mazlak mazlak komentáře u knih

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Tato série je velice propracovaná. Děj je propleten událostmi, ale zároveň velice drsný. i já doporučuji číst celou sérii postupně, jinak se může stát (jako mně), že člověk pozapomene jednotlivé souvislosti a návaznosti. Opravdu super.

10.02.2016 4 z 5

Sladké podlehnutí Sladké podlehnutí Opal Carew

Tak po mnoha detektivních románech jsem sáhl po něčem z úplně jiného žánru, a byl jsem dosti mile překvapen. Kniha mne hned z počátku zaujala, a pár postav nevyžadovalo takovou pozornost jako u předešlých knih. Krásná oddychovka. Jen ten závěr byl příliš ukvapený.

08.02.2016 5 z 5

Pořád se něco děje Pořád se něco děje Miroslav Donutil

Tak jsem ji konečně dočetl. Né, že by tato kniha byla nějak špatně napsána. Byla místy opravdu zábavná, ale tento žánr asi nebude ten pravý pro mou maličkost.

01.02.2016 4 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Dobrý příběh, ale postav jevzde tolik, že jsem se někdy i ztrácel. Ještě, že se to začíná rozplétat. Žádná pauza ahonem na poslední díl.

30.01.2016 4 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Tak tuto knihu jsem nečetl ani tenkrát, co byla v povinné četbě. A ani nyní, kdy jsem po ní sáhl jen tak že zvědavosti a v dočasné melancholii, mne vůbec neoslovila. Myslím, že i současnou generaci nikterak nadchne. Představa někomu skládat dříví, nosit vodu a jiné práce nezaujmou. A dokonce potujmu, tedy úplně zadarmo.

24.01.2016 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Musím se přiznat, že po této knize jsem šáh, aniž bych si povšimnul, že autorem je jiná osoba. Kniha mne však prekvapila z hlediska závěru. Jako by si tentokrát autor ponechával prostor pro další pokračování. V předchozích dílech nic takového nebylo. Děj byl z počátku dost pomalý a takřka mne neupoutal. Pak to teprve chytlo tempo a tak dávám čtyři.

21.01.2016 4 z 5

50 odstínů vášně 50 odstínů vášně Laura Elias

Zajímavá knížečka, psaná jako deník. Postrádá příběh, je to spíše poznámka zapsána v krátký popis daného večera. V určitém úhlu pohledu by se takové kniha dala označit jako partnerská příručka pro chvíle, kdy hledáte nějakou inspirací pro zpestření vztahu. Námět naleznete třeba právě zde, ale zbytek je pouze na vás a na vaší fantazii.

16.01.2016 2 z 5

Opět úžasná kniha. Není jiné pomoci než li se pustit i do dalšího dílu. A to raději hned. Příběh je perfektně propracován do posledního detailu a zápletka je stále zamotanější. Začátek knihu krásně navazuje na předchozí díl, čímž čtenář nestrácí představu o postavách a ději.

31.12.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úžasná kniha. Skoro jsem ji nechtěl odložit. Čtenář je tak vtažen do napínacího děje, že i takový začátečník, nečtenář jako jsem já , knihu v každé volněcchvíli vyhledává. Musi m co nejdřív ppokračovat dalším dílem.

17.12.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Až do nedávna jsem byl přesvědčen, že mne knihy s detektivním žánrem vůbec neoslovují. Nyní zjišťuji, že opak je pravdou. Tato kniha by zasloužila i více hvezd, než jen pět. Všem mohu jen doporučit.

27.11.2015 5 z 5

Emanuela Emanuela Emanuelle Arsan

Kdyby tato kniha nebyla z poloviny filozofickým dílem autorky, byla by opravdu jedinečná. Druhá polovina díla je erotika sama. Erotické scény jsou místy popsány dosti podrobně, ale není v nich ani trocha vulgarity. Erotika a filozofie se mezi sebou prolínají a proto jsem měl místy chuť knihu odložit. Nakonec jsem ji zdárně dočetl.

04.09.2015 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Drsná kniha. Toto označení by bylo určitě výstižnější, než nadpiz v rohu kniky, který lákal " jen pro silné povahy".
Děj je dosti nepřehledný prolínáním několika časových rovin. Postavy se mi z počátku také docela zaměňovaly a pletky. Jednu chvíli jsem myslel, že ji dokonce odložím jako nedotčenou. Zkusím ještě druhý díl a doufam, že dojde ke změně k lepšímu. V opačném případě nemá cenu utrácet za další díl, který vyšel teprve nedávno.

26.07.2015 4 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Díky výzvě 2015, jsem vzal do ruky tuto knihu, která má méně stran a patří do mého žánru, kterému jsem se doposavad vyhýbal. Ačkoli tato kniha má mnohem starší datum vydání než je můj datum narození změnila dočista můj názor na tuto literaturu. Příběh mne tak zaujal že se určitě do budoucna vrátím i k jeho volnému pokračování. Doufám, že i ten bude tak skvělý jako tento. Lidé čtěte!

04.07.2015 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Agáta je kralovna detektivních románů, o čem svědčí i takové kniha. Vše propracováno do posledního detailů.

27.06.2015 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Úžasně napínavá kniha. Nejlepší byl závěr, který se prvně tvářil jako romantický a přešel do nečekaného a dramatického vyústění. Příběh je protkán popisy detailů a maličkostí, které nikterak neomezují při spádu děje. Tuto knihu jsem rovnou předal dalšímu členu rodiny spolu s doporučením.

26.06.2015 5 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Pro děti je takové kniha určitě velmi naučná. Popis života nejen mravenců, ale i jiných brouků je opravdu poučný.
Z mého pohledu mne však překvapil brouk Pytlík, který byl v mém podvědomí jako druhý hlavní hrdina a packal. V této níže je však o něm jen malá zmínka. Ferda je dříč, který kolikrát vůbec nespi., a Beruška je pořád stejná potvora.

21.06.2015 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Na této knize je jasně vidět, že knihu může napsal úplně každý. Záleží pouze na lidech, zda si jihu přečtou.
Alkohol je v celé knize skoro tak často jako hlavní postava. Práce na americké poště je asi statečná otročina, kolegialita a přátelství zde skoro nemajím místo. Vedení poštovního úřadu má pravděpodobně v krvi i část doby kolonizací a podle toho také přistupuje ke svým podřízeným.
Celkově mne tato kniha nikterak ne oslovila. Podobné knihy nebudou pro mne ten správný šálek kávy.

20.06.2015 2 z 5

Tato kniha mne trochu překvapila, neboť jsem původně očekával román a až následně jsem zjistil, že se jedná o dokument. I tak je však kniha velice zajímavá a dokumentuje hrůzy, které se opravdu šel. Je velice dobře, že se i dnes tolik let po válce připomíná. Jména v knize uvedená, jsou spíš vzpomínkou na konkrétní osoby které musely tyto hrůzy trpět a tím událostem dávají tvář uvedených osob. Odkazy na prameny jsou decentně úkryty pod čísly a ten koho zajímá i pramen si je vyhledá v samostatné kapitole na konci knihy. Ostatní čtenáře nikterak neruší.

16.06.2015 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Na teto knize se opět ukazuje, ze kniha je lepší než film. I když patřím ke starší generaci a pohádky nepatří k mému oblibenemu žánru, mohu právě proto doporučit.

15.06.2015 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

A pak, že se pohádky nedají číst ve středním věku. Super pohádkový příběh.

30.05.2015 5 z 5