mazlak mazlak komentáře u knih

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

I já jsem tuto knihu četl již v dětství, ale tentrát mne nějak nezaujala. Možná i pro to, že jsem ji prostě číst musel. Až nyní, po letech, zjišťuji, jak je krásná. Mnoho pohádek se dosti podobá i těm našim českým. Tak mne napadá, zda oni čerpali náměty u nás, nebo my u nich.

07.01.2017 4 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Moc krásná kniha. Na jednu stranu mne mrzí, že příběh končí, ale na druhou stranu jsem rád. Mohlo by se stát, že by pak celý příběh stratil na své kráse. Už jsou manželé a láska dosáhla svého maximálního bodu. Snad autorka najde inspiraci pro jiný příběh takto strhující.

02.01.2017 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Sice tento žánr nepatří mezi mé oblíbené, ale díky čtenářské výzvě 2016 jsem si ji přečetl. Je to opravdu pěkný příběh o přátelství zvířete k člověku a naopak. Velice se mě tato kniha líbila.

26.12.2016 4 z 5

Tak nahá, tak mrtvá Tak nahá, tak mrtvá Ed McBain

Tato kniha je spíše pro milovníky jednoduchých detektivek. Při hlubším zamyšlení by nejspíše celý děj dopadl úplně jinak. Určitě si přečtu i další knihu od tohoto autora. Podle recenzí by měly být daleko lepší a tak jsem moc zvědav.

21.12.2016 3 z 5

Nenásytná Nenásytná Sylvia Day

Další pokračování příběhu Evy a Gideona. Nevím, zda za to může kniha ve slovenském jazyce, ale toto pokračování mne již tak nezaujalo, jako díly předchozí. Možná je to také tou skoro roční přestávkou mezi tímto dílem a díly předchozími. Uvidíme, co přinese díl pátý a doufám, že poslední.

18.12.2016 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

I já si tyto verše pamatuji do dnes. Perfektní pro zapamatování.

12.12.2016 5 z 5

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Dílo velmi složitě napsané. Mnoho nesrozumitelných slov. Příběh Viktorky - Boženy Němcové ve větších.

11.12.2016 1 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tak tento příběh byl snad nejlepší z celé série. Vůbec jsem se nemohl od knihy odpoutat, a to se mi stává opravdu málo kdy. Jen ten konec mne malinko zaskočil. Že by si autorka nechávala pootevřené dveře pro další volné pokračování? No necháme se překvapit. Opravdu doporučuji.

11.12.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tak i ve svém věku je mi tato kniha něco jako útočiště pro zlepšení nálady a místem pro naprosté odreagování. Prostě ji miluji.

09.12.2016 5 z 5

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

Děj byl sice zajímavý, ale mne tato kniha moc neoslovila.

08.12.2016 3 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Václav Čtvrtek (p)

Je to velmi pěkný příběh. Opět jsem se vrátil do dětských let. Jen spousta slov se velice těžko čte. Nevím, jak jsem to v dětských letech chápal. Číst to jednou vnoučatům bych se obával z důvodu, že by chtěli některá slova objasnit. To abych si ještě někde sehnal slovník.

02.12.2016 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První díl mi již trochu vypadl z paměti, ale i tak se mi toto volné pokračování líbylo o něco více. Příběh je dosti drsný a místy dosti nudný. A jak jsem již zmínil u jiné knihy, nemám rád nedokončené seriály. Proto se vrhám do dalšího dílu v očekávání ještě lepšího příběhu.

01.12.2016 4 z 5

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Tento poslední díl byl tak trochu nudný. Sice zde byly asi dvě další menší zápletky, ale jinak jen sex a až přehnaná láska. Konečně je zde vysvětleno několik tajemství, které provázely celý děj, ale jinak nic. Kdo by však odolal "dokoukat" - dočíst, celý seriál. Já osobně mám rád, když vím jak celý příběh opravdu končí. K této autorce se určitě zase ještě vrátím.

30.11.2016 4 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

I mě se kniha docela líbila. Bylo to opravdu ze života. Kde si má člověk ve zralém věku sehnat partnera, když je plně pracovně zaneprázdněn a ideálních partnerů už není tolik na výběr? Každý nemá v životě to štěstí najít si partnera pro život hned na poprvé. Autorka se mi zalíbila a do budoucna si určitě od ní ještě něco přečtu.

22.11.2016 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Opravdu strhující příběh. Sám nevím, proč jsem si vzal do ruky tuto knihu, ale ani v nejmenším jsem nelitoval. Životní příběh tohoto páru byl místy až pohádkový. Taková láska je snad jen v románech, ale závěrem jsem byl ubespečen, že se měla stát. Místa jsou popsána snad do nejmenších detailů a tím čtenáře ještě víc vtahuje do onoho prostředí. Vřele doporučuji.

20.11.2016 5 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Opravdu zatim nejlepší díl. Skvělé bylo střídání pohledu Ethana a Brynne v jednotlivých kapitolách. Konečně se zde oběvuje i pořádně napínavá akce. Už se těším na ten poslední díl.

11.11.2016 5 z 5

Pro splnění další kolonky ve čtenářské výzvě 2016 jsem se rozhodl vzít do rukou tuto tnihu. Filmové zpracování se mi docela líbilo a tak jsem byl zvědav, na jeho předlohu. Již na začátku mne překvapila velikost této knihy, která se mi zdála příliš tenká na to, aby pojala celý filmový děj. Překvapením bylo, že tam bylo opravdu všechno.
Dlouhá souvětí mi také dost vadila. Popisy okolí a jiných, pro děj nepodstatných věcí, jako by příběh pozastavoval.

07.11.2016 3 z 5

Jak šlo vejce na vandr Jak šlo vejce na vandr Jiří Žáček

Nostalgická vzpomínka na doby dětství, kdy jsem tuto pohádku miloval.

05.11.2016 4 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Velice zajímavá kniha. Nutí člověka k zamyšlení nad tím, co si mi lidé představujeme pod slovem lidskost. Anděl s opravdu zajímavým jménem (Satan), tuto lidskou vlastnost vyvrací a u na příkladech ukazuje naši mylnost. Celý příběh nutí čtenáře k hlubokému zamyšlení.
Opět jsem se k takovéto knize dostal jen díky čtenářské výzvě. Díky.

02.11.2016 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tak jsem se po mnoha letech vrátil ke své oblíbené knize. Malinko stratila na kouzlu, které jsem zažíval při čtení v raném věku, ale i tak se mi velmi líbí. měl bych někdy sáhnout i po dalších knihách od tohoto autora, abych porovnal i s jiným dílem.

23.10.2016 4 z 5