.04.2023 3 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Nemůžu se vyhnout pocitu, že novější z děl pana Pratchetta jsou kvalitativně daleko za těmi staršími. Mám ráda příběhy, kde jsou mágové. Děj jako takový mi nevadil. Samozřejmě jsem se i místy zasmála. Ale celkově mě to nudilo, jak už někdo psal, bylo tu hodně popisů, dlouhých dialogů o ničem, nevyužitých postav (Mrakoplaše sem neměl autor vůbec montovat), případně postav, které bych úplně vyškrtla (Pepe), celé mi to přišlo spíše temné než veselé... Některé postavy jednaly jinak, než jak jsme u nich zvyklí (přespříliš ukecaný Vetinari, velitel Elánius tykající si s arcikancléřem a děkanem) ... Autor má lepší knihy.

24.11.2022 2 z 5

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Oceňuji, že příběh se dotýkal důležitých částí americké historie. Také to, že postavy řešily i vážné problémy a příběh se neodehrával jen v posteli byla příjemná změna proti jiným knihám tohoto typu. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že to ústřední dvojici nemohlo tak úplně klapat - přece jen Heath si nechával stále svoje nejniternější pocity a vzpomínky pro sebe, byl často v zaměstnání a na svoji ženu neměl tolik času...

22.07.2022 3 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Pěkné zakončení série. Fandím Iko a Kinneymu, ráda bych si o nich ještě něco přečetla.

28.04.2022 3 z 5