marketa7 marketa7 komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

To byla tedy "jízda"... Emočně velmi náročná, k tomu až děsivá svou historickou pravdivostí. Velké díky autorce za zpracování tak náročného tématu, je důležité si ho připomínat a nezapomínat, ideálně jako povinná četba. Neb lidská paměť bývá ošidná. Doporučuji.

10.05.2024 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Jedná se o příjemné putování Evropou, s několika užitečnými zajímavostmi k tomu. Tradičně nechybely ani autorovy vtipné postřehy.

10.05.2024 4 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a zorientovala v příběhu. Nakonec jsem vydržela, znát odpověď na otázku "jak to vlastně všechno bylo" se stalo nezbytným. Jak je u Perrin obvyklé - nic není, jak vypadá...

28.04.2024 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Kdo hledá "čistou" Rowlingovou, stačí se začíst do Galbraitha. Spousty slov a stran, zamotaný příběh tentokrát z politického prostředí okořeněný vztahem-nevztahem Cormorana a Robin, vše na jednom místě. Já si to užila.

11.04.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Za mne velmi čtivé, příběh je skvěle vystavěný. Dlouho jsem přemýšlela nad hlavní postavou Neonilou. Způsobila hodně zla, její nelehké hledání svého místa v té tak složité době, situacích a místech provází celý příběh. Stála za spoustou zla, odsoudit ji by ale bylo příliš jednoduché a snadné. Vlastně jen chránila sebe a rodinu způsobem, jaký jí přišel nejvhodnější, prioritou nebylo ublížit. Doporučuji.

03.04.2024 5 z 5

Příjemné čtení doplňující shlédnuté série skvělých Případů 1. oddělení.

25.03.2024 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Uf, to byl náročný příběh, navíc na tak ožehavé téma. Ta marnost a zoufalství hrdiny, která se dostavila po první známkách naděje. Nešlo se odtrhnout, přestože jsem se bála, co bude následovat. Pohled z druhé strany na něco, na co mají všichni jasno. Díky za konec příběhu, kéž by každý našel "svého" doktora.

22.02.2024 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Skoro třetinu knihy mi trvalo, než jsem se začetla/zaposlouchala, následně už to ale šlo samo. Zajímavé bylo propojeni příběhů i japonské prostředí, psáno mladistvým jazykem. Jako prvotina velmi zdařilé.

18.02.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Oddychovka, která se čte velmi dobře. Jen se obávám, že se i rychle zapomene. Pokud by si měl člověk z přečteného něco odnést, pak potvrzení známého, že je potřeba se nevzdávat...

11.02.2024 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Švédský venkov příjemně připomínající ten anglický. Stejně tak příběh a vyšetřování. Ač žádný dramatický průběh nechtělo se mi od četby odcházet a těšila jsem se na návrat. Doporučuji a těším se na druhý díl....

09.02.2024 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Oddychové čtení, které slupnete jako malinu. Příběh je vyprávěn hezky svižně, žádné zbytečnosti, ale ani žádná moudra. Což vůbec nevadí. Dávám o hvězdičku víc.

20.01.2024 4 z 5

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Oddychovka v italském tónu, která pohladí, pobaví a i připomene, co je důležité.

16.01.2024 3 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Přečteno samotnou Chantal jako audiokniha. Zajímavé i poučné, rozhodně obdivuhodné. Jednoduše ryzí Chantal Poullain...

09.01.2024 4 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Příjemná oddychovka.

07.01.2024 3 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Skvělé. Agatha, slečna Marplová a vražda. Co víc si přát k pohodovému čtení?

31.12.2023 5 z 5

Protančit se životem Protančit se životem Viola Kučerová

Zajímavé čtení nejen o tanečním prostředí, které je mi neznámé (nepočítám-li taneční lekce na střední škole), ale i o životě. Mé sympatie p. Chlopčík rozhodně neztratil...

30.12.2023 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Před asi 100lety jsem viděla filmové zpracování, zásluhou Výzvy jsem si dostala i k jeho literární předloze. A vždy King v čisté formě, spokojenost.

25.12.2023 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Čteno ušima, kde J. Plodkovou a M. Myšičku byla radost poslouchat. Příběh byl napínavý, velmi zajímavé byly čínské reálie, trochu mne ale rušilo jisté smíření Liena s režimem. Kvalitu skotské trilogie příběh nedosahuje, ale nebylo to špatné.

31.10.2023 3 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Napínavé od začátku až do konce. Dokonalý Raker, který opět vše vyřeší. Zajímavé i svým neobvyklým prostředím, kde se příběh odehrává. Doporučuji

26.09.2023 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Knihu jsem četla "ušima" a toto zpracování je naprosto skvělé - pánové Dvořák a Trojan se výborně doplňují a dodávají obsahu nemalou přidanou hodnotu.
Obsah knihy se zabývá vývojem novodobých dějin a lze jen doporučit, přestože jsme v r. 2023, rozhodně vybízí k zamyšlení. Pro některé předkládá informace známé, pro ostatní je to skvělá příležitost se s nimi seznámit v ucelené a srovnané formě.

24.08.2023 5 z 5