mazlak Online mazlak komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tato kniha se mi dostala do rukou pouze náhodou při plnění čtenářské výzvy, ale moc mne zaujala. Až mně překvapilo, že něco takového bylo ve své době publikováno. Opravdu velmi crsný příběh. určitě ho do budoucna ještě zhlédnu ve filmové podobě. Kdyby tuto knihu četla dnešní mládež, třeba by bylo méně drogově závislých. Knihu doporučuji.

11.10.2016 5 z 5

Rozprávky na čítanie Rozprávky na čítanie Stanislav Hoferek

Krátké, moderně zpracované pohádky. Pohádky jak z říše lidí tak z říše zvířat.

18.09.2016 3 z 5

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

Příjemné čtení. V dětství jsem se sice čtení vyhýbal, a tak se to nyní snažím alespoň částečně napravit. Román je opravdu napínavý až do samého konce. Je zde i láska, důvěra, ale i tajemno a napětí. Číst tuto knihu v dětství, asi bych nespal.

13.09.2016 3 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Pohled z Ethanovy strany se mi líbi o poznání více než díl první. Jen těžko si však představuji, že bych tuto sérii začal namátkou například od tohoto druhého dílu. Děj na sebe navazuje a zápletka se nerozplétá. Ba naopak. Naštěstí se mi tato série moc líbía tak již beru do ruk další pokračování a s napětím očekávám jak se to celé začne uklidňovat a rozplétat. Velmi pěkné čtení.

11.09.2016 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Kdyby jen zlomek z této knihy zazněl při hodinách dějepisu nebyl by tento předmět tak nudný a obávaný. Někde v těchto recenzích jsem se dozvěděl, že spousta těchto věcí je zapracována i do dalších děl tohoto autora. Tato skutečnost mě tak zaujala, že se určitě k tomuto autorovi ještě určitě rád vrátím. Úžasné zpracování. Doporučuji všem kdo až doposud měli historii spojenou pouze s hromadou nudných dat a letopočtů.

07.09.2016 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Verše o velké lásce, která dovedla nešťastníka až ke spáchání zločinu. Je to dost drsné dílo jak obsahem tak formou vyprávění. Některé pasáže jsem musel přečíst několikrát dokola, než jsem pochopil obsah úryvku. A to byla i povinná četba.

27.08.2016 3 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Vážně pěkný příběh. Jen děj je dosti strohý. I tak se však vrhám na další pokračování.

27.08.2016 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kniha je opravdu skvělá, ale jsou zde i docela nudné pasáže, které mě dost nudili. Již od počátku celé knihy je zde také velké množství postav, ve kterých jsem se místy ztrácel. Seznámení s takřka všemi postavami při svatbě jsem si četl asi třikrát. Jinak tato kniha obsahuje snad vsechny, co život přináší (láska, nevěra, děti, smrt, ale i běžné starosti obyčejných lidí). Doporučuji.

20.08.2016 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Tak toto je první kniha od tohoto autora. Velice mile mě tato kniha překvapila. Ač se jednalo o povídky, děj měl stále stejné hrdiny a jako by na sebe volně navazovaly. Démoni a kouzla byla pro mne velkým překvapením, které mělo být ve spojení se sexem. Tento žánr byl z mé strany však pouhý experiment, a nepředpokládám, že bych se kněmu v brzké době vracel. Možná si ještě někdy něco od tohoto autora přečtu, neboť jsem se místy i příjemně zasmál.

23.07.2016 4 z 5

Československo Československo Karel Plicka

Takřka obrazové zpracování zajímavých míst bývalého Československa. Této knize bych vytkl pouze to, že mezi historické památky autor vsunul i pár míst bez historie. Moderní budovy mezi detaily historickými skvosty tuto publikaci z mého pohledu hyzdí.

17.07.2016 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Série byla opravdu úžasná. Ale už jsem byl malinko unavený a příběh ač poutavý se mi jevil jako opakování. Nakonec jsem byl rád, že tato rodina již provdala a oženila všechny své nezadané členy a tak příběh rodiny končí. Všeho moc škodí a i přesto, že romantiky je na světě velmi málo, já romantiku na čas odkládám. Knihu jako takovou samozřejně doporučuji. Velmi krásný děj obohacený jemnou erotikou a přechod k romantické lásce.

14.07.2016 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Carina sice místy neví co chce, ale jinak super. Tato celá série mne tak zaujala, že i ostatní knihy zatím odkládím a vrhám se na poslední díl. Doufám, že i tento bude tak skvělý. Doporučuji.

20.06.2016 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kniha z mého dětství. Tak jsem se k této knize vrátil po třiceti letech díky čtenářské výzvě. Moc mně vsakk zklamala. Pohledem dospělého se snad vypařilo vsech kouzlo, které tato kniha kdysi ukrývala.

16.06.2016 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Konečně další úžasná kniha. Tak kniha mne tak zaujala, že jsem ji nedokázal odložit ani v práci. Už nyní začínám číst další volné pokračování.

12.06.2016 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Zdánlivě obyčejný příběh, ale musím se přiznat, že v některých pasážích jsem poznal sám sebe. na začátku jsem se do pozice autorky ani nemusel vžívat, a ihned se mi vybavovaly vlastní zážitky. Místy úspěšné pasáže mne opravdu povavili.

06.06.2016 3 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

První půlka knihy mne ještě docela zaujala, ale dál jsem se prodíral textem jen ztěží. Nerad odkládám rozečtený příběh, ale u této knihy jsem to skoro opravdu udělal. Nakonec tedy tři hvězdy jako takový průměr. S knihou den trifidů se to nedá vůbec srovnat!

30.05.2016 3 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Díky čtenářské výzvě jsem se po více jak třiceti letech vrátil do dětství. Tato kniha mě opět nezklamala. Navíc mne při četbě této knihy napadlo, abych si někdy přečetl i kocoura Mikeše.

17.05.2016 5 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Snad díky tomu, že poslední díl jsem četl až po delší časové odmlce, ztratil jsem návaznast na předchozí díly. Ale i přesto byla tako kniha velice pěkná a oddychová.

14.05.2016 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi pěkný příběh, plný napětí a zvratů. Dalo by se však říci, že se jedná rovnou o příběhy dva, které jakoby na sebe pozvolna navazovaly. Ještě výstižněji tento příběh charakterizuje české rčení, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Malinko bych vytknul náhle urychlené vyřešení prvního případu. Jinak velice čtivé a poutavé. Z mé strany určitě doporučuji všem milovníkům severských detektivek.

16.03.2016 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Další perfektně napsaná detektivka. Děj přítomnosti se prolíná s minulostí, a tím čtenáři postupně objasňuje návaznost událostí. Celý příběh je poutavý a napínavý. Do posledních kapitol není jasné jak se zápletka rozuzli.

20.02.2016 4 z 5