mazlak mazlak komentáře u knih

Deník komorné Deník komorné Octave Mirbeau

Tato kniha mne příliš nenatchla. Z vyprávění služebné jsem očekával daleko víc než jsem potom nalezl. Pod pojmem deník jsem si vybavoval denní záznam o událostech v domě i životě. Na místo toho to byl občasný záznam smíšený se vzpomínkami na služby předešlé. Celkově průměrná kniha.

28.05.2015 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zdánlivě připomíná příběhy Agáty Christý. Mnoho postav, zdlouhavý rozjezd a podobně. Jak se však děj rozběhne je opravdu zajímavý a do poslední chvíle člověk netuší, že vrahem je daná osoba. Opravdu nečekané rozuzlení. Asi dám i Hedvábníka.

24.05.2015 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Citát v teto knize, "ČAS JE ŘEKA… A KNIHY JSOU LODĚ. MNOHÉ SVAZKY

SE VYDAJÍ PO PROUDU, ALE ZTROSKOTAJÍ A NAVĚKY

UVÍZNOU NA PÍSČINĚ. JEN MÁLO, PRAMÁLO Z NICH

ODOLÁ ZKOUŠKÁM ČASU A PŘEŽIJE, ABY POŽEHNALO

BUDOUCÍM VĚKŮM.“ ; jako by sám vystihoval hodnocení teto knihy. Druhý a čtvrtý díl této série je daleko lepší.

19.05.2015 4 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Pokud si člověk chce chvíli odpočinout a zapomenout na všední starosti, měl by sáhnout po této knize. Krátké humorné příběhy, slovácké nářečí to vše napomáhá čtenáři při odpočinkové četbě k dotváření představ o prostředí děje. Všem doporučuji!!!

16.05.2015 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha mne překvapila závěrem. Vzhledem k tomu, že toto dílo bych řadil mezi literární klasiku, byl jsem zaskočen tím, že jsem doposud vůbec netušil jak to skončí. Asi skusim i jinou knihu tohoto autora.

09.05.2015 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha vás nenechá odejít. Příběh opět řádně napínavý, a do poslední chvíle plný překvapení. Mohu všem pouze doporučit a já beru do ruk další knihu tohoto autora.

18.04.2015 5 z 5

Odnes si mě domů Odnes si mě domů Matouš Rýdel

Někdo si tu dělá šprími.
Najdi v těchto verších rými!

14.04.2015 1 z 5

Neteře paní plukovníkové Neteře paní plukovníkové Guy de Maupassant

Kniha plná erotických pasážích, ale nikterak vulgární. V době svého vzniku byla určitě velmi pobuřující. Při tom vykresluje život dvou sester, které touží po obyčejném, klidném a spořádaném životě. Když se k nim vsak osud postaví zády a klade překážky, naleznou cestu k dosažení svých tužeb. Opravdu nádherné podání a příjemné čtení.

31.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tuto knihu jsem nyní přečet již podruhé a stále má své kouzlo. A hurá na poslední díl.

28.03.2015 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Skvělé provedení. Comix o holokaustu jsem z počátku dosti podceňoval a místo lidí zvířata bylo opravdu zvláštní. Nakonec však musím uznat, že se mi tato kniha moc líbila.

22.03.2015 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moc pěkná detektivka a ten závěr byl nejlepší. Do poslední chvíle je čtenář napínán, a rozluštění s musí přečíst. Francouzské věty mi nevadily ba naopak dokresovaly příběh.

18.03.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Knihu tohoto autora jsem si vybral zcela náhodně. Nevím ani co mne k tomuto kroku vedlo, neboť kniha nebyla můj preferovaný žánr, ale byl jsem uchvácen. Kniha má velmi napínavý děj, plný zvratů kde se prolíná prastaré umění s moderní vědou. Již nyní se těším, že se těším na další knihu tohoto autora.

14.03.2015 5 z 5

Severomoravským krajem Severomoravským krajem Miroslav Krob

Obrazový průvodce krajem z roku 1980. Co víc dodat. Přírodní krásy a historické památky se mísí s budovatelskými úspěchy tehdejší doby.

13.03.2015 5 z 5

Pověsti a příběhy z Podyjí Pověsti a příběhy z Podyjí Leo Zerhau

Skvělé čtení pro milovníky mystických příběhů. Škoda jen, ze autor zkrátil velikost Podyjí asi o polovinu své délky. Od Podhradí po Čížov. Ani na město Znojmo nevišlo. Tak snad někdy příště v druhém díle. A když bude autor moderní mohli bychom se dočkat i trilogie.

03.03.2015 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Tato kniha je pro mne velkým zklamáním. Ukazuje pouze to, čeho všeho je žena (zde učitelka) schopná pro dosažení vlastních zájmů a cílů. K manželovi chladná jak psí čumák a teprve když jí teče do bot tak předstírá zájem jen aby dosáhla toho co zrovna nutně potřebuje pro svoje vlastní pohodlí.

01.03.2015 2 z 5

Proč ženy nekouří doutníky Proč ženy nekouří doutníky Jana Javorská

Krátké povídky ze života obyčejných lidí. Na komičnosti jednotlivých povídek přidává skutečnost, že toto napsal sám život. Tedy, že to nepochází jen z fantazie autorky. Při četbě jsem se od srdce zaslal a knihu takřka neodložil z ruky.

01.03.2015 5 z 5

Oběť sekty Oběť sekty Rainer Bernfeld

Zdrcující příběh otce, který pátrá po své dceři, kterou media a policie označí za vražedkyni členů sekty. Napínavé vyprávění později odhaluje, že tato dcera byla pouze členkou sekty, a jednou z obětí. Při svém soukromém pátrání spolupracuje otec s kamarádkou své dcery a teprve v tomto spojení začíná odhalovat hrozné spojitosti. Napínavý příběh plný zvratů. Jedinou vadou celého příběhu je snad jen to, že tento příběh je motivován skutečnou událostí. Ta vsak byla podle epilogu daleko hroznější než popisovaný příběh.

28.02.2015 4 z 5

Sibylino proroctví Sibylino proroctví Jiří Zeman

Kniha různých proroctví k různým historickým,ale i současným událostem. Závěr knihy je zaměřen na zahájení zvěrokruhu, bylinkářství, výkladům snů a zhrnutí vývoje člověka od stvoření světa. Je však až děsivé zjištění jak se tato vědma nezmýlila v prorocvích pro doby nám již minulé. Co potom při zjištění proroctví budoucích. Podle těchto zjištění je asi opravdu nejvyšší čas na osobní zamyšlení a změnu stylu života.

15.02.2015 4 z 5

Příběh lidské vlhkosti Příběh lidské vlhkosti Martin Strnad

Humor příběhu opravdu nechybí. O překvapení tu opravdu není nouze a da se přečíst za jedno odpoledne.

01.02.2015 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Díky výzvě 2015 jsem se vrátil do dětství. Moje nejoblíbenější dětská kniha zněla nyní úplně jinak, než si ji pamatuju. Ti družstevníci , o kterých se během příběhu autor často zmiňuje mi trochu vadili. Za propagaci misím ubrat na hodnocení.

01.02.2015 4 z 5