marketa7 marketa7 komentáře u knih

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Příjemné čtení z mé milované Bretagne.

13.04.2023 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Prvních pár stránek mi trvalo, než jsem se chytla (nebo byla chycena?), ale záhy už nebylo pochyb. Sociální sítě, závislost na nich a důsledky v případě dětí, které se nemohou v daný moment dostatečně bránit (rodičům se přeci věří). Po přečtení je rozhodně o čem přemýšlet... Určitě čtěte! Delphine de Vigan nezklamala.

02.04.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Skvělý příběh, detektivka, jak má být, Erika opět nezklamala. Napínavé až do konce. Doporučuji.

02.04.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Sonda do rodiny se dvěma puberťáky a čerstvě ovdovělým prarodičem, plná smutných situací a nepochopení. Nejednoduché vztahy a situace v rodině, které zná mnohý z nás. Každý chce být samostatný, ale ne sám. Soukupová jak ji známe. Opět velmi čtivé, doporučuji.

04.03.2023 4 z 5

Arktické safari a jiné povídky z Grónska Arktické safari a jiné povídky z Grónska Jørn Riel

Povídky mne moc bavily, absurdni suchý humor mám ráda. Gronsko nevidím úplně jako vysněnou destinaci na stáří, ale knihu doporučuji!

06.02.2023 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Mne oddělení Q bavilo.. Carl a Asad tvoří zajímavou lehce podivnou dvojici vyšetřovatelů, které nechybí urputnost a vtip. Viděla jsem i film, "vyzkoušela" i jiná jejich vyšetřování. Další severská detektivní série, u které si s chutí odpočinu. Doporučuji.

23.01.2023 4 z 5

Bohem zapomenutá láska Bohem zapomenutá láska Jiří Hnilička

Smutný příběh o nepochopení a fanatismu. Jeho konec mne bohužel nepřekvapil, zoufalství Matyáše bylo do nebe volající... Styl psaní velmi jednoduchý, určitě by se téma dalo více rozpracovat. Fanatismus v jakékoliv podobě a době je jen velké zlo.

20.01.2023 3 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Mindsomer nezklamal, s oblibou jeho příběhy sleduji v televizi. Porovnat televizní a knižní zpracování mi tak přišlo takřka povinností. Kniha nabízí více podrobností, především o rodině Toma Barnabyho. Výborný příběh mající spád, anglický venkov se spoustou podivných charakterů a vztahů - prostě Mindsomer. :-) Klasika, co nezklamala, odhalit zápletku/vraha je poměrně zapeklité. A v případě audio verze vás čeká skvělá interpretace p. Beneše. Doporučuji.

20.01.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Backman v čisté podobě. Malé městečko s hokejovou tradicí, plné lidskosti z celého jejího spektra. V určitém momentu mi bylo až fyzicky zle z malosti a zbabělosti některých obyvatel, naštěstí v Medvědíně nežijí jen oni. Doporučuji...

26.12.2022 5 z 5

Lady Clementine Lady Clementine Marie Benedict (p)

A zase jsem o kousek chytřejší (nebo spíš znalejší). Skvělé vyprávění o paní Churchillové a jejím soužití s W. Ch., vřele doporučuji.

07.12.2022 5 z 5

Jak milé a vtipné, upřímné a inteligentní vyprávění.... Radost poslouchat. A to nejen kvůli češtině ;-)

29.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Zkraje jsem se nemohla do knihy začíst, jako by moc popisu a děj žádný. Postupně se příběh rozběhl a potřeba se dozvědět, jak to dopadne, zvítězila. A kdo by neměl rád pohádky, i s překvapivým (pro někoho) rozuzlením.

14.11.2022 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Pohodová četba s krásnými kresbami....

08.11.2022 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Možná malinko méně akční než předchozí díly, Skotsko s jeho útesy a drsností prostředí ale zachovány. K tomu dávné vztahy, co existují a ovlivňují současnost, ať se to líbí nebo ne. Za mne skvělé čtení.

19.10.2022 5 z 5

Mé vyšší dětství, rané mládí, kdy jsem je dokola poslouchala u babičky o prázdninách. Humor. Potěšení, když jsem zjistila, že mým dcerám nejsou cizí.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Čistá radost....nádherná hra s češtinou. Pro všechny. Připomenula jsem si ji v rámci čtenářské výzvy s velkou chutí.

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Povedené! Takový akční film v knížce. A za mne o něco lepší než pak knížka ve filmu...

19.10.2022 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Mně příběh bavil... Sázka o vyřešení dávného zmizení univerzitního profesora se vyvine v hledání a následné pochopení indicií zanechanými vrahy s napínavým vyústěním, kdy jde takřka o život. Současně neočekávám, že za měsíc budu znovu moci popsat cestu do pařížských katakomb, ale to ani nebylo mým cílem. Četla jsem ušima... David Matásek se poslouchal skvěle (i když přiznávám drobné zklamání nad slabší přípravou u francouzských slov) .

18.10.2022 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Přečtené za studentských let, můj první Kundera. A nadšení.

14.10.2022 5 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Díky toulání se po Databázi jsem si připomněla dojmy z Haremu. Mně se líbil, tolik odlišné prostředí i čas mne zaujaly, četlo se velmi dobře. Jak moc bylo vyprávění věrné historii nedokážu posoudit, vyhrál pocit z četby.

14.10.2022 4 z 5