Pověsti a příběhy z Podyjí přehled

Pověsti a příběhy z Podyjí
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219877/povesti-a-pribehy-z-podyji-219877.jpg 3 5 5

Když vkročí cizí návštěvník do mlhavých anebo sluncem rozehřátých polí a lesů nad zátočinami znojemské Dyje, začíná vnímat jejich atmosféru: listnaté stromy úrodná pole. Tento kraj má svou porušenou paměť, je to v mnoha místech kraj sudetský. Chceme si osvěžit tuto místní paměť, tuto ústní tradici. Vyprávějme si příběhy. Nevíme vždy přesně, proč se zrovna tento ne jiný příběh dostal do legend. Ale chceme mu naslouchat jako svědectví starého života. Snad je za naší touhou slyšet, jak náš kraj ožívá vyprávěním předků, skrytá i hlubší touha: dostat se až k onomu tajemnému začátku světa, k Tomu který "všemu dává život a všechno posvěcuje." Ze skřítky, strašidly a " hroznými mordy" je cítit vůně tajemnosti nesamozřejmosti světa. Za tajemstvími je cítit Tajemství.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pověsti a příběhy z Podyjí. Přihlašte se a napište ho.

mazlak
03.03.2015 4 z 5

Skvělé čtení pro milovníky mystických příběhů. Škoda jen, ze autor zkrátil velikost Podyjí asi o polovinu své délky. Od Podhradí po Čížov. Ani na město Znojmo nevišlo. Tak snad někdy příště v druhém díle. A když bude autor moderní mohli bychom se dočkat i trilogie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pověsti a příběhy z Podyjí v seznamech

Podyjí